Rozstanie z kochanką jak sobie z tym poradzić

Rozstanie z kochanką. Jak sobie z tym poradzić? 4 metody

Każdy romans doczeka się w końcu swojego zakończenia. Czasami istnieje szansa na to, że zanim nastąpi rozstanie z kochanką, czy kochankiem, przerodzi się on w prawdziwy, trwały związek. Żeby tak się stało, musi zostać spełniony jeden warunek. Strony romansujące muszą być singlami (lub się nimi stać, co często jest cięższe ot tak do spełnienia). I tutaj dochodzi do rozczarowania, ponieważ próby romansu podejmują często osoby, które nimi nie są. Prędzej czy później musi dojść do rozstania – przygnębiające, wiem. Pomyśl jednak, że w domu czeka na Ciebie narzeczona, żona, dzieci i inna rzeczywistość, którą do tej pory olewałeś.

Rozstanie z kochanką czy też rozstanie z kochankiem do łatwych tematów nie należą. Sprawdź, jak zakończyć ten romans i jak sobie z tym poradzić.

Powody rozstań z kochanką

Nie będę się doszukiwał tutaj tego, z czyjej winy się rozstajemy. Bez względu na to, czy to Ty zamierzasz się rozstać z kochanką, czy to ona Cię rzuciła, przyczyny rozstań są zwykle bardzo podobne. Dodatkowo można je podzielić na dwie grupy. Mianowicie na te, na które mamy wpływ oraz te, które są niezależne od nas.

Zacznijmy od pierwszej grupy. Są to na przykład: pragnienie normalności, ważniejsze priorytety.

Pragnienie normalności

Chyba nikogo nie zdziwi, jak powiem, że nawet kochanka chciałaby w końcu stabilności i odrobinę normalności. Co się pod tym kryje? Chociażby stworzenie relacji, której nie będzie musiała ukrywać. Ty wdałeś się w romans z powodu zwykłej odskoczni od małżeńskiej codzienności. Z żoną na co dzień nie musisz się ukrywać i chować po kątach. Ona też by tak chciała – ile można się ukrywać i być tą drugą? Konflikt narasta.

POLECAMY RÓWNIEŻ:  Jak przestać kochać kogoś na kim nam zależy?

Powody rozstań z kochanką

Ważniejsze priorytety

Zastanowiłeś się nad tym, co robisz żonie i dzieciom i w końcu doszedłeś do wniosku, że potrzebujesz przewartościować swoje życie. Żona jest ważniejsza. Rozstanie z kochanką nie będzie tak bolesne, jak myślisz, skoro sam doszedłeś do punktu, w którym jesteś.

Sytuacja może też wyglądać inaczej. Nie żona, a inna kochanka. Ta jest zbyt natrętna, mało interesująca, pojawiła się lepsza. Różne sytuacje w życiu się przytrafią. Wtedy Ty dążysz do rozstania.

Kochanka też może doprowadzić do rozstania, bo u niej w życiu też może pojawić się ktoś, kto zawróci jej w głowie. Dodatkowo ktoś, kto będzie singlem! Postawi ją na pierwszym miejscu, zaoferuje to, czego Ty nie byłeś w stanie.

Pozostaje druga grupa, czynników, które nie zależą od nas. Do nich zaliczamy między innymi dekonspirację.

Dekonspiracja

Zdarza się tak, że choć dokładasz wszelkich starań, by zachować Wasz romans w sekrecie to niestety, ale wychodzi on na jaw. Jeśli chcesz ratować swoją dotychczasową stałą relację, to rozstanie z kochanką leży po Twojej stronie. Musisz to zrobić jak najszybciej, by udowodnić, że zależy Ci na żonie i ratować małżeństwo. 

Jak Odzyskać Dziewczynę

Ebook stworzony na podstawie własnych doświadczeń i wieloletniej wiedzy o tym jak odzyskać dziewczynę i sprawić, by było jak dawniej.

POBIERZ E-BOOK

Może się zdarzyć też tak, że sam się przyznasz do romansu, co raczej jest rzadkim przypadkiem, i tym samym wystawisz Wasz związek na ogromną próbę przetrwania. Inną osobą, która może między Wami namieszać, jest kochanka. W zemście ujawni Twojej żonie Waszą relację.

Rozstanie z kochanką – jak sobie poradzić?

Rozstania to temat ciężki. Jakikolwiek związek „zakazany”, bez względu na to, jak się skończy, nie może trwać wiecznie. Nikt nie zniesie ukrywania się, kłamstwa, wymyślania absurdalnych historii, życia w dwóch rodzinach. Rozstanie z kochanką ma swoją cenę emocjonalną, którą trzeba zapłacić. 

POLECAMY RÓWNIEŻ:  Przerwa w związku: czy ma sens?

Jak sobie w takiej sytuacji poradzić? Kilka sposobów na zajęcie czasu i pustki po kochance.

  1. Wróć do rodziny. Zajmij się nią najlepiej jak potrafisz,
  2. Zajmij się sobą. Pracuj nad charakterem, psychiką, tęsknotą za kimś, kogo już w Twoim życiu nie będzie,
  3. Wróć do aktywności fizycznych lub zajmij się czymś całkowicie nowym. Sport dobrze działa na psychikę i zajmie Ci czas,
  4. Nie utrzymuj pod żadnym pozorem żadnego kontaktu z kochanką,

Kilka etapów w swoim życiu na nowo musisz przejść, żeby zobaczyć, że gra nie była warta świeczki. Zadbaj o to, co masz i postaraj się tego nie stracić. Trzymam za Ciebie kciuki.

Jak zerwać z kochanką, którą się kocha? 3 cenne porady

Stało się. Wstajesz i zasypiasz z myślą o niej – nie o żonie czy narzeczonej. Tylko co dalej, jeśli nie możesz liczyć na pełną jej obecność w swoim życiu, ponieważ masz już rodzinę, która w pełni Cię kocha i nawet nie podejrzewa, że coś mogłoby być nie tak. Jak zerwać z kochanką, którą się kocha? Jak przeżyć tak emocjonalne rozstanie z kochanką?

1. Zamień jej zalety na wady

Pozbądź się niepotrzebnych uczuć przez przekształcenie zalet byłej kochanki w wady. Niech przestanie w końcu być takim ideałem jak dotychczas. Weź kartkę i wypisz wszystkie jej pozytywne i negatywne cechy, które właśnie w tym momencie przychodzą Ci do głowy.

Jak Odzyskać Dziewczynę

Ebook stworzony na podstawie własnych doświadczeń i wieloletniej wiedzy o tym jak odzyskać dziewczynę i sprawić, by było jak dawniej.

POBIERZ E-BOOK

Odetnij lub po prostu oderwij te pozytywne, wyrzuć je, a te negatywne zostaw gdzieś w widocznym dla siebie miejscu. Tak byś mógł kilka razy dziennie do tego wracać i uświadamiać sobie, że wcale nie jest tak idealnie, jak myślisz. Uważaj tylko, żeby żona się do tego nie dobrała 😉

POLECAMY RÓWNIEŻ:  Jak pocałować dziewczynę? Nie eksperymentuj, sprawdź

2. Postaw na wygórowane żądania

Na etapie (jeszcze!) spotkań możesz zniechęcić kochankę do siebie i swojej wizji przyszłości. Pamiętaj, że robisz to dla siebie. Miłość do drugiej osoby jest czasami bolesnym uczuciem i to właśnie teraz chcesz sprawdzić. Zacznij stawiać jej wygórowane żądania, mocno i kategorycznie.

Zacznij żądać wszystkiego, czego Ci brakuje. Ty się zakochałeś, a ona jest pewnie dla seksu z żonatym, dla frajdy lub dla własnych przyjemności. Przykra rzeczywistość. Zacznie Ci więc odmawiać. Jeśli będziesz napierał, ona nie będzie delikatna w doborze słów i wtedy zobaczysz jej prawdziwą twarz. Trochę sam ją wywołasz, ale przynajmniej wtedy sam będziesz wołał o wolność. Rozstanie z kochanką szybciej dojdzie do skutku.

3. Kontrola i dystans – dwa kluczowe słowa

Ważne jest, żeby przy tej całej sytuacji zachować dystans i odsunąć się, szczególnie jeśli mowa o bliskości fizycznej, od danej osoby. Nie oszukujmy się, o przyjaźni raczej mowy nie ma. Ty będziesz cierpiał, ona raczej nie będzie zainteresowana.

Podczas rozmowy o zerwaniu nie oskarżaj jej o nic i nie miej pretensji. Chyba że zauważysz, że sama zaczyna wojnę (wtedy połącz ten punkt z punktem 2). Rozstanie z kochanką pójdzie wtedy gładko. Dzięki dystansowi dacie sobie czas, a przede wszystkim dasz sobie sam czas na przyzwyczajenie się do tej sytuacji psychicznie. Musisz tę sytuację kontrolować, nikt za Ciebie tego nie zrobi.

Jeśli już wiesz, jak zerwać z kochanką, do której coś czujesz i jest to więcej niż zauroczenie, to nie krępuj się zastosować tych różnorodnych porad. Będą one przydatne i na pewno ułatwią Ci pogodzenie się z tą trudną sytuacją. Rozstanie z kochanką, na którym tak bardzo Ci zależało, nie musi wpisywać się do najgorszych przeżyć emocjonalnych w Twoim życiu. Powoli możesz to wpisywać na listę wspomnień.