Jak się odkochać tło

Jak się odkochać? 6 sprawdzonych porad

Jednakże w tym artykule opisałem tylko kilka porad na to, jak zapomnieć o facecie, czy kobiecie. Jeśli potrzebujesz obszernych porad na złamane serce, ze wskazówkami krok po kroku co robić to zachęcam do przeczytania mojego ebooka na ten temat, który pomoże Ci się odkochać i rozpocząć normalnie funkcjonować!

Doskonale rozumiem, jak się teraz czujesz. Najprawdopodobniej jesteś świeżo po rozstaniu lub rozstanie miało miejsce jakiś czas temu, lecz nadal kochasz tę drugą osobę. Nie wiesz, co zrobić, by to uczucie zniknęło. Co zrobić, by zacząć normalnie sypiać i nie myśleć o kimś kto był Ci bliski. Mam nadzieję, że tym wpisem Ci pomogę, nauczę Cię jak się odkochać i zapomnieć o drugiej osobie by w końcu normalnie żyć!

Jak się odkochać i zapomnieć?

Jakie objawy sygnalizują, że nadal kogoś kochasz? Oto kilka z nich:

 • nie przestajesz myśleć o kimś, w domu, w pracy, czy na mieście – ciągle myślisz tylko o niej/o nim,
 • wciąż sprawdzasz telefon z nadzieją, że to wiadomość właśnie od niej/od niego – każde powiadomienie wywołuje w Tobie emocje,
 • budzisz się w środku nocy i pierwsza Twoja myśl jest właśnie o nim – uświadamiasz sobie, że nie jesteście razem,
 • bez niej/niego nie masz ochoty na gry, zabawy, zakupy, czy wyjście na miasto – często również występuje brak motywacji do pracy lub uczenia się.

Tych objawów może być zdecydowanie więcej. Wymieniłem jedynie kilka, by zobrazować Ci, jak silnym uczuciem jest miłość i jak jej utrata może zawładnąć Twoim życiem. To pokazuje, że kwestia taka, jak odkochać się szybko, jest niezwykle trudna w realizacji.

Jak się odkochać i zapomnieć

6 sprawdzonych porad na to, jak się w kimś szybko odkochać

Przedstawię Ci kilka podstawowych metod na to, jak się szybko odkochać i zapomnieć. Są to porady, które sprawdziły się, zarówno w przypadku moich klientów, jak i w moim prywatnym życiu.

Dzisiaj dzielę się nimi z Tobą, bo wiem, jak potwornie się teraz czujesz. Szczegółowo opisałem problem nieszczęśliwej miłości w moim ebooku, do którego pobrania serdecznie Cię zachęcam, bo warto.

1. Poświęć się pasji, pracy lub szkole.

Ten sposób na to, jak odkochać się szybko, jest bardzo prosty, wręcz banalny wydawałoby się. Możesz pomyśleć, że praca, czy szkoła to ostatnie, na co masz teraz ochotę. Wiem, bo czułem dokładnie to samo. Dziś mogę Ci zdradzić, że najtrudniejszym krokiem jest wstanie z łóżka, by rozpocząć coś robić.

Jednak, kiedy już wpadniesz w wir pracy lub nauki, zauważysz że to naprawdę pomaga i stanowi świetną metodę na to, jak się szybko odkochać. Zapominasz o problemach, skupiasz się na jednej konkretnej czynności. W moim przypadku bardzo pomogła mi praca z ludźmi. Podczas rozmów z nimi, czy z klientami, zapominałem o mojej ówczesnej miłości.

Jest to najprostszy i zarazem najtrudniejszy w realizacji sposób na to, jak odkochać się i zapomnieć. Z racji braku chęci do działania, jest czasami trudno, jednak moim zdaniem warto i gwarantuje  skuteczność tej metody.

2. Uaktywnij swoje życie towarzyskie.

Kolejna porada wskazująca, jak odkochać się z nieszczęśliwego uczucia, może Ci się wydawać niemożliwa do zrealizowania. Ja jednak uważam, że jest to jeden z najlepszych sposobów, by szybko zapomnieć o dziewczynie/chłopaku i się odkochać.

Po prostu musisz żyć – wychodź częściej na miasto ze znajomymi, zapisz się na siłownię, do klubu fitness, czy nawet na golfa. Niesie to ze sobą sporo plusów, których możesz nie dostrzegać. Między innymi:

 1. możesz poznać nowych ludzi, może nawet zawrzeć przyjaźnie,
 2. możesz poznać swoją nową połówkę, dzięki której zapomnisz o poprzedniej miłości,
 3. możesz zając głowę nowymi doświadczeniami i nie będziesz myślał o swojej nieszczęśliwej relacji,
 4. możesz zdobyć nowe umiejętności lub poprawić swoją sprawność fizyczną,
POLECAMY RÓWNIEŻ:  Jak przestać być toksycznym? Praktyczna wiedza

Zobacz, jakie to proste! Poznaj kogoś i zacznij żyć. Nowa miłość przyjdzie prędzej niż myślisz i zapomnisz o nurtującym Ciebie pytaniu – jak się w kimś odkochać?

3. Odetnij się całkowicie od drugiej osoby.

To jedna z podstawowych czynności, którą powinieneś zrobić, jeśli zastanawiasz się, jak się odkochać. Nie możesz wiecznie sprawdzać jej/jego Facebooka, Instagrama, Snapchata i dowiadywać się, co u niej/niego słychać.

Osobiście radziłbym Ci, by usunął drugą osobę ze swoich mediów społecznościowych i nie stalkował jej. Nie pomoże Ci to w zapomnieniu o niej. Będziesz ciągle o niej myślał i zastanawiał się, czy jest już w nowym związku, co właśnie robi i z kim się spotyka. To do niczego dobrego nie prowadzi. Zaufaj mi i nie zadręczaj się już kwestią – jak się odkochać z nieodwzajemnionej miłości?

4. Zacznij się umawiać z kimś innym.

Z początku może Ci się to wydawać niemożliwe do realizacji, ale jeśli na poważnie myślisz o tym, jak się odkochać i zapomnieć, powinieneś spróbować szczęścia w nowej relacji Najprawdopodobniej niedawno zakończyłeś dotychczasowy związek. Spotykanie się z kimś zupełnie innym może przyprawiać Cię o dreszcze.

Miałem dokładnie tak samo. Nie mogłem się pozbierać po poprzednim związku. Ciągle w głowie miałem tylko jedno pytanie „jak się odkochać?”. Nie myślałem o spotykaniu się z nową dziewczyną. Uczucie starej miłości zawładnęło mną i sprawiło, że nie chciałem nikogo innego. Potrzebowałem czasu, by w końcu przełamać się i przestać myśleć tylko o tym- jak się odkochać z nieszczęśliwej miłości. Postanowiłem wziąć się za siebie. Zainstalowałem aplikację randkową. Zacząłem randkować z innymi dziewczynami.

Z początku było to dość trudne – nie miałem na to ochoty i poniekąd czasu. Po pewnym okresie dostrzegłem jednak, jak wiele wartościowych kobiet można poznać na takim portalu. Zorientowałem się, że naprawdę jest wiele interesujących ludzi i nie można załamywać się utratą tej jednej osoby. Trzeba iść na przód i nie zadręczać się kwestią – jak się odkochać i zapomnieć – bo to samo przyjdzie.

Szybko zauważyłem, jak bardzo przydają się nowe znajomości i jakie plusy niosą ze sobą. Przekonaj się sam i daj znać w komentarzu, czy działa to również w Twoim przypadku!

5. Nie wspominaj byłej dziewczyny lub byłego chłopaka.

Najgorsze, co możesz zrobić, to wspominać bez końca byłą dziewczynę lub chłopaka. Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie, co zrobić, żeby odkochać się w chłopaku lub dziewczynie, to przede wszystkim nie wspominaj jego/jej!

Nie przypominaj sobie waszych dobrych chwil. Pogorszy to tylko Twój stan. Staraj się myśleć raczej o negatywnych sytuacjach z wami związanych. Wspominanie, myślenie o kimś wpłynie niekorzystnie na Twoje samopoczucie i będziesz tylko myślał o tym bez przerwy.

Osobiście po każdym rozstaniu starałem się pozbywać wszystkiego, co związane było z moją byłą dziewczyną. Zdjęcia, pamiątki, wszystko, co mi ją przypominało. Oczywiście nie musisz od razu tego wyrzucać, bo de facto w przyszłości może to być interesująca pamiątka, gdy będziesz opowiadać o tym wnuczkom lub śmiać się z tej sytuacji z przyszłą żoną.

Jednak dobrym pomysłem będzie schowanie tych rzeczy do kartonu, który odłożysz na drugim końcu piwnicy. Uwierz mi – dobrze Ci to zrobi! Kiedyś będziesz wspominać swoją dawną miłość i cieszyć się z tego, jak się odkochać szybko Ci udało z niej.

6. Uświadom sobie to, że odkochanie się wcale nie oznacza końca.

To tak naprawdę początek. Początek nowej przygody, nowych doświadczeń, często lepszych od poprzednich. Czas, w którym jako singiel będziesz mógł pozwolić sobie na wiele nowych doświadczeń i rozwój osobisty.

Wykorzystaj dobrze ten okres, podnieś swoje kwalifikacje w zawodzie, rozwiń swoją pasję, czy przeczytaj książki, które zawsze Cię interesowały. Spełniaj się na sto procent oraz nie przejmuj się niczym i nikim, a przekonasz się, że kwestia, jak się odkochać szybko, nie jest wcale problematyczna.

Jak się odkochać w przyjacielu?

Rozumiem, że jest to dla Ciebie ciężka sytuacja. Niewątpliwie nie jest ona zbyt wygodna, zarówno dla Ciebie, jak i dla osoby, w której się zakochałeś Przyjaciel to człowiek, na którym zawsze możesz polegać, prawda? Który zawsze jest z Tobą w ciężkich chwilach. No więc jak odkochać się z miłości przyjaciela?

POLECAMY RÓWNIEŻ:  Ignorowanie narcyza. Czy przyniesie zamierzone efekty?

Prawda jest taka, że każdy człowiek potrzebuje przyjaciela. Nie należy jednak zapominać, że przyjacielem jest również druga połówka! Związek to nie tylko seks. To również więź przyjacielska. Chcę podkreślić, że przyjaźń między wami, nie wyklucza waszej wzajemnej miłości.

Jak się odkochać w przyjacielu

Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie możecie być razem i chcesz się dowiedzieć, jak się odkochać w przyjacielu, to musisz zacząć od tymczasowego ograniczenia waszej znajomości do minimum. Wykluczyć spotkania, pisanie ze sobą i wszelkie rozmowy.

Taka podstawa to skuteczny sposób na to, jak się odkochać w przyjacielu. Nie możesz widywać go na co dzień, bo będziesz o nim cały czas myśleć. Będzie Cię kusiło, by do niego napisać, zagadać, uśmiechnąć się.

To złudne i absolutnie nie powinieneś tego robić. Zastosuj porady, które opisałem w moim ebooku, a gwarantuję Ci, że odkochasz się w przyjacielu lub przyjaciółce w mniej niż tydzień. Pamiętaj, że tak naprawdę to wszystko jest w Twojej głowie. Od Twojego nastawienia i myślenia zależy, czy znajdziesz w końcu metodę na tojak się w kimś odkochać .

Jak się odkochać w dziewczynie, z którą nie byłeś w związku?

Czasami jest tak, że zakochujemy się w kimś platonicznie. W kimś, z kim nie możemy być. Jest to z pewnością dość kłopotliwe. Jesteśmy świadomi, że dana osoba jest dla nas nieosiągalna z różnych powodów. Może to być różnica wieku, a może ona jest po prostu zajęta, bądź jest innej orientacji.

Należy jak najszybciej uwolnić się od uczuć do tej osoby, jeśli nie chcemy naprawdę cierpieć. W takim przypadku polecałbym Ci przestać idealizować tę dziewczynę/chłopaka. Pamiętaj, że każdy ma jakieś wady.

Przedstawię Ci w kilku prostych krokach, co powinieneś zrobić, jeśli nurtuję Ciebie pytanie – jak się odkochać szybko, tak byś wreszcie mógł  o niej zapomnieć

 1. Krok pierwszy:Weź kartkę papieru, długopis. Pomyśl o tej dziewczynie, o jej charakterze. O tym, co lubi robić, jak się ubiera lub z jakimi ludźmi się zadaje. Z pewnością znajdziesz w niej wiele wad. Takich wad, które Ci przeszkadzają i nie mógłbyś być z taką osobą.
 2. Krok drugi:Zapisz te wady na kartce papieru, nie zapisuj żadnych pozytywów. Same wady. Najlepiej w podpunktach.
 3. Krok trzeci:Zastanów się, czy chciałbyś z taką dziewczyną? Dostrzeż to, że tak naprawdę nie jesteś nią zainteresowany. Przestań ją idealizować. Nie jest wcale taka, jaka Ci się wydaje. Z pewnością lubi imprezy, kluby, skąpo się ubierać, a może ma dużo kolegów? Czy aby na pewno nie byłbyś zazdrosny? Czy jesteś pewny, że by Cię nie zdradziła? Pomyśl o tym, przekonaj samego siebie, że to nie jest dobra kandydatka na dziewczynę.
 4. Krok czwarty: Zgnieć kartkę papieru, którą zapisałeś właśnie i wyrzuć do kosza. Uświadom sobie, że ta dziewczyna nie jest Ciebie warta i przestań zawracać sobie nią głowę. Zrozum, że już wiesz, jak się odkochać i zapomnieć.

Jak się odkochać w koleżance z pracy?

Zauroczenie lub zakochanie się w koleżance z pracy może być naprawdę bardzo frustrujące, chociażby dlatego, że rozprasza Cię to w wykonywaniu obowiązków. Nie możesz skupić się na pracy, ciągle spoglądasz na nią, myślisz o niej.

Musisz pamiętać, że romanse w pracy z koleżanką, nigdy nie są zdrowe i zawsze źle się kończą- najczęściej zwolnieniem z pracy obu pracowników lub przynajmniej jednego z nich. Nawet, jeśli jesteś właścicielem firmy, jest to po prostu nieetyczne. Dlatego pomyśl o tym czym prędzej, jak się szybko odkochać.

W firmie zaczną krążyć plotki. Stworzy się wokół Ciebie nieprzyjemna atmosfera. Przechodziłem przez to osobiście i uwierz mi, że nie chcesz tego. To piekło.

Jak się odkochać w koleżance z pracy

Dam Ci kilka rad dotyczących tego, co zrobić, żeby szybko się odkochać w koleżance z pracy i zapomnieć o niej.

 • Unikaj jej w pracy – jeśli masz możliwość, wybieraj dni pracujące wtedy, kiedy ona ma wolne,
 • Ogranicz kontakt z nią do minimum. Staraj się służbowe sprawy załatwiać za pośrednictwem innych ludzi – pracowników,
 • Nie jedz lunchu o tej samej porze co ona,
 • Staraj się utrzymywać stały kontakt z innymi pracownikami, rozmawiać i zajmować sobie w ten sposób czas,
 • Skup się na pracy, zacznij się realizować i zdobywać nowych klientów,

Podsumowanie.

Zaprezentowane metody by skutecznie odkochać w chłopaku czy też ex pomogą Ci zrozumieć lepiej proces chemiczny do jakiego dochodzi w waszej relacji na różnych jej etapach. Należy przepracować wiele motywów by finalnie dojść do właściwych schematów postępowania pozwalających zacząć nowe życie. Czasem warto wziąć kartkę i długopis, odciąć się świata w którym panuje wir imprez i zastanowić się dogłębnie czy wciąż go kochasz, będziesz musiała poświęcić na to trochę czasu by wiarygodnie ocenić czy warto żywić nadzieję na wzajemność uczucia czy też ograniczyć wasze spotkania. Czas leczy rany i decyzja, która w danym momencie życia wydaje się trudna do zaakceptowania niekiedy jest jedyną właściwą. Unikaj wszystkiego co powoduje, że przypominasz sobie o drugiej osobie, dokonaj zmiany w swoim postępowaniu, może być także konieczne by również zablokować tą osobę na mediach społecznościowych.

POLECAMY RÓWNIEŻ:  Jak rozpoznać zdradę żony? Sprawdź czy dotyczy to Ciebie

Wszystko z czasem przemija w tym także smutek i żal, miłość potrafi być piękna i długa, więc nie przekreślaj swoich szans na szczęście tylko z powodu niespełnionej miłości, która raz Ci się przydarzyła. Musisz zdać sobie sprawę, że istnieją inne rozwiązania dzięki którym dojdziesz do siebie i sprawisz aby trwał związek z innym partnerem przepełnionym ogromnym i silnym uczuciem.

By łatwiej pogodzić się z faktem, niepowodzeń w relacjach czy też kryzysów warto skupić swoją energię na nowe hobby. Dla przykładu zapisz się na fitness, spotykaj się z przyjaciółmi, zajmij się czymś wartościowym by ukoić ból po rozstaniu i aby zapomnieć o nieszczęśliwej miłości. Będziesz w stanie dzięki praktykowaniu wiary w siebie dojść do fundamentalnych prawd i motywacji jakie mają dla Ciebie realne znaczenie, pozwoli Ci to wyzbyć się nieprzyjemnych emocji. Zdarza się, że często chcemy pozbyć się negatywnych myśli i zapomnieć o ex ale mimo wszystko rozmyślamy o tym co się wydarzyło jakie mogły być inne opcje zakończenia naszej znajomości lecz nie prowadzi to do niczego dobrego, a tym bardziej nie redukuje emocji, które nieraz w bolesny sposób o sobie dają znać i możemy je nieustannie przeżywać.

Będąc nieszczęśliwie zakochana ryzyko popadnięcie w choroby pokroju depresji jest wysokie dlatego zadbaj o spotykanie się z innymi lecz przede wszystkim pamiętaj by unikać miejsc kojarzących Ci się ze sposobem bycia byłego partnera. Proces odkochania jest zazwyczaj powolny, to że jesteś zakochana wynika z wielu czynników i jest procesem złożonym stąd też wymaga większego wysiłku w drodze do usunięcia wręcz myśli, że to uczucie miłości gdzieś wgłębi mnie nadal funkcjonuje. Pomocne może okazać się powiedzenie koledze z pracy o twoim stanie i o fakcie jak negatywne emocje się w tobie gromadzą. Skutki nieodwzajemnionej miłości mogą być fatalne lecz należy zawsze optymistycznie podchodzić do kwestii relacji i nie zaprzeczać kiedy znajomi czy rodziną próbują się Ciebie wypytywać o twoje samopoczucie i zdrowie, bądź szczera z innymi i z samą sobą.

Ukochana osoba może czasem nie odwzajemniać twoich uczuć w takiej sytuacji musisz postarać się by nie wpłynęło to negatywnie na twoje codzienne funkcjonowanie. Będziesz mieć wiele myśli, niedowierzanie, smutek, żal, lecz pamiętaj, żeby wynotować skrupulatnie twoje odczucia i zdać sobie sprawę co Cię blokuje w dalszym rozwoju. Myśli mogą nastręczać wiele reakcji np. westchnień i dotychczasowych wspomnień jakie miałaś okazję przeżyć z drugą osobą, zrób wszystko by skupić się na swoich priorytetach, które pomogą zapomnieć Ci o twoich doznaniach.

Dotarłeś do końca tego wpisu. Bardzo Ci dziękuję za jego przeczytanie w całości. Mam nadzieję, że Ci pomogłem. Jeśli nadal czujesz niedosyt i nie wiesz, jak się odkochać, to zachęcam Cię do pobrania mojego ebooka, w którym dowiesz się o kilkudziesięciu sprawdzonych metodach na odkochanie się.

Powiem Ci dokładnie, co zrobić krok po kroku, by wyrzucić z głowy i przestać kochać osobę, w której nieszczęśliwie się zakochałeś. Zobacz sam!

Jeśli jednak uznałeś, że nie chcesz się jeszcze poddawać i chcesz spróbować odzyskać dziewczynę to zachęcam do przeczytania mojego wpisu jak odzyskać dziewczynę i sprawić, by chciała do Ciebie wrócić w mniej niż 7 dni! To możliwe, wystarczy uwierzyć w siebie i miłość do tej osoby.

Na koniec chciałbym Ci tylko powiedzieć, że nieszczęśliwa miłość to nie koniec świata i każdy przez nią przechodził. Głowa do góry i musisz pozytywnie patrzeć w przyszłość. Zdobywaj nowe doświadczenia poznając kogoś nowego.

Pamiętaj, że czasu nie można kupić, a ubywa go nieubłaganie każdego dnia, dlatego weź się w garść! Po więcej porad zapraszam do mojego ebooka i do wpisu jak się odkochać, który również pomoże Ci zrozumieć proces zapominania o byłej kobiecie/mężczyźnie.

Jak Się Odkochać

Ebook stworzony na podstawie własnych doświadczeń i wieloletniej wiedzy o tym jak się odkochać, zapomnieć o ex i zacząć nowe życie.

POBIERZ E-BOOK