przerwa w związku

Przerwa w związku: czy ma sens?

W obecnym czasie coraz więcej osób uważa, że przerwa w związku może być metodą na uratowanie relacji.  Powinieneś pamiętać, że tego typu zachowanie nie jest gwarancją wyjścia z kryzysu, odzyskania wzajemnego zaufania i ponownego zawalczenia o miłość. Dzieje się tak z różnych przyczyn, przede wszystkim z nieprawidłowego pojmowania, czym tak naprawdę jest zrobienie przerwy w związku.

Przerwa w związku. Czy to słuszne rozwiązanie?

Dawniej nikt nie wyobrażał sobie tego, aby dwoje zamieszkujących pod jednym dachem czy też regularnie spotykających się osób, tworzących relację uczuciową, chciało tymczasowo ją zawiesić. Brzmi to dość dziwnie i bardziej kojarzy się to z pracą urządzeń elektronicznych, pozostawionych w trybie stand by- tak zwanego czuwania. Coraz popularniejsza przerwa w związku, przez wiele osób pojmowana jest jako metoda ratowania kończącej się relacji. Wygasające uczucia, jednorazowe zdrady, nawarstwiające się problemy, to jedne z wielu powodów, dla których osoby decydują się na takie rozwiązanie, jak przerwa w związku. Czy jest ono słuszne? Niekoniecznie!

Istnieje wiele argumentów przeciwko stosowaniu przerw w związku. Musisz pamiętać o tym, aby nie wpaść w pułapkę, którą jest robienie sobie częstych pauz w relacji. Tego typu zachowanie po pewnym czasie staje się przykrym nawykiem par, niepotrafiących znaleźć rozwiązania swoich problemów i kłopotów. Bardzo długa przerwa w relacji uczuciowej może być dla Ciebie jednoznacznym sygnałem, że Twoja druga połówka nie chce tkwić w tym związku bądź też z różnych przyczyn nie jest już Tobą zainteresowana. Z drugiej zaś strony, krótkotrwałe odseparowanie się od partnerki lub partnera, może być jedyną okazją do wzmocnienia wygasającego uczucia i łączącej Was więzi.

POLECAMY RÓWNIEŻ:  Jak przestać być toksycznym? Praktyczna wiedza

Chwilowe zawieszenie relacji- czy to ma sens?

Przerwa w związku może skutkować różnymi konsekwencjami i wynikać z wielu potrzeb partnerów. Jeśli Twoja połówka nie potrafi otwarcie rozmawiać o uczuciach i ma problem z wyrażaniem swoich emocji, może  wykorzystać przerwę w związku do realizowania swoich celów. Bywa, że osoby, które nie mają odwagi definitywnie zakończyć relacji, często uciekają się do sprytnego fortelu, jakim jest poproszenie partnera o tymczasowe jej zawieszenie.

Tego typu przerwa oznacza czasowe odseparowanie się od partnera. Może to być chwilowa rozłąka. Z tego typu inicjatywą może wyjść, zarówno kobieta, jak i mężczyzna. Problemem jest nieprawidłowe rozumienie pojęcia przerwy w związku. Zazwyczaj na ten pomysł wpada jedna z osób tkwiących w relacji, w której mogą istnieć różne problemy. Odseparowanie się od partnera na bardzo krótki czas, może być dobrym rozwiązaniem tylko wówczas, gdy masz pewność, że posłuży ono przeanalizowaniu niektórych negatywnych zachowań, jak również podjęciu decyzji, co dalej ma się wydarzyć w relacji i czy w ogóle warto ją podtrzymywać.

Jak Odzyskać Dziewczynę

Ebook stworzony na podstawie własnych doświadczeń i wieloletniej wiedzy o tym jak odzyskać dziewczynę i sprawić, by było jak dawniej.

POBIERZ E-BOOK

Błędne wyobrażenie o przerwie w związku. Skąd się ono bierze?

Wiele osób traktuje przerwę w związku, jako okres wolności. To błędne przekonanie, które prowadzi do wielu dodatkowych problemów. W tym czasie może pojawić się, zarówno zdrada ze strony obu partnerów i gorączkowa potrzeba poszukiwania nowej relacji- niemającej zbyt dużego znaczenia. Osoby, które nie wiedzą, jak uratować związek, niepotrafiące dojść do porozumienia z partnerem, stroniące od negocjacji, a także nie inicjujące szczerych rozmów, uznają takie rozwiązanie, jak przerwa w związku, za jedyny sposób na pozbycie się piętrzących kłopotów.

Kryzys w Twojej relacji uczuciowej może zakończyć się tylko na dwa sposoby. Może on prowadzić do wzmocnienia związku bądź też definitywnego rozstania. Wszystko zależy od tego, czy partnerzy będą w stanie przepracować niektóre problemy i postarać się otworzyć na drugą osobę. Krótkotrwała przerwa w Twojej relacji uczuciowej może być okazją do wzmocnienia więzi poprzez pojawienie się tęsknoty, spowodowanej nieobecnością Twojego partnera. Niestety coraz więcej par planuje przerwę w związku, która przedłużana jest w czasie, co bardzo negatywnie wpływa na stworzoną przez nie relację uczuciową.

POLECAMY RÓWNIEŻ:  Jak się odkochać? 6 sprawdzonych porad

Partner jako koło ratunkowe- niedojrzałe relacje uczuciowe

Jeśli tkwisz w relacji, w której od dawna dzieją się niepokojące sytuacje, to możesz spodziewać się prób zakończenia związku. Niektóre z nich mogą być bardzo nieudolne. Może to być wspomniana wcześniej przerwa w związku. To sposób na tak zwane zerwanie w białych rękawiczkach, stosowane przez partnerów, którzy nie mają odwagi na definitywne rozstanie się. Tego typu toksyczna relacja może trwać miesiącami. Musisz pamietać, że przerwa w związku, która przedłuża się w nieskończoność, stanowi jednoznaczny sygnał, że Twój partner lub partnerka nie chcą podtrzymywać z Tobą uczuciowej relacji, ale z jakiegoś powodu nie potrafią jej zakończyć.

Powodem tego mogą to być względy ekonomiczne lub społeczne. Wiele osób traktuje przerwę w związku, jako tak zwane koło ratunkowe na wypadek, gdyby kolejne relacje były krótkotrwałe lub też nieudane. Wówczas toksyczny partner może zaproponować Ci ponowne zejście się i stworzenie pseudoszczęśliwego związku. Powinnaś pamiętać, że tego typu zachowanie jest skrajnie niedojrzałe. Jeśli Twój partner lub partnerka zaczynają traktować Cię, jak wspomniane wyżej koło ratunkowe, to  miesiącami, a nawet latami mogą oni sztucznie przedłużać tego typu relację. Będzie to dla Ciebie przyczyną frustracji, jak również niemożności odseparowania się od osoby niedojrzałej uczuciowo, która nie potrafi stworzyć trwałego i szczęśliwego związku.

Kiedy przerwa w związku jest potrzebna?

Bywa, że Twój partner lub partnerka są znudzeni, sfrustrowani bądź też piętrzące się kłopoty sprawiają, że coraz częściej kłócicie się, zamiast wspólnie, miło spędzać wolny czas. Tego typu niekomfortowa sytuacja wymaga zastosowania środków zaradczych. Może to być przerwa w związku, która obojgu partnerom wyjdzie na dobre. Należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Powinniście je ustalić, aby później nie było żadnych nieporozumień.

Przerwa w związku powinna być zaplanowana okresowo i dokładnie przemyślana. Lepiej, żeby nie była to spontaniczna decyzja czy też metoda ukarania partnera za przykre słowa, wypowiadane w trakcie kolejnej kłótni. Krótka przerwa w związku może być sposobem na ochłonięcie z negatywnych emocji, a także czasem wyciszenie i pracę nad sobą. Możecie wówczas zastanowić się, jakie błędy popełniacie przy budowaniu Waszej relacji i czy wszystkie dotychczasowe działania miały jakikolwiek sens. Podjęcie decyzji o przerwie w związku może być także sprawdzianem Waszych uczuć, ale tylko pod warunkiem, że będziecie sobie wierni i nie zaczniecie poszukiwać nowego partnera.

POLECAMY RÓWNIEŻ:  Jak wyjść ze strefy komfortu - techniki pomagające odmienić życie

 

Przerwę w związku można traktować, jako próbę jego zakończenia bądź też metodę uzdrowienia relacji. Wszystko zależy od Waszego podejścia do tej sprawy i chęci naprawienia popełnionych błędów.