czy tęsknota oznacza miłość

Czy tęsknota oznacza miłość?

Odwiecznym dylematem osób pozostających w relacji uczuciowej jest kwestia, czy tęsknota oznacza miłość? Silne przywiązanie do partnera lub partnerki, jak również trwałe i szczere uczucie, może powodować tęsknotę do  ukochanej osoby. Przyczyny tęsknoty mogą być jednak różne i zależą od rodzaju relacji oraz sytuacji.

Czy tęsknota oznacza miłość? Co naprawdę Was wiąże?

Osoby, które zastanawiają się czy tęsknota oznacza miłość, powinny mieć świadomość, z jakich powodów większość osób przeżywa to uczucie. Zazwyczaj szczera tęsknota jest jednocześnie protestem przeciwko oddaleniu się obiektu adoracji i uczuć. Z drugiej strony to dowód na siłę uczucia, jakie połączyło dwoje zupełnie obcych sobie ludzi. Warto pamiętać, że prawidłowe przeżywanie tęsknoty za partnerem lub partnerką wymaga  sporej dojrzałości emocjonalnej.

Kiedy w życiu Twojego partnera bądź Twoim pojawia się szczere uczucie tęsknoty, stanowi to dowód na oddanie bliskiej osobie, jak również przywiązanie do drugiej połówki. Ból, niechęć do funkcjonowania, wyłączenie na otaczające bodźce, jak również apatia i lawirowanie pomiędzy skrajnymi emocjami, to oznaki głębokiego przeżywania nieobecności partnera. Jeśli doświadczasz tego typu uczuć to z pewnością obdarzyłeś swoją drugą połówkę szczerym, bezwarunkowym uczuciem. To miłość, która nierozerwalnie wiąże się z poczuciem osamotnienia, kiedy druga strona zmuszona jest chwilowo opuścić partnera.

Jak Odzyskać Faceta

Ebook stworzony na podstawie własnych doświadczeń i wieloletniej wiedzy o tym jak odzyskać faceta i sprawić, by było jak dawniej

POBIERZ E-BOOK

Poczucie pustki i osamotnienia– tęsknota z obecnością ukochanej osoby

Niecierpliwość, niepokój i negatywne emocje, które nie pozwalają Ci się odprężyć z tęsknoty za bliską sercu osobą, to znak, że musisz zacząć pracować nad sobą. Prawdziwą sztuką jest odnalezienie równowagi, spokoju, jak również metody zaakceptowania zaistniałej sytuacji. Przeżywanie tęsknoty jest doświadczeniem, które pozostawia w zakochanym partnerze lub partnerce trwały ślad. Jeśli zastanawiasz się, czy tęsknota oznacza miłość, musisz pamiętać, że poczucie opuszczenia, osamotnienia, frustracji i braku więzi, może sugerować, jak bardzo zależy Ci na czyjejś obecności. To dojrzały sposób przeżywania emocji, a także dowód na empatię i umiejętność dostrzegania drugiej osoby.

POLECAMY RÓWNIEŻ:  Jak flirtować z chłopakiem? Najlepsze porady

Rozmyślając nad tym, czy tęsknota oznacza miłość możesz wywnioskować, że osoba, która doświadcza szczerych, chodź dość trudnych, a czasami wręcz traumatycznych uczuć w postaci pustki i osamotnienia, potwierdza swoją postawą, jak bardzo zależy jej na swoim partnerze lub partnerce. Może to sugerować drugiej stronie, że relacja ma solidne podwaliny, a także dobrze rokuje na przyszłość. Prawidłowo zbudowane związki wymagają tego, aby przeżywać w nich razem, na spokojnie, zarówno dobre, jak i złe chwile, z którymi wiąże się na przykład tęsknota za nieobecnym partnerem.

Tęsknota nie mająca nic wspólnego z przywiązaniem czy głębokim uczuciem do drugiej osoby

Szukając odpowiedzi na pytanie, czy tęsknota oznacza miłość powinieneś wiedzieć, że uczucie to często pojawia się także u osób zupełnie nienadających się do jakiejkolwiek relacji partnerskiej. Chodzi tutaj przede wszystkim o skrajnych egocentryków i osoby, które skupiają się wyłącznie na realizowaniu własnych zachcianek, potrzeb i usilnym dążeniu do podporządkowania sobie drugiej osoby. Jeśli w Twoim życiu pojawiła się osoba o cechach narcystycznych bądź też megalomańskich, możesz być pewien, że odpowiedź na pytanie, czy tęsknota oznacza miłość, w tym przypadku będzie jednoznaczna. Egocentrycy potrafią udawać tęsknotę, pragnąc jednak posiadać daną osobę i mieć nad nią pełną kontrolę.

Osoby zapatrzone w siebie, które na pierwszym miejscu stawiają wyłącznie własne dobro, szczęście i wygodę, mogą szybko zatęsknić za Tobą, jeśli do tej pory spełniałeś ich zachcianki oraz potrzeby. Ich tęsknota nie będzie jednak równoznaczna z pozytywnym, emocjonalnym uczuciem. Tego rodzaju osoby potrzebują partnerów, którzy będą ich adorować, a także spełniać ich zachcianki. Z uwagi na to, gdy ich już posiadają, to   nawet chwilowy ich brak, z pewnością jest dla nich bolesny. Sposobem na zmianę tej niekomfortowej sytuacji, jest dla nich odgrywanie roli osób bardzo tęskniących.

Dlaczego warto doświadczać uczucia tęsknoty za ukochaną osobą?

Wiele osób poszukuje odpowiedzi na pytanie czy tęsknota oznacza miłość, jednakże zupełnie pomijają oni kwestię, z jakiego powodu pojawia się to dominujące uczucie? Zdarza się, że dwoje zakochanych w sobie ludzi, z powodu różnych perypetii i zawirowań w życiu, zmuszonych jest żyć na odległość. Przykładem może być długotrwała absencja jednego z partnerów, wymuszona pracą zawodową bądź też innymi obowiązkami. Związek na odległość zawsze wiąże się z dotkliwym przeżywaniem tęsknoty, szczególnie, gdy jest on zbudowany na trwałych fundamentach. Zastanawiając się, czy tęsknota oznacza miłość można wysnuć wniosek, że jest to uczucie, które wzmacnia dwoje partnerów, jednak nie do końca jest to prawda. Zdarza się, że permanentne przeżywanie uczucia tęsknoty doprowadza do chorobliwej zazdrości o daną osobę i w efekcie zerwania relacji.

POLECAMY RÓWNIEŻ:  Jak wyjść ze strefy komfortu - techniki pomagające odmienić życie

Osoby osamotnione w związkach często poszukują sposobów na to, aby, jak najszybciej pozbyć się tego uczucia. Jeśli są to pozytywne doznania w postaci częstszych kontaktów z przyjaciółmi, odnowienia swoich pasji bądź też podejmowania prób samorealizacji, to można stwierdzić, że tęsknota staje się pewnym katalizatorem pozytywnych zmian. Znacznie gorzej wygląda sytuacja u osób, które w toku poszukiwań odpowiedzi na pytanie, czy tęsknota oznacza miłość, zaczynają na siłę tłumić w sobie to uczucie poprzez poszukiwanie nowego partnera. Może to w konsekwencji doprowadzić do zdrady i rozpadu dotychczasowej relacji. Tęsknota może być przeżywana na różne sposoby, jednakże warto zadbać o to, aby było to uczucie krótkotrwałe. W żadnym wypadku nie może dominować w życiu danej osoby i wyznaczać mu kierunku.

Zastanawiając się, czy tęsknota oznacza miłość, warto, abyś wiedział, że jest to uczucie, którego możesz doświadczać na różne sposoby. W prawidłowo zbudowanych relacjach partnerskich przeżywanie pustki i osamotnienia wiąże się wyłącznie z chęcią ponownego związania się z daną osobą.