zycie po zdradzie jak sobie poradzic

Życie po zdradzie: Jak sobie poradzić?

Jeśli czytasz ten artykuł to zapewne zastanawiasz się, czemu to cię spotkało? Czy to ktoś nie docenił twoich starań i cię zranił? Czy to twoja wina, że druga osoba czuła się zaniedbana i dostała uwagę od kogoś innego? Jeśli bardziej skłaniasz się ku drugiemu pytaniu, to w tym momencie przestań. Zmień myślenie. To absolutnie nie twoja wina, że ktoś z premedytacją przestał być lojalny i wierny. Nie ma na to usprawiedliwienia i dla większości jest to niewybaczalne. Jeśli ktoś czuł się nieszczęśliwy, mógł z tobą zerwać i wtedy robić to, co chce. Druga strona dobrze wiedziała, co ci zafunduje i jak wygląda życie po zdradzie, a przepełnione jest chłodem emocjonalnym i bólem.

Wybaczyć, czy nie?

To zależy… Inna sytuacja, gdy jesteście małżonkami 10 lat i macie dzieci, a inna, jeśli macie po dwadzieścia lat. Musisz wiedzieć, że i tak nigdy w pełni nie odbudujesz zaufania do drugiej osoby, staniesz się osobą bardziej obojętną albo kontrolującą każdy ruch. Na dłuższą metę wykończy to zarówno ciebie jak i drugą stronę. Bardzo istotne jest jednak to, jak zachowuje się druga osoba. Czy sama się przyznała i błaga o wybaczenie, czy też wyszło to na światło dzienne przypadkiem i na usprawiedliwieniach się kończy. Żeby odbudować choć część zaufania, osoba, która zdradziła musiałaby dawać z siebie każdego dnia 100%. Oczywiście każdy człowiek granice tolerancji ma w innym miejscu. Jeden powie, że kocha i wybaczył, a drugi, że gdyby był kochany, to nie byłby zdradzony. Ważne, żeby podjąć decyzję zgodnie z własnym sumieniem, rozumem i emocjami.

Co robić po zdradzie?

Nie trać pewności siebie. Życie po zdradzie nigdy nie jest łatwe i dopiero z czasem człowiek oswaja się z tym, co mu się wydarzyło. Jeśli nie radzisz sobie z tą sytuacją sam, nie bój się zgłosić do specjalisty. Terapeuci zawsze pozwalają otworzyć oczy na wiele kwestii i zrozumieć samego siebie oraz błędne myślenie o sobie i innych. Załamywanie się nic nie pomoże. To nie ty, ale druga osoba postąpiła paskudnie. Nie masz prawa mieć sobie nic do zarzucenia. Nie zasługujesz na takie traktowanie, nie pozwól sobie na nie. Niestety często bywa tak, że jak ktoś zobaczy, co uszło mu na sucho, to nie ma oporów, by znowu zdradzić. Zamiast żyć w ciągłym strachu, skup się na sobie. Zapisz na jakieś zajęcia, medytuj, czytaj książki psychologiczne, wyjedź gdzieś ze znajomymi. Miłe towarzystwo na pewno poprawi ci humor i otoczy wsparciem. Nie zadręczaj się.

POLECAMY RÓWNIEŻ:  Czy brak kontaktu to sposób na powrót mężczyzny?

Jak wrócić do normalności?

Życie po zdradzie wygląda różnie. Niekoniecznie mężczyzna poradzi sobie z tym lepiej, każdy człowiek jest emocjonalny i jeśli naprawdę był przywiązany do partnera lub partnerki i szczerze kochał, to zdrada rani boleśnie. Znaczenie ma tu zapewne to, czy romans był długotrwały, czy była to też sytuacja jednorazowa. W tym pierwszym przypadku, kłopoty mogą się nasilać w postaci kontaktującej się kochanki lub kochanka, który nie może pogodzić się z odrzuceniem na rzecz małżonki lub małżonka. W takich wypadkach druga osoba najczęściej traci zarówno ukochanego jak i kochanka. To wydarzenie jest wstrząsem i przynajmniej uczy na przyszłość nieprowadzenia podwójnego życia kosztem innych ludzi. Empatia odgrywa tu główną rolę, przecież zdradzający nie chciałby być teraz w twojej skórze, warto mu to uświadomić i powiedzieć o towarzyszących ci emocjach. Być może powody, dla których ta osoba to zrobiła są ci nieznane i domysły są błędne. Dla własnego spokoju odbądź wspólną rozmowę dotyczącą powodów i tego, jak zdrada na ciebie wpłynęła.

Jak Odzyskać Faceta

Ebook stworzony na podstawie własnych doświadczeń i wieloletniej wiedzy o tym jak odzyskać faceta i sprawić, by było jak dawniej

POBIERZ E-BOOK

Jak zaufać innej osobie?

Przede wszystkim informuj o tym, co cię spotkało i pytaj, co sądzi o zdradzie druga strona. Jeśli ktoś z ogromnym współczuciem podchodzi do ciebie, a negatywnie wypowiada się o osobie zdradzającej, jak również zarzeka się, że to nie w jej stylu, to dobrze wróży. Oczywiście tu nadal pozostaje kwestia prawdomówności, ale tego człowiek nigdy nie może być pewien. Życie po zdradzie zmienia osobowość. Staniesz się bardziej czujny, nieufny i wycofany. Możliwe, że będą doskwierać ci stany depresyjne i niska samoocena. Nie bagatelizuj tego. Skup się na sobie i nie szukaj nikogo na siłę. Jeśli komuś będzie zależało, to z wiedzą jaką ma, postara się wszelkimi sposobami pokazać ci, że warto mu lub jej zaufać i nie ma złych intencji oraz skupia się tylko na tobie.

POLECAMY RÓWNIEŻ:  Co zrobić, kiedy facet nie chce kontaktu?

Znajdź w sobie siłę.

Zdrada wbrew pozorom boli obie strony. Widząc twoje cierpienie, partnerka lub partner także nie czuje się komfortowo. Niestety czasu nie da się cofnąć i trzeba ponieść konsekwencje swoich czynów. Nie musisz podejmować decyzji od razu. Dobrym rozwiązaniem może okazać się separacja. Tak naprawdę jesteś na wygranej pozycji, bo to druga strona musi starać się i robić wszystko, byś wrócił/wróciła. Masz prawo wymagać więcej i stawiać granice, a przede wszystkim czuć się teraz źle. Życie po zdradzie może mieć jeden plus, jakim jest nadskakiwanie drugiej osoby, która żałuje tego, co ci zrobiła. Przegadaj sytuację z rodziną i przyjaciółmi, zastanów się nad plusami i minusami. Odpowiedz sobie szczerze na pytanie, czy dalsze życie z tą osobą powróci do tego, co wcześniej, czy już nigdy nie będzie to możliwe. Miej do siebie szacunek i do swoich granic. Nie patrz na to, co wypada lub co powiedzieliby sąsiedzi. To twoje życie i to ty chcesz, by panowało w nim szczęście. To całkowicie zrozumiałe.

A może terapia dla par?

Jeśli takie rozwiązanie zaproponowała osoba, która zdradziła, to znak, że bardzo jej zależy. Nie boi się konfrontacji i szczerej rozmowy o uczuciach oraz potrzebach przy specjaliście. Ty również możesz wyjść z inicjatywą i zaproponować takie rozwiązanie. Jeśli komuś zależy, nie będzie się wahać i marudzić, zastanawiając się po co. Niechęć najczęściej wynika z braku wiary w kompetencje terapeuty, ale możesz przekonać ukochanego lub ukochaną, że przecież nie zaszkodzi spróbować, a na pewno nie wpłynie to źle na odbudowę związku, który należałoby ratować wszelkimi możliwymi sposobami. Zarówno konfrontacja jak i chwilowa separacja, mogą korzystnie wpłynąć na waszą relację. Trzecia osoba da wam narzędzia do pracy nad ponownym odbudowaniem zaufania. Ponadto dowiedziecie się wiele o sposobach radzenia sobie z zazdrością, kontrolowaniem i innymi kwestiami, które mogą pojawić się po zdradzie. Obiektywizm w tej sytuacji jest niezbędny. Pod wpływem emocji nie podejmiecie odpowiednich kroków i decyzji, ponieważ ocena rzeczywistości będzie zakłamana i wyrywkowa.

POLECAMY RÓWNIEŻ:  Kiedy pocałować dziewczynę? Podstawowe zasady