Toksyczna kobieta

Toksyczna kobieta – jak się przed nią obronić

Toksyczna kobieta

Wiele mówi się o toksycznych mężczyznach, a bardzo mało o tego typu kobietach. Jeśli jesteś w związku z osobą, która bywa agresywna i sprawia Ci ból emocjonalny, to powinieneś bliżej przyjrzeć się waszej relacji. Z pomocą naszego poradnika dowiesz się czy Twoja ukochana dziewczyna to toksyczna kobieta i jak jej zachowanie wpływa na wasz związek.

Toksyczna kobieta – manipulantka, zazdrośnica i osoba, która wszystko lubi mieć pod kontrolą

Zanim zdecydujesz stworzyć się z kimś trwały związek, warto tę osobę bliżej poznać. W życiu bywa różnie i może okazać się, że ta piękna, na pozór wartościowa kobieta to harpia, która wyssie z Ciebie całą energię. Zastanów się, czy spędzając z nią czas, czujesz się wartościowym facetem? Czy dobrze Ci jest z nią na co dzień? Jeśli nie jesteś pewny swojej odpowiedzi to powinieneś swój związek wziąć pod lupę. Zanim go jednak ocenisz, na początek sprawdź, jakie ma toksyczna dziewczyna cechy.

Toksyczna kobieta jest świetną manipulatorką i potrafi wszystkim zamydlić oczy do tego stopnia, że nawet potraktujesz ją, jak ofiarę. Będziesz miał wrażenie, że dobra i porządna duszyczka, szuka u Ciebie wyłącznie wsparcia. W każdym związku, na początku jest pięknie. Masz wrażenie, że jest to osoba, która chce z Tobą być zawsze i liczy się tylko Twoja osoba i Twoje potrzeby. W ten sposób toksyczna dziewczyna chce Ciebie poznać i wejść do Twojego świata. Jednak z upływem czasu pozna nie tylko Twoje mocne strony, ale również słabości. Już nic nie będzie jej stało na przeszkodzie, aby zrobić z Ciebie swoją ofiarę, czerpiąc z tego ogromną satysfakcję. Brzmi to okropnie, dlatego zanim komuś zaufasz i oddasz swoje serce, poznaj dobrze tę osobę. Nie daj się omamić i odciąć od dotychczasowego życia. Pozostań sobą.

POLECAMY RÓWNIEŻ:  Jak sprawdzić, czy ona mnie kocha?

Jak zachowuje się toksyczna kobieta?

Ciągle po głowie kołacze Ci się pytanie, czy moja dziewczyna jest toksyczna? Na początek warto dowiedzieć się, jak zachowuje się taka kobieta. Starasz się, kupujesz kwiaty, czekoladki i inne upominki. Mówisz jej wiele komplementów, finansujesz jej zachcianki, a i tak jest źle? Toksyczna dziewczyna jest skupiona wyłącznie na swoich potrzebach. Ona do waszej relacji nic nie wnosi. Wszystkie kobiety lubią być adorowane. W ten sposób mężczyzna pokazuje dziewczynie, że jest dla niego ważna i może na niego liczyć w każdej sytuacji. Jednak są pewne granice. Jeśli partnerka tylko żąda i nie daje nic od siebie, to powinieneś dobrze zastanowić się nad waszym związkiem.

Toksyczna dziewczyna objawy nie są widoczne zaraz na początku. Musi upłynąć sporo czasu nim taka kobieta poczuje się pewnie w związku. Wtedy przystępuje do ataku i staje się roszczeniowa, zazdrosna i chce wszystko mieć pod kontrolą. Dobrze funkcjonujący związek budowany jest na szacunku, zaufaniu i szczerości. Bez tego nie ma autentycznej relacji. Problem pojawia się, gdy kobieta zaczyna mieć o wszystko pretensję. Nie możesz wyjść na siłownię, lepiej się ubrać, iść do fryzjera, bo od razu uważa, że ją zdradzasz? Ciągle przegląda Twoją listę połączeń? Rozlicza Cię z każdego wyjścia z kumplami? Takie zachowanie nie świadczy o niczym dobrym. Próbuj z partnerką rozmawiać, jednak gdy czujesz się osaczony, a ona wciąż drąży ten sam temat, to lepiej odejdź, bo później może być tylko gorzej.

Toksyczna partnerka to kobieta, która ciągle porównuje Cię do swoich byłych

Znów Twoja partnerka ma do Ciebie pretensję? A może zauważyłeś ostatnio, że zaczyna porównywać Cię do swoich byłych chłopaków? Wciąż masz wątpliwości czy toksyczna kobieta, to ta wspaniała dziewczyna, którą poznałeś miesiąc temu? Działania takiej kobiety bardzo często wpędzają partnera w poczucie winy lub bezsilności. Chce ona tym sposobem uświadomić Ci, że jest Twoim świetnym wyborem i poza nią nie znajdziesz sobie nikogo lepszego.

POLECAMY RÓWNIEŻ:  Jak wyznać miłość? 4 realne przykłady

W ten sposób kobieta stara się zapanować nad partnerem i jednocześnie pokazać mu, że wybrała go pomimo tego, że mogła być z kimś lepszym. Mężczyzna uzależnia się od takiej dziewczyny i w początkowej fazie związku nie zauważa problemu. Z czasem jednak jej działania nasilają się, a  mężczyzna czuje się bezsilny. To są kolejne sygnały że dziewczyna jest toksyczna. Te kilka informacji powinno skłonić Cię do sprawdzenia czy jesteś w związku z toksyczną kobietą. Aby potwierdzić swoje obawy możesz poprosić o pomoc bliską osobę i wykonać toksyczna kobieta test psychologiczny, a następnie udać się po poradę do specjalisty. Dzięki takim działaniom ochronisz siebie i poprawisz poczucie własnej wartości.

Jak Odzyskać Dziewczynę

Ebook stworzony na podstawie własnych doświadczeń i wieloletniej wiedzy o tym jak odzyskać dziewczynę i sprawić, by było jak dawniej.

POBIERZ E-BOOK

Kat i ofiara – wybuchowe połączenie

Czujesz strach? Boisz się kolejnego ataku? Wbrew wielu opiniom toksyczna dziewczyna równie chętnie sięga po przemoc, co mężczyzna o takim usposobieniu. Jednak to kobiety czują się dużo bardziej bezkarne. Wciąż wiele osób tkwi w przekonaniu, że mężczyzna, który nie radzi sobie z partnerką to życiowa oferma. Jest on często wyśmiewany przez społeczeństwo. Ludzie nie wierzą, że mężczyzna w związku może być poszkodowany. Z tego powodu zastraszani mężczyźni boją przyznać się do swojej słabości i udają, że nic się nie dzieje. Toksyczna kobieta doskonale o tym wie i świetnie to wykorzystuje, szczególnie, gdy jej partner boi się bronić czy prosić kogoś o pomoc.

Toksyczna partnerka to bardzo podstępna kobieta. W domu stwarza istne piekło a publicznie robi z siebie ofiarę. I jak w takiej sytuacji wierzyć mężczyźnie, że jest źle traktowany? Kobiety tego rodzaju  bardzo często obwiniają partnera o rzeczy, które same robią. Uważają, że przemoc z ich strony to obrona własna. Prowokują też wiele niebezpiecznych sytuacji, aby mężczyzna zareagował i był uznany za osobę agresywną. To tylko niektóre sygnały że dziewczyna jest toksyczna.

POLECAMY RÓWNIEŻ:  Jak zacząć rozmowę z dziewczyną? Oto kilka prostych trików, które Ci pomogą

Toksyczna kobieta to taka, która w nocy jest świetną kochanką a nad ranem staje się potworem, który wysysa z Ciebie całą energię. Jeśli nie chcesz żyć ciągle w strachu o to, co będzie za chwilę, to znajdź sobie kogoś innego, kto każdego dnia będzie obdarzał Cię promiennym uśmiechem, dobrocią, a w trudnych chwilach poda pomocną dłoń i udzieli wsparcia.