jak uratować związek kiedy druga strona nie chce

Jak uratować związek, gdy druga strona nie chce?

Przeżywacie kryzys lub trudne chwile w waszej relacji i zastanawiasz się, jak uratować związek, gdy druga strona nie chce? Skorzystaj z poniższych porad i przekonaj się, czy warto jest walczyć o związek, w którym zaangażowana jest tylko jedna ze stron.

Jak uratować związek, gdy druga strona nie chce? Odbudowa relacji- kiedy to naprawdę ma sens?

Zdarza się, że nawet najsilniejsze związki przeżywają trudności. Życie ludzkie nie jest usłane różami. Zdarzają się w nim trudne chwile, problemy i przykre sytuacje. To samo dotyczy relacji partnerskich. Jeśli w tej chwili przeżywasz problemy ze swoim partnerem i zastanawiasz się, jak uratować związek, gdy druga strona nie chce powinieneś zastanowić się, w jaki sposób zmienić tę sytuację. Zależy Ci na drugiej osobie i nie chcesz kończyć związku, tylko dlatego, że pojawiły się pewne problemy i komplikacje na Waszej wspólnej drodze? Możesz zawalczyć o poprawę sytuacji. Musisz niestety uzbroić się w cierpliwość, ponieważ odbudowa zdrowej i szczęśliwej relacji partnerskiej będzie wymagać od Ciebie sporo pracy oraz systematycznego działania.

Pamiętaj o tym, że w każdym związku może pójść coś nie tak. Nie trać szansy na szczęśliwą relację z byle powodu. Nie żyj wspomnieniami i nie rozpamiętuj negatywnych emocji czy przykrych chwil, których doświadczyłeś z powodu zachowania swojego partnera lub partnerki. To najlepsza droga do tego, aby zamknąć się na relację. Zastanawiasz się- jak uratować małżeństwo, gdy druga strona nie chce? Zalegalizowany związek również jest możliwy do odbudowania. Wystarczy, że zaangażujesz się i zarazisz tym swoją drugą połowę. Stań się katalizatorem pozytywnych zmian w swojej relacji partnerskiej. Może Twoja druga połówka czuję się zmęczona i wypalona psychicznie. Może to Ty powinieneś zadbać o to, aby w Waszym związku pojawiły się dobre zmiany?

POLECAMY RÓWNIEŻ:  Kryzys w małżeństwie - czy można go uniknąć w wieloletnim związku?

Jak Odzyskać Faceta

Ebook stworzony na podstawie własnych doświadczeń i wieloletniej wiedzy o tym jak odzyskać faceta i sprawić, by było jak dawniej

POBIERZ E-BOOK

Kiedy nie warto walczyć o związek przeżywający kryzys?

Jeśli znajdujecie się na rozdrożu, a Ty nie jesteś w stanie wymusić na swoim partnerze lub partnerce zaangażowania w ratowaniu relacji, zastanów się, czy warto podjąć jakiekolwiek działania. Jeśli problemy dnia codziennego przytłaczają Was i nie jesteście w stanie poradzić sobie z kryzysem w związku, może warto się rozstać. Od dłuższego czasu tkwisz w sformalizowanym związku i zastanawiasz się, jak uratować małżeństwo, gdy druga strona nie chce? Przeanalizuj, jakie kłopoty i problemy Was dotyczą. Gdy są to zwyczajne błahostki dnia codziennego, to możecie sobie z nimi bez trudu poradzić. Jeśli istnieje więcej niż jeden podstawowy powód, dla którego Wasze małżeństwo nie funkcjonuje prawidłowo, to musisz podjąć decyzję, w jaki sposób zmienić tę sytuację.

Powinieneś przygotować się także na gorszy scenariusz. Gdy nie uda Wam się dojść do porozumienia, najlepszym rozwiązaniem będzie rozstanie, ponieważ funkcjonowanie w toksycznym związku odbije się, zarówno na Twoim zdrowiu fizycznym, jak i psychicznym. Jeśli w kółko analizujesz, jak uratować związek, gdy druga strona nie chce podjąć tego działania, pamiętaj o tym, że są osoby, które zupełnie nie nadają się do życia w relacjach partnerskich. Tego typu związki nigdy się nie udają, ponieważ druga strona nie jest zainteresowana potrzebami partnera lub partnerki. Woli ona skupiać się na własnych potrzebach i dążeniu do zaspokajania ich, nawet kosztem drugiego człowieka.

Nad czym musicie popracować, aby odbudować chylący się ku upadkowi związek partnerski?

W trakcie starań o to, aby przetrwać kryzys w relacji, jaka Was połączyła, powinniście się skupić na potrzebach drugiej strony. Jeśli nie wiesz, jak uratować związek, gdy druga strona nie chce, nie marnuj swojego cennego czasu na oczekiwanie na reakcję ze strony partnera. Na szczęście są sposoby, które pomagają naprawić i uratować nie tylko relację partnerską, ale również małżeństwo i to nawet, gdy druga strona nie wykazuje zainteresowania i nie podejmuje żadnych prób, które zmierzają do tego, abyście osiągnęli jakiekolwiek porozumienie czy wypracowali kompromis.

POLECAMY RÓWNIEŻ:  Jak pocałować dziewczynę? Nie eksperymentuj, sprawdź

Podstawową kwestią, nad którą powinieneś popracować, jest nadwyrężone zaufanie partnera. Istotne będą następujące działania:

  • próba zrozumienia uczuć i emocji, jakie żywi druga strona,
  • nawiązanie kontaktu,
  • długie rozmowy, które mają zmierzać do osiągnięcia porozumienia.

Wyżej wymienione obszary to jedne z wielu, które z pewnością wymagają poprawy lub naprawy waszej relacji. Jeśli nie wiesz, jak uratować związek, gdy druga strona nie chce, zadbaj o to, aby skupić się na samodzielnym odbudowaniu tej relacji. Może wówczas Twój partner lub partnerka dostrzeże Twoje starania i włączy się do ratowania tego związku, aby przywrócić dawne uczucie, miłość, szacunek i zaufanie drugiej połówki.

Musicie zrozumieć siebie nawzajem, a także dostrzec wszystkie swoje wady i zalety. Tylko wówczas będziecie mogli szczerze ze sobą porozmawiać i wyjaśnić sobie wszelkiego typu nieporozumienia, które tak bardzo dzielą Was w życiu codziennym.

Jak Odzyskać Dziewczynę

Ebook stworzony na podstawie własnych doświadczeń i wieloletniej wiedzy o tym jak odzyskać dziewczynę i sprawić, by było jak dawniej.

POBIERZ E-BOOK

Jak uratować małżeństwo, gdy druga strona nie chce? Zbuduj swój związek na nowo

Masz dość tkwienia w dotychczasowej relacji i potrzebujesz odmiany? Zbuduj swój związek na nowo i zaangażuj w to działanie swojego partnera lub partnerkę. Jeśli nie wiesz, jak uratować związek, gdy druga strona nie chce, nie czekaj aż będzie za późno! Postaraj się namówić swojego partnera do rozmowy. Musi być ona szczera i długa. W jej trakcie przeanalizujcie dobre i złe praktyki, jakie pojawiają się w Waszym związku. Gdy jednej ze stron brakuje asertywności, to ustalcie granice, a także ograniczenia drugiej osoby.

Nie wiesz, jak uratować związek, gdy druga strona nie chce? Rozmawiajcie na temat Waszych kłopotów. Postaraj się poczekać na odpowiedni moment. Niekiedy emocje są zbyt silne, aby móc spokojnie wyartykułować swoje myśli, potrzeby i jasno określić, czego oczekuje się od związku. Zamiast inicjować kolejną kłótnie, która może przerodzić się w karczemną awanturę, dajcie sobie czas na zaangażowanie się w ratowanie związku. Gdy Wasz związek jest sformalizowany, a Ty nie wiesz, jak uratować małżeństwo, gdy druga strona nie chce, zastosuj identyczną metodę. Nie osaczaj swojego partnera lub partnerki i pozwól mu na swobodne działanie. Jeśli będzie mu zależeć na tej relacji, z pewnością on także zaangażuje się w jej naprawę. Wspólnie możecie stworzyć związek na nowo z wyznaczeniem wszystkich zasad, granic i określeniem własnych potrzeb.

POLECAMY RÓWNIEŻ:  Co myśli facet po rozstaniu? Jak się zachowuje i co czuje

Nie masz bladego pojęcia, jak uratować związek, gdy druga strona nie chce? Postaraj się wyjść z inicjatywą. Zamiast siedzieć z założonymi rękami, zacznij działać, ponieważ większość związków da się uratować-  wystarczy tylko chcieć rozmawiać!