obojętność po rozstaniu jak się zachować i działać

Obojętność po rozstaniu: jak się zachować i działać?

Obojętność po rozstaniu może dotyczyć ciebie albo byłego partnera/partnerki. W artykule przedstawione są obie perspektywy i ich przyczyny. Porady pozwolą ci skutecznie zrozumieć intencje drugiej osoby i odnaleźć się w sytuacji, która zapewne wydaje ci się niekomfortowa i niezrozumiała. Zapewne jest to etap przejściowy, a nawet jeśli się utrzyma, to świadomie do tego podejdziesz i podejmiesz odpowiednie kroki.

Kiedy ktoś Cię odtrąca…

Na pewno nie czujesz się najlepiej po rozstaniu i zastanawiasz się, czemu relacja dobiegła końca. Nie zadręczaj się pytaniami, czy to twoja wina i czy nie jesteś już ważna/ważny, bo ex ma w sobie już tylko obojętność. Na pewno też to przeżywa, ale na swój sposób. Nie każdy pokazuje po sobie cierpienie.

Kiedy Ty nie masz już w sobie miłości…

Może być odwrotna sytuacja, w której to ty tracisz zainteresowanie drugą osobą. To częste, że uczucie się wypala i nawet próby naprawy nie pomagają. Nie miej sobie tego za złe, nie zmusisz się do miłości. Szczerze powiedz o tym drugiej osobie i pozwól jej na życie z kimś, kto będzie ją kochał nieustannie. Sobie także pozwól na możliwość poznawania innych, w końcu świat pełen jest ludzi i może jeszcze czeka na ciebie bratnia dusza.

Co robić, gdy ktoś cię opuścił?

To pytanie z pewnością zaprząta ci myśli i zagnieździło się w głowie. Nic dziwnego. Im świeższe rozstanie, tym większy ból. Obojętność po rozstaniu dobija, ale nie miej wrażenia, że wspólny czas się nie liczył. To nie tak, że wspólne chwile i wspomnienia gdzieś umknęły. Pamiętaj, że żal nie jest dobrym doradcą, tak jak i inne emocje. Słuchaj głosu rozsądku i spróbuj znaleźć w tej sytuacji pozytywy. Relacja dała ci wiele nauki, wyciągnij wnioski i nie idealizuj byłego partnera lub partnerki. Zastanów się, co was od siebie oddaliło, jakie pojawiały się bariery w związku, co druga osobie w tobie nie lubiła, a co ty w niej.

POLECAMY RÓWNIEŻ:  Czy narcyz wraca? Sprawdzone porady

Jak Odzyskać Faceta

Ebook stworzony na podstawie własnych doświadczeń i wieloletniej wiedzy o tym jak odzyskać faceta i sprawić, by było jak dawniej

POBIERZ E-BOOK

Może tak będzie lepiej?

Jeśli masz już plusy i minusy, czyli podsumowanie minionego związku, to zapewne już znasz własne powody, oprócz tych, które przedstawiła druga strona. Jeśli czujesz wahanie i rozstaliście się przez drobnostki, to zapewne jest sens do siebie wrócić i wspólnie pracować nad zmianami. Zazwyczaj jednak rozstania są ostateczne i spowodowane konkretnymi kwestiami, nie do przeskoczenia dla obu osób. Nie bez powodu istnieje powiedzenie, że drugi raz do tej samej rzeki się nie wchodzi. Bardzo możliwe, że niedługo na twojej drodze pojawi się osoba, z którą szczęście i wspólne zrozumienie będzie znacznie większe.

Jak polepszyć sobie humor?

Po pierwsze uświadom sobie, że nie tylko ty przechodzisz taką sytuację. Możliwe, że chcesz zostać w przyjaznych stosunkach z ex, ale utrudnia to brakiem zainteresowania twoją osobą. Obojętność po rozstaniu odbiera ci nadzieję na normalny kontakt. Najprawdopodobniej uczucie nadal nie wygasło i trudno jest byłemu partnerowi lub partnerce utrzymywać znajomość i udawać, że nic się nie stało. To dwóm osobom towarzyszą trudne emocje i izolacja zawsze pomaga się z nimi uporać. Jeśli ex ją stosuje to znaczy, że nie chce, by uczucia się odnowiły. Uszanuj tę decyzję. Tak będzie lepiej dla obojga, w końcu nie chcesz, by ktoś był z tobą z litości lub przyzwyczajenia. Wyjdź na rower, zorganizuj wyjście z przyjaciółmi, zapisz się na nowe zajęcia, wypłacz się bliskim, zrelaksuj się w wannie i przy muzyce, a potem zaplanuj kolejne wyjścia na miesiąc w przód.

Nadmiernie nie analizuj.

Zamiast siedzieć i myśleć, dlaczego spotyka cię obojętność po rozstaniu, skup się na sobie. Nie chodzi tu wcale o pokazanie drugiej osobie, co straciła, jak to ma wiele osób w zwyczaju. Nie musisz też na siłę przekonywać otoczenia, że dobrze znosisz rozstanie. Bądź sobą i niczego nie udawaj. Spokój ducha przyjdzie z czasem, który jednocześnie leczy rany.

POLECAMY RÓWNIEŻ:  Jak o kimś zapomnieć? 5 kroków

Nie uzależniaj swojego szczęścia od drugiej osoby.

Nie trać kontroli nad swoim życiem. Zamiast awantury i błagania o szansę (czym jeszcze bardziej zniechęcisz drugą połówkę), daj sobie czas na oswojenie się nową sytuacją. Możliwe, że właśnie twój spokój przyciągnie i ex napisze do ciebie z pytaniem, jak sobie radzisz. Drugą osobę bardziej zaboli fakt, że funkcjonujesz jak zazwyczaj, a to da ci satysfakcję. Nie poniżaj się i pokaż, że jesteś osobą niezależną. Obojętność po rozstaniu wywoływać może mętlik w głowie, a nawet stany depresyjne, czy też całkowity brak koncentracji lub/i apetytu. Nie pozwól, by to uczucie tobą zawładnęło i pozbawiło samorozwoju.

Co robić, jeśli nadal ci zależy?

Jeśli towarzyszy ci przekonanie, że tylko z tą osobą widzisz swoją przyszłość i pragniesz się zejść, to poproś ex o szczerą rozmowę. Powiedz, że jest ci to winna/winien i chcesz powiedzieć, co ci leży na sercu, jakie masz przemyślenia. Zaproponuj przerwę, zamiast ostatecznego zerwania. Wysłuchaj drugiej strony i staraj się ją zrozumieć. Niektóre pary stosują przerwy, by zobaczyć, czy będzie im lepiej, czy gorzej bez siebie na co dzień. Poproś, by decyzja została podjęta po tym okresie próbnym, który będzie przykładowo trwał trzy miesiące. W tym czasie nie kontaktuj się z ex, dajcie sobie przestrzeń. Jeśli jesteście sobie pisani, to i tak wasze drogi się połączą. Taka przerwa może mieć bardzo korzystny wpływ zarówno na ciebie jak i ją/jego. Albo zatęskni albo ułoży sobie życie bez ciebie. To ryzyko zawsze występuje, ale próba chwilowej rozłąki to jedyna słuszna decyzja, która da szansę związkowi na nowo się odrodzić. Będziecie mieć czyste głowy, pozbawione negatywnych wyrzutów względem siebie i pomysły na to, jak naprawić relację, by lepiej funkcjonowała. Kompromisy to najważniejsza kwestia, dlatego w tym czasie opracuj pomysły i poproś, by przez ten czas druga osoba także nad nimi pomyślała i je spisała. Dzięki temu nie zapomni o tobie. Niech ta umowa sprawi, że zamiast zabawy i korzystania z singielstwa, każde z was planuje wspólną przyszłość. Nawet, jeśli okaże się, że po tym czasie spotkacie się i decyzja drugiej strony będzie dla ciebie informacją negatywną, to będziecie mieć świadomość, że zrobiliście już wszystko, by uratować związek. Życie pisze różne scenariusze, może po prostu zejdziecie się w dalszej przyszłości? Aby tego dokonać najlepiej mieć wspólne grono znajomych i spotykać się całą paczką, by ex przebywał w twoim towarzystwie,  nawet mimo woli. Czas pokaże, co z tego będzie…

POLECAMY RÓWNIEŻ:  Jak się odkochać? 6 sprawdzonych porad

 

4.8/5 - (45 votes)