Jak wyjść z friendzone krok po kroku

Jak wyjść z friendzone? Krok po kroku

Zastanawiasz się jak wyjść z friendzone? Friendzone to jedna z najgorszych sytuacji, w których możesz się znaleźć, jeśli mowa o stosunkach międzyludzkich, a dokładniej między kobietą a mężczyzną. Czym właściwie ten friendzone jest? Wielu z nas w swoim życiu zapewne słyszało, że ktoś tkwi w friendzone i nie bardzo potrafi sobie z tym poradzić.

Jeszcze większy odsetek społeczności, nie wykluczając przy tym młodych ludzi, nie wie, co to znaczy. Nic się nie martw – wiek nie gra roli – po tym wpisie na pewno dowiesz się, co to jest friendzone, jak wyjść z friendzone, po czym poznać, że jesteś w friendzone i wiele innych interesujących faktów, na temat strefy friendzone.

Jak poznać, że jesteś w friendzone?

Skoro nakreśliłem już wstępnie, że jest to nieciekawa sytuacja, to jestem Wam winien wyjaśnienia, jak poznać, że jesteś w friendzone. Zanim to nastąpi, poznasz krótkie wytłumaczenie, powiedzmy, że słownikowe, czym jest friendzone.

 

Jak poznać że jesteś w friendzone

Czym w ogóle jest ten friendzone

Friendzone, to krótko mówiąc sytuacja, w której traktujemy bliską nam osobę wyłącznie jako przyjaciela, przyjaciółkę i nie zauważamy lub nie uznajemy ich zalotów. Czasami wręcz dochodzi do momentu, kiedy uzmysławiamy drugą stronę, że na nic więcej z naszej strony nie mogą liczyć.

Friendzone w praktyce

A teraz wyobraź sobie sytuację, że masz koleżankę lub przyjaciółkę. Tak się wzajemnie traktujecie. Jest mały problem, Ty w tajemnicy przed nią wzdychasz do niej i zastanawiasz się, jak zrobić krok naprzód, czyli jak ją poderwać. Zanim jednak to zrobisz, pamiętaj, że ona ma Cię tylko za kolegę lub przyjaciela.

Jak Wyjść z Friendzone

Ebook stworzony na podstawie własnych doświadczeń i wieloletniej wiedzy o tym jak wyjść z Friendzone i sprawić, by była Tobą zainteresowana.

POBIERZ E-BOOK

Nie jesteś dla niej dobrym obiektem seksualnym. W takim układzie jest jej dobrze i nie chce widocznie tego zmieniać. Nie patrzy na Ciebie tak, jak Ty na nią i nie interesuje się Tobą w sferze seksualnej. Nie zmieni tego fakt, że robiąc wypad do kina, zapłacisz za bilety i popcorn, ani to, że wyjdziecie wieczorem na miasto i postawiasz drinki.

Twoje zaproszenia i Twój portfel wcale jej nie interesują. To dobry i dżentelmeński gest, jednak wszystkie drogi w tym wypadku prowadzą do friendzone. Czujesz się zaszufladkowany w kategorii dobrego przyjaciela? Musi Ci to wystarczyć, ponieważ nie będziesz nikim więcej.

I naprawdę szkoda Twojego czasu i energii na zaprzątanie sobie głowy, jak sprawić, by była Twoja. Oczywiście działa to w obie strony. Kobiety też mają w głowach swojego przyjaciela w roli chłopaka, żebyśmy nie zrozumieli się źle – to nie dotyczy tylko panów.

Praktyka w pigułce

Skąd wiesz, że jesteś w strefie friendzone? Oto powyższa sytuacja opisana w pigułce:

 • patrzysz na nią/niego jak na obiekt seksualny,
 • zależy Ci na spotkaniach bardziej niż drugiej stronie,
 • spotkania zwykle odbywają się w większym gronie,
 • druga strona nie uznaje zbyt częstej zasady „sam na sam”,
 • nie zwraca uwagi na Twoje zaloty i wszelkie starania,
 • on/ona opowiada Ci o swoich zauroczeniach i uczuciach względem innych osób – nie Ciebie,
 • nie odbywa się między Wami kontakt fizyczny, który mógłby wskazywać na tzw. „coś więcej”,
 • pada podstawowe „zostańmy przyjaciółmi” (kurtyna),
POLECAMY RÓWNIEŻ:  Jak poznać dziewczynę na żywo lub przez Internet

Teraz pora, by uzmysłowić sobie, że jeśli taka sytuacja dotyczy Ciebie, to tkwisz w friendzone. Zastanawiasz się, jak wyjść z friendzone i jak radzić sobie z tak beznadziejnym odrzuceniem? Nie jesteś sam, dlatego niżej przygotowałem dla Ciebie kilka istotnych wskazówek.

Jak wyjść z friendzone? Krok po kroku

Już wiesz, że zostałeś włożony do szufladki „wieczny kolega”, „wieczna koleżanka” i nic więcej z tego nie będzie. Ciężko sobie z tym radzisz i platoniczna miłość bez wzajemności daje się we znaki? Nie zastanawiaj, a przede wszystkim nie zamęczaj się już dłużej, sprawdź, jak wyjść z friendzone krok po kroku.

Krok 1 Przyznaj się przed samym sobą

Uczucia, przede wszystkim Twoje, nie są piłką plażową, którą można grać. Musisz być szczery sam ze sobą i oczywiście z drugą stroną. Żeby rozwiązać ten problem i nie zastanawiać się dłużej, jak wyjść z friendzone, pierwszym krokiem jest zdanie sobie z tego sprawy i przyznanie samemu przed sobą prawdy.

Być może długo tego nie dostrzegałeś lub co gorsze, nie chciałeś dostrzegać, że nic więcej między Wami nie będzie i ciągle się łudziłeś, to najwyższy czas to zmienić. Jeśli ten etap jest już za Tobą, pora na kolejny.

Krok 2 Szczerość to podstawa

Jesteś już szczery wobec siebie, to połowa sukcesu. Czas na być może gorszą połowę. Musisz jej wyznać, co do niej czujesz. Za tym wszystkim kryje się również Twoje cierpienie i niestety, nie możesz dłużej tego ciągnąć. Dlaczego? Wyrządzasz krzywdę sam sobie.

Nie nastawiaj się jednak, że zakończy się to, jak większość filmów, w których nawet najgorsza możliwa sytuacja między dwojgiem ludzi kończy się happy endem. Najprawdopodobniej zakończy się to standardowym tekstem „Jesteś miły, uroczy, pomocny (tu wymieni x Twoich zalet, gdzieżby wad!), lubię Cię, ale jako przyjaciela i wolałabym, żeby tak zostało…”.

Poczułeś się upokorzony? Męskie ego leży na podłodze? Podnieś je więc i szczerze powiedz, co w danej chwili czujesz.

Krok 3 Nie pokazuj, że cierpisz

Wyznałeś już to wszystko, ale nie potrafisz sobie poradzić z emocjami? W tym i następnym kroku dowiesz się, jak wyjść z friendzone i nie ucierpieć na tym za mocno. Bolesne już przy samym czytaniu, wiem, ale w rzeczywistości jest to do przeżycia.

Masz już za sobą jedną z ważniejszych decyzji – wyznałeś szczerze, co czujesz. Jeśli po tym wszystkim zostałeś odrzucony nie pokazuj, że cierpisz. Dlaczego? Nikogo nie zmusimy do miłości. Nie jesteśmy w stanie tego zrobić, więc lepiej odpuścić.

Nasze wymuszanie uwagi na drugiej osobie przez naszą smutną minę czy płacz, niczego naprawdę nie zmieni. Weź się w garść i nie umartwiaj się.

Krok 4 Zamień ból na hobby

Nie pokazałeś jej swojego cierpienia, świetnie! Jednak bólu nie ma końca… Nadal nie umiesz sobie z tym poradzić i wydaje Ci się, że friendzone to najcięższa sytuacja, w jakiej możesz się znaleźć? Nic bardziej mylnego. Zmień swoje nastawienie i zajmij sobie czas. Mniej czasu w domu, mniej na rozmyślanie i cierpienie.

To idealny czas na poznawanie nowych ludzi, wychodzenie na imprezy w nowym towarzystwie i… nowe hobby! Być może chciałbyś stać się atrakcyjniejszy i nabrać trochę formy? Zmienić styl życia? Wybierz się na siłownię. Może właśnie to zmieni Twoje nastawienie i stanie się nowym zainteresowaniem? Udowodnij sam sobie, że poza nią jest jeszcze inny świat.

Krok 5 Czas na ochłodzenie relacji i dystans

Jak wyjść z friendzone, kiedy ciągle się z nią widujesz i w zasadzie nie wiesz, jak się zachować? Znalazłeś już nowe zajęcie, ale mimo wszystko, jak się widujecie, to serce bije Ci szybciej. Jak to zmienić? Dobrym rozwiązaniem będzie dystans i czasowe ochłodzenie relacji. Spotykacie się kilka razy w tygodniu? Piszecie mimo wszystko codziennie? Najwyższy czas to zmienić.

POLECAMY RÓWNIEŻ:  Jak pokazać dziewczynie, że mi na niej zależy?

Zacznijcie się spotykać raz, dwa razy w tygodniu. Pisanie to też nie problem. Kiedy pyta wieczorem, co robisz, po prostu nie odpisuj i przenieś rozmowę na następny dzień. Ba! Zastosuj się do kroku 2. Napisz, że nie masz ochoty teraz pisać lub że proponujesz mniej pisać, dla Twojego dobra.

Tak, dobrze przeczytałeś, dla Twojego dobra. Teraz Twoje uczucia powinny być dla Ciebie najważniejsze. Twój spokój psychiczny. A to jest w stanie zapewnić Ci dystans. Wyjdź do znajomych, wyjedź do rodziny, zrób coś dla siebie, pokaż jej, że nie jest pępkiem świata. Spotkania i rozmowy co kilka dni wprowadzą między Wami neutralną atmosferę.

Krok 6 Zerwanie relacji

Krok ostatni może brzmieć bardzo drastycznie, ale zachowaj spokój. Być może nie ma dla Ciebie już innego wyjścia i nic z poprzednich wskazówek nie jest w stanie Ci pomóc w tym jak wyjść z friendzone. Dystans nie pomógł, zachowawcze teksty nie pomogły, a nawet chwilowy brak kontaktu nic nie dał.

W Twojej głowie ona nadal może być Twoją dziewczyną. To znak, że dzieje się źle. W tym wypadku musisz być szczery już zarówno ze sobą, jak i z nią. Mówisz, że taki układ Ci nie odpowiada, nie radzisz sobie z tą patową sytuacją i musisz to zakończyć.

Nawet jeśli miałbyś powiedzieć, że tak będzie lepiej dla Ciebie, nie wahaj się – zrób to. Być może na początku będzie bolało bardziej niż do tej pory, ale wewnątrz, na pewno Ci ulży.

Etap przyzwyczajenia się do tego, że nie będzie jej w Twoim życiu potrwa nawet kilka tygodni. Uwierz, że warto. Jeśli to będzie krok, który wykonasz, to przekonasz się o tym sam.

Jak Wyjść z Friendzone

Ebook stworzony na podstawie własnych doświadczeń i wieloletniej wiedzy o tym jak wyjść z Friendzone i sprawić, by była Tobą zainteresowana.

POBIERZ E-BOOK

Błędy, które uniemożliwią Ci wyjście z friendzone

Dotarłeś do momentu, w którym opiszę Ci kilka błędów, które być może popełniasz przy chęci wyjścia z friendzone. No właśnie, chęci to nie wszystko. Skoro tu jesteś, to znaczy, że zdajesz sobie sprawę, że robisz coś nie tak i potrzebujesz wiedzieć, co robisz źle. Mam dla Ciebie kilka propozycji, zapoznaj się z nimi.

Błąd nr 1

Prawisz jej nadal dużo komplementów. Być może nawet jak na przyjaciela nie są one na miejscu. Za bardzo naciskasz w ten sposób na ponowny rozwój znajomości, który w Twojej głowie może jednak doprowadzić do związku.

Błąd nr 2

Ona wysyła nieświadomie sprzeczne sygnały, a Ty zamiast je odrzucać lub przynajmniej nie zwracać na to uwagi, odpowiadasz na nie… Myślisz, jak wyjść z friendzone, a dajesz się nabrać na tanie sztuczki. Nie tędy droga. Uświadom ją, że wysyła w tym momencie sprzeczny sygnał, a Tobie to nie odpowiada.

Błąd nr 3

Kupujesz kwiaty i prezenty bez okazji. Pamiętaj, to tylko Twoja znajoma/przyjaciółka, nie dziewczyna. To nie jest Twój obowiązek i nie musisz czuć wyrzutów, jeśli tego nie będziesz robił.

Błąd nr 4

Próbujesz ją nakłonić do miłości i przekonać, że ona kiedyś przyjdzie. Otwórz oczy, przecież wyżej pisałem, że nikogo nie można do niej zmusić i wcale to nie jest tak, że „miłość kiedyś przyjdzie”, „miłość pojawi się z czasem”.

Błąd nr 5

Robisz dla niej wszystko i jesteś na każde zawołanie, tylko po to, by jej zaimponować i sprawić, żeby w końcu spojrzała na Ciebie, jak na mężczyznę swojego życia. Jak wyżej – nie zmuszaj nikogo do uczucia w żaden sposób.

Sam jesteś zapewne w stanie wyłapać jeszcze więcej błędów, które popełniasz, nie dając sobie szansy na uwolnienie się z tej toksycznej relacji. Tkwienie w friendzone na dłuższą metę nie służy nikomu.

POLECAMY RÓWNIEŻ:  Gdzie znaleźć dziewczynę? 10 sprawdzonych miejsc

Jak wyjść z friendzone z chłopakiem

Jak wyjść z friendzone z chłopakiem?

Wyjście z relacji friendzone jest samo w sobie wyczynem. Nawet jeśli się staramy i stosujemy do porad, które możemy krok po kroku wdrożyć w swoje życie, to i tak po drodze pojawią się pod naszymi nogami kłody, które nam tego nie ułatwią.

Masz już dość słuchania, że jesteś jego najlepszą kumpelą? Ciężko Ci się słucha o jego podbojach miłosnych i randkach? Podpowiem Ci, jak wyjść z friendzone z chłopakiem i poczuć komfort psychiczny.

Przemyśl kilka spraw

Jeśli myślisz o wyjściu z friendzone musisz na pewno na początek przemyśleć, czy:

 1. Stosować się do zasady szczerości i wyznać mu prawdę,
 2. Przemyślałaś z jakimi skutkami wiąże się ewentualne wyznanie prawdy,
 3. Wasza więź jest na tyle silna, żeby to przetrwać,
 4. Istnieje szansa na odwzajemnienie przez niego Twoich uczuć.

Zastanawiając się jak wyjść z friendzone z chłopakiem musisz odpowiedzieć sobie na te kilka pytań. Istnieje bowiem duże ryzyko, że po Twoim szczerym wyznaniu, możesz go stracić. Jeśli do tej pory robiłaś wszystko, żeby Wasza relacja weszła na wyższy poziom i nadal nic, to niestety nie licz, na to, że to się zmieni.

Pora uciekać z tej toksycznej relacji. Jeżeli wyznałaś prawdę i on nie odwzajemnił Twoich uczuć, niestety istnieje duża szansa, że stosunki między Wami się popsują i nie będzie już tak, jak dawnej. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie zasady ograniczającej kontakt.

Nie musisz być na każde jego zawołanie, kiedy on ma ochotę wyjść na miasto, powiedz, że ma też kumpli i nie musi wszędzie wyciągać Ciebie. Zacznij sama wychodzić do znajomych, udowodnij mu, że nie ma Cię na wyłączność i masz tez swoje życie.

To pokaże również Tobie, że nie warto zaprzątać sobie głowy kimś, kto nigdy nie będzie Twój.

Jak wyjść z friendzone z dziewczyną?

Gracze na ławce rezerwowych, to tylko tacy, którzy mogą wejść, ale nie zawsze wchodzą na boisko. Tak samo jest, kiedy tkwisz w friendzone z dziewczyną. „Myślę, że powinniśmy zostać na stopie koleżeńskiej”, „Nie róbmy nic, co mogłoby zniszczyć naszą przyjaźń”, albo gorzej „Jesteś dla mnie jak brat”! Brzmi znajomo?

Wychodzenie z relacji friendzone jest trudne również w przypadku mężczyzn, którzy chcieliby, aby ich przyjaźń z kobietą przerodziła się w coś więcej. Często również bywa tak, że nasza była dziewczyną, z którą byliśmy w związku powiedziała „zostańmy tylko przyjaciółmi”. W tym przypadku zalecałbym wrócić do artykułu jak odzyskać dziewczynę, który krok po kroku poprawi Cię przez jej odzyskanie. Sprawdź, jak wyjść z friendzone z dziewczyną w dalszej części artykułu.

Banalne podejście, trudne wykonanie

Po prostu bądź na tyle odważny, żeby wyraźnie trzymać się od tej relacji z daleka. Jeśli dziewczyna odrzuci twoją pierwszą próbę zbliżenia się do niej, ale nadal przy Tobie jest, to zastanów się, czy taka relacja dobrze wpłynie na Twoje samopoczucie.

Pamiętaj, że nie warto zasypywać kobiety kwiatami i wszystkim, co najlepsze, tylko po to, by być dla niej „bratem”. To bardzo trudne, ale jak wyjść z friendzone z dziewczyną, do której żywimy uczucia?

W tym wypadku najlepszym rozwiązaniem jest… zerwanie kontaktu. Brzmi dramatycznie i wydaje się nie do wykonania? Dziś będziesz cierpiał, a za miesiąc poczujesz, że to było najlepsze z możliwych rozwiązań.

W tej sytuacji musisz walczyć o siebie i swoje zdrowie psychiczne. To cenna lekcja, a tego kwiatu jest pół światu.

Jeśli jesteś w friendzone i nie wiesz jak sobie z tym poradzić, to ten artykuł był na pewno dla Ciebie. Jeśli już go uważnie przeczytałeś, to zbierz siły i działaj. Zastosuj się do moich rad i zadbaj o swój komfort uczuciowy.

Jak Wyjść z Friendzone

Ebook stworzony na podstawie własnych doświadczeń i wieloletniej wiedzy o tym jak wyjść z Friendzone i sprawić, by była Tobą zainteresowana.

POBIERZ E-BOOK

4.7/5 - (24 votes)