Jak wyjść ze strefy komfortu - techniki pomagające odmienić życie

Jak wyjść ze strefy komfortu – techniki pomagające odmienić życie

Zacznijmy od tego, że chociaż często wielu z was boi się zmian, to warto podjąć ryzyko. Jeśli niczego nie zmienisz, nie rozwiniesz się w żaden sposób. Nawet, gdy coś nie pójdzie w pełni po twojej myśli to zawsze wyciągniesz z tego naukę na przyszłość. Spełniaj marzenia i sięgaj po nie, bo wszystko jest osiągalne. Zatem odpowiadając na pytanie “Jak wyjść ze strefy komfortu” należy skupić się na kilku skutecznych technikach, które przedstawione będą w tym artykule.

Co możesz zyskać dzięki wyjściu ze strefy komfortu?

Jeśli w twojej głowie pojawia się pytanie “Jak wyjść ze strefy komfortu” to przede wszystkim, aby zrobić ku temu pierwszy krok, należy zastanowić się nad zaletami takiego przedsięwzięcia. Narastająca frustracja i poczucie marnowania czasu nie doprowadzi do niczego pozytywnego, a wręcz przeciwnie. Przede wszystkim trzeba zrozumieć, że chęć zmiany zawsze wiąże się z niedostateczną satysfakcją z doczesnego życia. Wbrew pozorom to dobrze, ponieważ pokazuje to ambicję i potrzebę polepszenia swojego bytu i poszukiwania wyjść z danej sytuacji. Wszystko może być inspiracją, która pomoże ci patrzeć w odpowiednim kierunku i zmotywuje cię do czegoś nowego.

Pozbądź się z życia monotonii!

Świadomość tkwienia w monotonii to część drugiej techniki. Polega ona na analizie tego, co spowodowało, że wpada się w rutynę odbierającą radość z egzystencji. Czy nic cię od dawna nie zaskoczyło? Zlewają ci się dni? Jeśli na te pytania odpowiadasz “tak” to znaczy, że naprawdę warto rozważyć wyjście ze strefy komfortu. Popatrz na podejmowane decyzje długoterminowo. Czy za miesiąc, rok, 10 lat chcesz być w tym samym miejscu? Jeśli nie, wyjście ze strefy komfortu jest niezbędne. Podejmuj wyzwania, które przytrafiają ci się na co dzień. Nie odkładaj niczego na następny dzień i nie szukaj wymówek. Takim sposobem nigdy nie pozwolisz sobie na zmianę.

POLECAMY RÓWNIEŻ:  Jak się odkochać? 6 sprawdzonych porad

Jak przezwyciężyć strach przed nieznanym?

Trzecia technika to opracowanie metod radzenia sobie z negatywnymi emocjami, takimi jak strach. Przecież to właśnie on cię ogranicza. Możliwe, że od najmłodszych lat wpajano ci, że należy iść przez życie po najmniejszej linii oporu. Jest w tym ziarno prawdy, ale próbowanie nowych rzeczy nie jest wcale utrudnianiem sobie, a rozwojem. Kłębiące się pytanie “jak wyjść ze strefy komfortu” nie da ci spokoju, ale lęk jest tak paraliżujący, że nadal tkwisz w tym samym punkcie. Jeśli zaś wypiszesz myśli, które cię uspokajają w stresujących momentach oraz czynności, które cię relaksują, to z pewnością poradzisz sobie ze strachem. Nie dopuść, by nad tobą zapanował. Zastanów się nad powodem strachu i naucz się radzić sobie z reakcjami, jakie on wywołuje. Może to być zdenerwowanie, może to być płacz, panika lub nadpotliwość. Nie bój się tego, daj upust emocjom. W takim wypadku powtarzaj sobie w głowie myśl, że to chwilowa reakcja, że zaraz przejdzie. Kontroluj oddech, spróbuj medytacji, znajdź czyste i spokojne miejsce. Zastanów się także nad granicami komfortu i z czego one wynikają. Jeśli masz spokojne usposobienie, pomóc mogą bliscy, występy publiczne i otwarcie się na ludzi. Wiedz, że pewność siebie podnosi samoocenę!

Jak Odzyskać Faceta

Ebook stworzony na podstawie własnych doświadczeń i wieloletniej wiedzy o tym jak odzyskać faceta i sprawić, by było jak dawniej

POBIERZ E-BOOK

Technika małych kroków ku celowi.

Czwarta technika dotyczy oswajania się z nową sytuacją. Skok na głęboką wodę nigdy nie jest najlepszym rozwiązaniem, dlatego wypisz sobie etapy, które będą zbliżać cię do wymarzonego celu. Rozplanuj sobie zmianę w czasie i konsekwentnie trzymaj się deadline’u. Zapytaj innych jak osiągnęli upragniony cel i poproś ich o wsparcie w trudnych chwilach. Zdarzyć się może, że nie obędzie się bez profesjonalnego doradztwa. Na przykład, jeśli planujesz schudnąć, najlepiej byłoby się udać do dietetyka, który dobierze pod ciebie odpowiednią dietę. Nie musisz realizować gwałtownej zmiany. Jeśli chcesz sprawić, by pytanie “Jak wyjść ze strefy komfortu” przestało cię nurtować, wystarczy zastanowić się nad małymi krokami ku temu. Na przykład, jeśli chcesz urozmaicić codzienność, zapisz się na różne zajęcia i znajdź coś, co najbardziej przypadnie ci do gustu. Ludzie z grupy zajęciowej mogą być inspirujący, co tylko pomoże ci wyjść ze strefy komfortu. Otaczaj się tymi, którzy także z niej wychodzą! Gdy pozbędziesz się nieśmiałości, będzie ci łatwiej. Mierz czyny na zamiary i rozsądnie zaplanuj ścieżkę rozwoju.

POLECAMY RÓWNIEŻ:  Dziewczyna pisze z innymi chłopakami, będąc w związku. Jak prawidłowo zareagować?

Co wtedy, gdy pytanie “Jak wyjść ze strefy komfortu” zamienia się w realną zmianę i jak ją utrzymać?

Może pojawić się chęć wycofania, uciekania do tego, co znane, a tym samym wydające się bezpieczniejsze. Nie zrażaj się. Przygotuj się na niepowodzenia. Są przecież czymś normalnym w życiu każdego człowieka. Ta chwila minie i na nowo zaczniesz cieszyć się każdym dniem. Nowa praca, miejsce zamieszkania, nowi znajomi, nowe zajęcia dodatkowe to drastyczne zmiany. Może po prostu chcesz urozmaicić codzienność bez konkretnego planu. Jest wiele możliwości, od kursu językowego lub tanecznego po podróże i częstsze spacery. Pamiętaj, ograniczenia najczęściej są w twojej głowie i tylko ty masz realny wpływ na swoje życie. Nie czekaj i działaj, a potem nie rób kroku w tył. Ciesz się z każdego osiągnięcia, nawet najmniejszego i obmyśl system nagród za wspięcie się na kolejny etap. Nie osiadaj jednak na laurach, wymyślaj sobie kolejne wyzwania i poszerzaj strefę komfortu dla własnego rozwoju intelektualnego i emocjonalnego. Akceptuj granice, których nie udało ci się przekroczyć, nie załamuj się i próbuj do skutku lub zmień plan działania.

Podsumowanie dotyczące odmiany życia.

Skorzystaj z każdej z tych technik, a wyjście ze strefy komfortu nie będzie ci straszne. Pozwól sobie odkrywać nowe etapy życia, na nowo celebruj wszystkie momenty, spraw, by dni były ciekawe i niezapomniane. Początki są najtrudniejsze, ale jesteś o krok od sukcesu. Nasz umysł potrzebuje nowych bodźców, by rozbudzać kreatywność. Dostarcz mu jej. Przekonaj się, jakie to proste. Robienie czegoś nowego nie tylko rozwija, ale także wzbogaca doświadczenia i daje endorfiny. Wyjście ze strefy komfortu pozwala odkrywać nowe talenty, umiejętności, hobby, poszerza znajomości, uaktywnia i daje mnóstwo satysfakcji. Potraktuj to jak pewnego rodzaju wyzwanie. W końcu kto nie lubi adrenaliny? Od czasu do czasu jest wręcz niezbędna. Oswojenie dyskomfortu sprawi, że stanie się on komfortem. Pokochaj to, co inne i jeszcze nieznane. Obserwuj w tym innych i ucz się od nich. Otaczaj się ludźmi, którzy podobnie jak ty pragnął zmian na lepsze, czy to małych, czy poważniejszych, bo wszystkie niosą za sobą konsekwencje. Przestaw swoje granice i odkrywaj świat.

POLECAMY RÓWNIEŻ:  Jak przestać o kimś myśleć? 5 sprawdzonych sposobów na wolność

 

4.8/5 - (45 votes)