Jak uratować związek gdy druga strona nie chce

Jak uratować związek, gdy druga strona nie chce? 5 porad

Zastanawiasz się jak uratować związek, gdy druga strona nie chce? Sprawa może wydawać się ciężka, jednak to tylko pozory. Na początku historia jak z filmu. Zakochujesz się w wyjątkowej osobie. Przez całe swoje życie takiej nie spotkałeś, nie widzisz poza nią świata. Jesteście razem szczęśliwi, tworzycie idealną parę. Wasza miłość sprawia, że przyszłość wydaje się być cudownym wyzwaniem, którego wspólnie chcecie się z uśmiechem na twarzy podjąć. Wasza szaleńcza miłość sprawia, że wierzycie, że uda się Wam przetrwać każdy kryzys.

Niestety, nie każdy film kończy się happy endem. Sielanka rodem z romantycznych filmów dobiega końca.

Związek pod wpływem różnych decyzji ewoluuje i wtedy najczęściej partnerzy, małżonkowie dostrzegają, że druga osoba, którą na początku swojego życia miłosnego wybraliśmy, wcale nie jest tak idealna, jak myśleliśmy i następuje rozpad małżeństwa. Co dalej? Dopada nas rutyna, problemy, narastające kłótnie, przykre słowa i pretensje. Gdyby ubrać wszystkie te negatywne wyrazy w jedno byłby to kryzys.

Nie jest problemem, kiedy relacja mimo wszystko jest na tyle silna, że para próbuje ją wszelkimi sposobami odbudować. Ratowanie związku, który jest już w kryzysie, to zarówno dla kobiety, jak i mężczyzny ogromny trud i wyzywanie.

Problem pojawia się, gdy tylko jedna osoba z pary, czyli mężczyzna lub kobieta nie jest już chętny lub chętna na dalsze ratowanie i odbudowywanie relacji. Jak uratować związek, gdy druga strona nie chce? Poznaj kilka moich porad, zanim być może całkowicie się poddasz.

Czy ratowanie związku ma sens?

Niestety nie dostarczę Ci jednoznacznej odpowiedzi na powyższe pytanie. Tak naprawdę wszystko zależy od Twojej osobistej sytuacji. Czasami jest tak, że wiesz, że trzeba walczyć i nie ma co tracić czasu na zastanawianie się jak uratować związek, gdy druga strona nie chce, nawet jeśli Twoja sytuacja jest beznadziejna. A czasami zdrowiej dla obu stron jest się po prostu poddać i odpuścić, czyli rozstać.

POLECAMY RÓWNIEŻ:  Ignorowanie narcyza. Czy przyniesie zamierzone efekty?

Czy ratowanie związku ma sens

Kiedy ratowanie związku ma sens?

Tu odpowiedź jest prosta. Kiedy na związku zależy obojgu partnerom, to chyba proste i w zasadzie nie powinienem tego tłumaczyć? Jeśli jeden z partnerów angażuje się, by naprawić relacje, a druga strona nic w tym kierunku nie robi, to możecie być pewni, że z tej mąki chleba nie będzie. Ratowanie związku mija się z celem. Jak uratować związek, gdy druga stronie nie chce?

No czasami nie da się robić czegoś za dwoje, tym bardziej pracować nad odbudową związku. Każdy z pary musi sam pracować nad swoimi błędami. Ratowanie związku ma sens, gdy partnerzy czują się nieprzymuszeni do naprawiania relacji między sobą. Wtedy wszystko wynika z ich głębi, nieprzymuszonej woli i wnętrza.

Kiedy warto się rozstać?

Czasami, tak jak już wyżej wspomniałem, warto odpuścić. Są sytuacje, które sprawiają, że nie chcemy dłużej trwać w tym, w czym do tej pory i lepiej odciąć się od tego środowiska, od tych osób, które nas otaczają i od tego, co nam robią. Dobrymi przykładami na to są:

  • Brak szacunku ze strony partnera/partnerki,
  • Przemoc fizyczna/psychiczna w związku,
  • Notoryczne zdrady,
  • Ciągłe kłamstwa,
  • Alkoholizm,

Jeśli w związku jest miejsce na takie rzeczy, a nie ma miejsca na zmiany i chęć odbudowy relacji, to czas, by to zakończyć. Co zrobić, jeśli tylko jedna strona chce się zmienić, a druga nie ma na to już siły i nie chce w to brnąć? Jak uratować związek, gdy druga strona nie chce? Oto moje sposoby.

Jak Odzyskać Dziewczynę

Ebook stworzony na podstawie własnych doświadczeń i wieloletniej wiedzy o tym jak odzyskać dziewczynę i sprawić, by było jak dawniej.

POBIERZ E-BOOK

Jak uratować związek, gdy druga strona nie chce?

Teraz Twój związek wisi na włosku. Ty chcesz to ratować, druga strona nie widzi szans na poprawę i raczej już przekreśliła Waszą wspólną przyszłość. Jest kilka czynników, które uniemożliwiają Ci naprawę tego wszystkiego. Jak uratować związek, gdy druga stronie nie chce i dodatkowo nie wiem:

  • Czemu ciągle się kłócimy,
  • Skąd się wzięły nasze problemy,
  • Czemu nasza komunikacja leży,
  • Czemu czuję zazdrość, zdezorientowanie, niepewność,
POLECAMY RÓWNIEŻ:  Drobny prezent dla dziewczyny bez okazji - 10 pomysłów 

To wszystko, co teraz czujesz, jest całkiem normalne. Jesteś w trudnej sytuacji, nie sposób, żebyś nagle odczuwał pozytywne emocje. Gwarancji na to, że będzie dobrze i że się ułoży – nie ma, ale na pewno można spróbować ułożyć to znowu w jedną całość. Jeszcze możecie być tak szczęśliwi, jak kiedyś. Jak to zrobić? Oto kilka moich rad.

Jak uratować małżeństwo

Postaw na przemyślenia

Wyżej wymieniłem kilka punktów, które są dobrymi przykładami na przemyślenia jednej ze stron parterów pod tytułem „nie wiem, skąd się to w naszym związku wzięło”. Często nie zdajemy sobie sprawy, skąd biorą się nasze problemy w związkach, a one tak po prostu z dnia na dzień narastają podczas kłótni czy zwykłych sprzeczek o tak zwane byle co.

Zacznij więc od analizy problemów, które mogły wystąpić w Twoim związku. Oczywiście nie wracaj do tych, które są całkowicie nieistotne, czyli na przykład sprzeczki sprzed 3 lat, kiedy to powiedziałeś jej, że lepiej wygląda w zielonym, a ona stwierdziła, że woli żółty. W tej chwili walka toczy się o poważniejsze i cięższe przewinienia.

Zacznijcie od rozmowy

Rozmowa nie równa się krzyki, kłótnie czy stawianie sobie jakichś wygórowanych żądań. Musicie do tego podejść bardzo pokojowo. Zdaję sobie sprawę, że sytuacja jest trudna i skoro jedna ze stron nie jest chętna do współpracy i dalszych relacji, to będzie to jeszcze cięższe, niż przypuszczałaś/eś, ale na spokojnie.

Tylko spokój Was uratuje.

Spokojna rozmowa dorosłych ludzi, podczas której jedno z Was, wychodzi z propozycją. Oczywiście leży to po stronie osoby, która walczy. Dzięki temu pokażesz, że przemyślałaś/eś pewne sprawy, przepracowałaś/eś swoje błędy i jesteś gotowa się otworzyć na dalsze kroki. Mów otwarcie, nie ukrywaj niczego, nie mów „o Was”, tylko o sobie. To na pewno zrobi wrażenie na Twojej połówce. Postaraj się trzymać nerwy na wodzy.

Przemyśl wcześniej możliwe rozwiązania problemu (np. terapia) i zaproponuj je na spotkaniu. Zapytaj drugą stronę, co o tym myśli i jakie jest jej zdanie. Na pewno dzięki temu poczuje się ważna.

Jak Odzyskać Faceta

Ebook stworzony na podstawie własnych doświadczeń i wieloletniej wiedzy o tym jak odzyskać faceta i sprawić, by było jak dawniej

POLECAMY RÓWNIEŻ:  Jak przestać kochać kogoś na kim nam zależy?

POBIERZ E-BOOK

Zaproś do wspólnego ratowania związku

Twoje dążenie do celu, czyli do odzyskania miłości swojego życia, w pewnym momencie zaimponuje drugiej stronie. Twój upór, konsekwencja w spotkaniach, rozmowach, być może podjętej terapii zaowocują! Zobaczysz, że dzięki temu Twoja druga połówka się bardziej otworzy, a Wasza relacja się poprawi.

A może okaże się, że nie musisz zapraszać do wspólnego ratowania związku, tylko że parter/ka sam/a podejmie starania i będzie chciał/a dać Wam kolejną szansę? Może zainicjuje to podczas rozmowy – bądź czujny/a. Spędzajcie ze sobą dużo czasu, a wszystko się ułoży.

Jak uratować małżeństwo, gdy druga strona nie chce?

Małżeństwo to już wyższy poziom związku. Zazwyczaj są to już związki długoletnie, z dużym bagażem doświadczeń, z ciągnącą się przeszłością i problemami… Problemy mają wszyscy, ale jak uratować małżeństwo, gdy druga strona nie chce i nie jest zainteresowana odbudowaniem relacji, a wręcz woli postawić na rozwód? Co z całą historią miłosną od początku?

Skorzystajcie z pomocy terapeuty

Nie każdy przekonany jest o drugiej i kolejnej szansie. Jednak może czasami warto postawić na wspólny rozwój? Porozmawiajcie ze sobą o wspólnej terapii, a jeśli nie wspólnej, to na początek każdy osobno.

Jeśli nie potraficie rozmawiać, jeśli wzajemnych żali i pretensji jest tak dużo, że nie możecie sobie z tym poradzić, to wystarczy dobra wola do kontynuowania relacji chociaż z jednej strony i wierzę, że możecie to odbudować właśnie dzięki terapii.

Postaraj się zaufać

Prostszej zasady niż zaufanie nie ma. Oddziel przeszłość grubą kreską. Pomagaj w tym również partnerowi na przykład poprzez częste rozmowy. Powolutku, cierpliwie, ze spokojem. Zakopcie wszystko, co było złe.

Skoro szukasz sposobów na to, jak uratować małżeństwo, gdy druga strona nie chce, to najlepsze, co możecie dla siebie zrobić, to zaufać sobie na nowo. Musisz wierzyć, że to może się udać i że przyszłość będzie inna.

Bez względu na to, jak źle jest między Wami, to jeśli wciąż bardzo zależy Ci na Waszej głębokiej relacji, stosując się do moich porad, na pewno uda Ci się uratować Wasz związek.

4.4/5 - (36 votes)