Jak wyjść z friendzone krok po kroku

Jak wyjść z friendzone? Krok po kroku

Zastanawiasz się jak wyjść z friendzone dla dziewczyn? Friendzone to jedna z najgorszych sytuacji, w których możesz się znaleźć, jeśli mowa o stosunkach międzyludzkich, a dokładniej między kobietą a mężczyzną. Czym właściwie jest friendzone? Wielu osób zapewne słyszało w swoim życiu, że ktoś tkwi w friendzone i nie bardzo potrafi sobie z tym poradzić.

Jeszcze większy odsetek społeczności, nie wykluczając przy tym młodych ludzi, nie wie w ogóle, co to znaczy. Nie martw się – wiek nie gra roli. Poniżej przedstawię Ci 5 porad jak wyjść z frindzone. Dzięki nim dowiesz się, co to jest friendzone, jak wyjść z friendzone, po czym poznać, że jesteś w friendzone i poznasz wiele innych interesujących faktów, na temat strefy friendzone.

Jak poznać, że jesteś w friendzone?

Skoro nakreśliłem Ci  już wstępnie, że jest to nieciekawa sytuacja, to jestem Ci winien wyjaśnienie, jak poznać, że jesteś w friendzone i jak nie wejść we friendzone. Zanim to jednak nastąpi, przedstawię Ci krótkie tłumaczenie, powiedzmy, że słownikowe- friendzone co to?

 

Jak poznać że jesteś w friendzone

Czym w ogóle jest friendzone?

Friendzone, to krótko mówiąc sytuacja, w której traktujemy bliską nam osobę wyłącznie jako przyjaciela, przyjaciółkę i nie zauważamy lub nie uznajemy ich zalotów. Czasami wręcz dochodzi do momentu, kiedy uzmysławiamy drugiej stronie, że na nic więcej z naszej strony nie może liczyć.

Friendzone w praktyce

Wyobraź sobie sytuację, że masz koleżankę lub przyjaciółkę. Tak się wzajemnie traktujecie. Jest jednak mały problem. Ty w tajemnicy przed nią wzdychasz do niej i zastanawiasz się, jak zrobić krok naprzód, czyli jak ją poderwać. Zanim jednak to zrobisz, pamiętaj że ona ma Ciebie tylko za kolegę lub przyjaciela. Jak dziewczyna ma wyjść z friendzone w takiej sytuacji?

Nie jesteś dla niej dobrym obiektem seksualnym. W takim układzie jest jej dobrze i nie chce widocznie tego zmieniać. Nie patrzy na Ciebie tak, jak Ty na nią i nie interesuje się Tobą w sferze seksualnej. Nie zmieni tego fakt, że robiąc wypad do kina, zapłacisz za bilety i popcorn ani to, że wyjdziecie wieczorem na miasto i postawisz drinki. Zastanawiasz się jak wyjść z friendzone dla dziewczyn?

Twoje zaproszenia i Twój portfel wcale nie interesują Twojej wybranki. To dobry i dżentelmeński gest, jednak wszystkie drogi w tym przypadku prowadzą do friendzone. Czujesz się zaszufladkowany w kategorii dobrego przyjaciela? Musi Ci to wystarczyć, ponieważ nie będziesz nikim więcej. Wtedy zaczynasz myśleć friendzone co to?

Naprawdę szkoda Twojego czasu i energii na zaprzątanie sobie głowy, jak sprawić, by ta jedyna była Twoja. Oczywiście działa to w obie strony. Kobiety też mają w głowach swojego przyjaciela w roli chłopaka, żebyśmy nie rozumieli się źle – to nie dotyczy tylko panów. One też mają problem z tym, jak dziewczyna ma wyjść z freindzone.

Praktyka w pigułce

Skąd wiesz, że jesteś w strefie friendzone? Oto tego rodzaju sytuacja opisana w pigułce:

 • patrzysz na nią/niego, jak na obiekt seksualny,
 • zależy Ci na spotkaniach bardziej niż drugiej stronie,
 • spotkania zwykle odbywają się w większym gronie,
 • druga strona nie uznaje zbyt często zasady „sam na sam”,
 • nie zwraca uwagi na Twoje zaloty i wszelkie starania,
 • on/ona opowiada Ci o swoich zauroczeniach i uczuciach względem innych osób – nie Ciebie,
 • nie odbywa się między Wami kontakt fizyczny, który mógłby wskazywać na tzw. „coś więcej”,
 • pada podstawowe „zostańmy przyjaciółmi” (kurtyna),

Teraz pora, by uzmysłowić sobie, że jeśli taka sytuacja dotyczy Ciebie, to tkwisz w friendzone. Zastanawiasz się, jak wyjść z friendzone i jak radzić sobie z tak beznadziejnym odrzuceniem? Nie jesteś sam, dlatego poniżej przygotowałem dla Ciebie 5 porad jak wyjść z friendzone.

POLECAMY RÓWNIEŻ:  Gdzie znaleźć dziewczynę? 10 sprawdzonych miejsc

Jak wyjść z friendzone? Krok po kroku

Już wiesz, że zostałeś/aś włożony/a do szufladki „wieczny kolega”, „wieczna koleżanka” i nic więcej z tego nie będzie. Ciężko sobie z tym radzisz i platoniczna miłość bez wzajemności daje się we znaki? Nie zastanawiaj, a przede wszystkim nie zamęczaj się już dłużej, sprawdź, jak wyjść z friendzone krok po kroku.

Krok 1 Przyznaj się przed samym sobą

Uczucia, przede wszystkim Twoje, nie są piłką plażową, którą można grać. Musisz być szczery sam ze sobą i oczywiście z drugą stroną. Żeby rozwiązać ten problem i nie zastanawiać się dłużej, jak wyjść z friendzone dla dziewczyn lub facetów, pierwszym krokiem, który musisz zrobić, jest zdanie sobie z tego sprawy i przyznanie prawdy przed samym sobą.

Być może długo tego nie dostrzegałeś lub co gorsze, nie chciałeś dostrzegać, że nic więcej między Wami nie będzie i ciągle się łudziłeś, to najwyższy czas to zmienić. Jeśli ten etap jest już za Tobą, pora na kolejny, który pozwoli Ci dowiedzieć się jak wyjść z frindzone.

Krok 2 Szczerość to podstawa

Jesteś już szczery wobec siebie, więc to połowa sukcesu. Czas na być może tę gorszą połowę. Musisz wyznać wybrance, co do niej czujesz. Za tym wszystkim kryje się również Twoje cierpienie i niestety, nie możesz dłużej tego ciągnąć. Dlaczego? Wyrządzasz krzywdę sam sobie. Dlatego znajdź jak najszybciej odpowiedź na pytanie jak wyjść z friendzone?

Nie nastawiaj się jednak, że zakończy się to, jak większość filmów, w których nawet najgorsza z możliwych sytuacja między dwojgiem ludzi kończy się happy endem. Najprawdopodobniej na końcu spotkasz się ze standardowym tekstem ze strony wybranki: „Jesteś miły, uroczy, pomocny (tu wymieni x Twoich zalet, gdzieżby wad!), lubię Cię, ale jako przyjaciela i wolałabym, żeby tak zostało…”.

Poczułeś się upokorzony? Męskie ego leży na podłodze? Podnieś je więc i szczerze powiedz, co w danej chwili czujesz. Zapewne myślisz o tym, że na początku tej znajomości powinieneś wiedzieć, jak nie wejść we friendzone.

Krok 3 Nie pokazuj, że cierpisz

Wyznałeś już wszystko, co czujesz, ale nie potrafisz sobie poradzić nadal z emocjami? W tym i następnym kroku dowiesz się, jak wyjść z friendzone i nie ucierpieć na tym zbyt mocno. Jest to bolesne już przy samym czytaniu – wiem, ale w rzeczywistości jest to do przeżycia.

Masz już za sobą jedną z ważniejszych decyzji – wyznałeś szczerze swojej wybrance, co czujesz. Jeśli po tym wszystkim zostałeś odrzucony, nie pokazuj, że cierpisz. Dlaczego? Nikogo nie zmusisz do miłości. Nie jesteś w stanie tego zrobić, więc lepiej odpuść. Nie dręcz się również kwestią, jak wyjść z friendzone. Nie warto już.

Wymuszanie uwagi na drugiej osobie smutną miną czy płaczem, niczego naprawdę nie zmieni. Weź się w garść i nie umartwiaj się. Jeśli jesteś kobietą, bo one również spotykają takie sytuacje – nie zastanawiaj się już, jak dziewczyna ma wyjść z friendzone? To będzie tylko przedłużać Twoje cierpienie.

Krok 4 Zamień ból na hobby

Nie pokazałeś/aś jej/jemu swojego cierpienia i świetnie! Jednak ból tak naprawdę nie ma końca… Nadal nie umiesz sobie z tym poradzić i wydaje Ci się, że friendzone to najcięższa sytuacja, w jakiej możesz się znaleźć? Nic bardziej mylnego. Zmień swoje nastawienie i zajmij czymś swój wolny czas. Nie spędzaj go w domu ani na rozmyślaniu o tym jak wyjść z friendzone i cierpieniu.

To idealny czas na poznawanie nowych ludzi, wychodzenie na imprezy w nowym towarzystwie i… nowe hobby! Być może chciałbyś stać się atrakcyjniejszy i nabrać trochę formy? Zmienić styl życia? Wybierz się na siłownię. Może właśnie to zmieni Twoje nastawienie i stanie się Twoim nowym zainteresowaniem? Udowodnij sam sobie, że poza nią jest jeszcze inny świat i pamiętaj o tym, jak nie wejść we friendzone w przyszłości.

Krok 5 Czas na ochłodzenie relacji i dystans

Jak wyjść z friendzone, kiedy ciągle się z nią widujesz i w zasadzie nie wiesz, jak się zachować? Znalazłeś już nowe zajęcie, ale mimo wszystko, gdy się widujecie, to Twoje serce bije szybciej. Jak to zmienić? Dobrym rozwiązaniem będzie dystans i czasowe ochłodzenie relacji. Spotykacie się często w tygodniu? Piszecie mimo wszystko codziennie? Najwyższy czas to zmienić.

POLECAMY RÓWNIEŻ:  Jak pokazać dziewczynie, że mi na niej zależy?

Zacznijcie spotykać się raz, dwa razy w tygodniu. Pisanie to też nie problem. Kiedy pyta wieczorem, co robisz, po prostu nie odpisuj i przenieś rozmowę na następny dzień. Ba! Zastosuj się do kroku nr 2. Napisz, że nie masz ochoty teraz pisać lub że proponujesz mniej pisać, dla własnego dobra. To dobra porada również dla pań, które nie wiedzą, jak wyjść z friendzone dla dziewczyn.

Twoje dobro jest teraz priorytetem. Twoje uczucia powinny być dla Ciebie najważniejsze. Twój spokój psychiczny. A to jest w stanie zapewnić Ci dystans. Wyjdź ze znajomymi, wyjedź do rodziny, zrób coś dla siebie, pokaż jej, że nie jest pępkiem świata. Rzadsze spotkania i rozmowy wprowadzą między Wami neutralną atmosferę i nie będziesz się już zatruwał myśleniem, jak wyjść z friendzone.

Krok 6 Zerwanie relacji

Krok ostatni może brzmieć bardzo drastycznie, ale zachowaj spokój. Być może nie ma dla Ciebie już innego wyjścia i nic z poprzednich wskazówek nie jest w stanie Ci pomóc w tym, jak wyjść z friendzone. Dystans nie pomógł, zachowawcze teksty nie pomogły, a nawet chwilowy brak kontaktu nic nie dał?

W Twojej głowie ona nadal może jednak być Twoją dziewczyną? To znak, że dzieje się źle. W takim przypadku musisz być szczery nie tylko  ze sobą, ale i z nią. Powiedz jej, że taki układ Ci nie odpowiada, nie radzisz sobie z tą patową sytuacją i musisz to zakończyć, bo nie chcesz dalej zadręczać się myśleniem o tym, jak wyjść z friendzone.

Nawet jeśli miałbyś powiedzieć, że tak będzie lepiej dla Ciebie, nie wahaj się – zrób to. Być może na początku będzie bolało bardziej niż do tej pory, ale wewnątrz, na pewno Ci ulży.

Etap przyzwyczajenia się do tego, że nie będzie jej w Twoim życiu potrwa nawet kilka tygodni. Uwierz, że warto to wszystko zrobić. Jeśli wykonasz ten krok, jakim jest rozstanie, to przekonasz się o tym sam, że chociaż bez tej jedynej, ale udało Ci się znaleźć rozwiązanie na to, jak wyjść z friendzone.

Błędy, które uniemożliwią Ci wyjście z friendzone

Dotarłeś do momentu, w którym opiszę Ci kilka błędów, które być może popełniasz chcąc wyjść z friendzone. No właśnie, chęci to nie wszystko. I dotyczy to, zarówno panów, jak i pań, które myślą o tym, jak dziewczyna ma wyjść z friendzone. Skoro tu jesteś, to znaczy, że zdajesz sobie sprawę z tego, że robisz coś nie tak i potrzebujesz dowiedzieć się dokładnie co. Mam dla Ciebie 5 porad jak wyjść z friendzone unikając konkretnych błędów. Zapoznaj się z nimi.

Błąd nr 1

Prawisz jej nadal dużo komplementów? Być może, nawet jak na przyjaciela, nie są one na miejscu. Za bardzo naciskasz w ten sposób na ponowny rozwój znajomości, który marzysz, by jednak doprowadził do waszego związku.

Błąd nr 2

Ona wysyła Ci nieświadomie sprzeczne sygnały, a Ty zamiast je odrzucać lub przynajmniej nie zwracać na nie uwagi, odpowiadasz na nie… Myślisz, jak wyjść z friendzone, a dajesz się nabrać na tanie sztuczki. Nie tędy droga! Uświadom ją, że wysyła w tym momencie sprzeczne sygnały, a Tobie to nie odpowiada.

Błąd nr 3

Kupujesz kwiaty i prezenty dla niej bez okazji? Pamiętaj, to tylko Twoja znajoma/przyjaciółka, a nie dziewczyna. To nie jest Twój obowiązek i nie musisz czuć wyrzutów, jeśli tego nie będziesz robił. Myśl o tym, jak wyjść z friendzone bez tego rodzaju zachowań.

Błąd nr 4

Próbujesz ją nakłonić do miłości i przekonać o tym, że ona kiedyś poczuje ją do Ciebie również? Otwórz oczy, przecież wyżej pisałem, że nikogo nie można do niej zmusić i wcale to nie jest tak, że „miłość kiedyś przyjdzie”, „miłość pojawi się z czasem”.

POLECAMY RÓWNIEŻ:  Jak powiedzieć dziewczynie, że mi się podoba? Konkretne porady

Błąd nr 5

Robisz dla niej wszystko i jesteś na każde zawołanie, tylko po to, by jej zaimponować i sprawić, żeby w końcu spojrzała na Ciebie, jak na mężczyznę swojego życia? Jak wyżej – nie zmuszaj w żaden sposób nikogo do uczucia. Nie jest to metoda na to, jak wyjść z friendzone.

Sam jesteś zapewne w stanie wyłapać jeszcze więcej błędów, które popełniasz, nie dając sobie szansy na uwolnienie się z tej toksycznej relacji. Tkwienie we friendzone na dłuższą metę nie służy nikomu. Warto lepiej wcześniej myśleć o tym, jak nie wejść we friendzone.

Jak wyjść z friendzone z chłopakiem

Jak wyjść z friendzone z chłopakiem?

Wyjście z relacji friendzone jest samo w sobie wyczynem. Nawet jeśli się starasz i stosujesz do porad, które można krok po kroku wdrożyć w swoje życie, to i tak po drodze pojawią się pod Twoimi nogami kłody, które Ci nie ułatwią rozwiązania kwestii – jak wyjść z friendzone dla dziewczyn.

Masz już dość słuchania, że jesteś jego najlepszą kumpelą? Ciężko Ci znosić jego opowieści o jego podbojach miłosnych i randkach? Podpowiem Ci, jak wyjść z friendzone z chłopakiem i poczuć komfort psychiczny.

Przemyśl kilka spraw

Jeśli myślisz o tym, jak dziewczyna ma wyjść z friendzone, musisz na pewno na początek zastanowić się, czy:

 1. powinnaś zastosować się do zasady szczerości i wyznać mu prawdę,
 2. przemyślałaś, z jakimi skutkami wiąże się ewentualne wyznanie prawdy,
 3. wasza więź jest na tyle silna, żeby to przetrwać,
 4. istnieje szansa na odwzajemnienie przez niego Twoich uczuć.

Zastanawiając się nad tym, jak wyjść z friendzone z chłopakiem musisz odpowiedzieć sobie na te kilka pytań. Istnieje duże ryzyko, że po Twoim szczerym wyznaniu, możesz go stracić. Jeśli do tej pory robiłaś wszystko, żeby Wasza relacja weszła na wyższy poziom i nadal nic, to niestety nie licz na to, że to się zmieni.

Pora uciekać z tej toksycznej relacji.  Nie myśl już o tym, jak dziewczyna ma wyjść z friendzone? Jeżeli wyznałaś prawdę i on nie odwzajemnił Twoich uczuć, niestety istnieje duża szansa, że stosunki między Wami się popsują i nie będzie już tak, jak dawnej. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie zasady ograniczającej kontakt.

Nie musisz być na każde jego zawołanie i kiedy on ma ochotę wyjść na miasto, powiedz mu, że ma też kumpli i nie musi wszędzie wyciągać Ciebie. Zacznij sama wychodzić do znajomych, udowodnij mu, że nie ma Cię na wyłączność i masz też swoje życie.

Powinnaś zrozumieć, że nie warto zaprzątać sobie głowy kimś, kto nigdy nie będzie Twój. Czas przestać myśleć nad tym, jak wyjść z friendzone dla dziewczyn.

Jak wyjść z friendzone z dziewczyną?

Gracze na ławce rezerwowych, to tacy, którzy mogą wejść, ale nie zawsze wchodzą na boisko. Tak samo jest, kiedy tkwisz we friendzone z dziewczyną. „Myślę, że powinniśmy zostać na stopie koleżeńskiej”, „Nie róbmy nic, co mogłoby zniszczyć naszą przyjaźń”, albo gorzej „Jesteś dla mnie jak brat”! Brzmi znajomo?

Wychodzenie z relacji friendzone jest trudne również w przypadku mężczyzn, którzy chcieliby, aby ich przyjaźń z kobietą przerodziła się w coś więcej. Często bywa tak, że Twoja była dziewczyna, z którą byłeś w związku, mówi „zostańmy tylko przyjaciółmi”. W tym przypadku zalecałbym powrót do artykułu jak odzyskać dziewczynę, który krok po kroku pokarze Ci, jak odzyskać Twoją wybrankę. Sprawdź, jak wyjść z friendzone z dziewczyną w dalszej części tego artykułu.

Banalne podejście, trudne wykonanie

Po prostu bądź na tyle odważny, żeby wyraźnie trzymać się od tej relacji z daleka. Jeśli dziewczyna odrzuci Twoją pierwszą próbę zbliżenia się do niej, ale nadal utrzymuje z Tobą kontakt, to zastanów się, czy taka relacja dobrze wpłynie na Twoje samopoczucie.

Pamiętaj, że nie warto zasypywać kobiety kwiatami i wszystkim, co najlepsze, tylko po to, by być dla niej „bratem”. To bardzo trudne, ale, jak wyjść z friendzone z dziewczyną, do której żywisz uczucia?

W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem jest… zerwanie kontaktu. Brzmi dramatycznie i wydaje się nie do wykonania? Jednak dziś będziesz cierpiał, ale za miesiąc poczujesz, że to było najlepsze z możliwych rozwiązań.

W takiej sytuacji musisz walczyć o siebie i swoje zdrowie psychiczne. To cenna lekcja, a tego kwiatu jest pół światu.

Jeśli nie wiesz, jak wyjść z friendzone z dziewczyną czy chłopakiem,  to ten artykuł był na pewno dla Ciebie. Jeśli uważnie go przeczytałeś, to zbierz siły i działaj. Zastosuj się do moich rad i zadbaj o swój komfort uczuciowy.

Jak Wyjść z Friendzone

Ebook stworzony na podstawie własnych doświadczeń i wieloletniej wiedzy o tym jak wyjść z Friendzone i sprawić, by była Tobą zainteresowana.

POBIERZ E-BOOK