Jak się odkochać tło

Jak się odkochać? 6 sprawdzonych porad

Miłość to prawdopodobnie najsilniejsze uczucie, jakiego może doświadczyć człowiek. Dlatego nie dziwie Ci się, że próbujesz znaleźć odpowiedź na bardzo popularne pytania – jak się odkochać? W tym wpisie przedstawię Ci sprawdzone porady na to – jak się odkochać w dziewczynie lub chłopaku i szybko o tej osobie zapomnieć.

Jednakże w tym artykule opisałem tylko kilka porad na to, jak zapomnieć o facecie, czy kobiecie. Jeśli potrzebujesz obszernych porad na złamane serce, ze wskazówkami krok po kroku co robić to zachęcam do przeczytania mojego ebooka na ten temat, który pomoże Ci się odkochać i zacząć normalnie funkcjonować!

Doskonale rozumiem, jak się teraz czujesz. Najprawdopodobniej jesteś świeżo po rozstaniu lub rozstanie miało miejsce jakiś czas temu, lecz nadal kochasz drugą osobę. Nie wiesz co zrobić, by to uczucie zniknęło… Co zrobić, by zacząć normalnie sypiać i nie myśleć o tej osobie. Mam nadzieję, że tym wpisem Ci pomogę i zaczniesz w końcu żyć!

Jak się odkochać i zapomnieć?

Jakie objawy sygnalizują, że nadal kogoś kochasz? Oto kilka z nich

 • Nie przestajesz myśleć o tej osobie, w domu, w pracy, czy na mieście – ciągle myślisz tylko o niej/o nim,
 • Wciąż sprawdzasz telefon z nadzieją, że to wiadomość właśnie od niej/od niego – każde powiadomienie wywołuje w Tobie emocje,
 • Budzisz się w środku nocy i pierwsza Twoja myśl jest właśnie o tej osobie, uświadamiasz sobie, że nie jesteście razem,
 • Bez niej/niego nie masz ochoty na gry, zabawy, zakupy, czy wyjście na miasto, często również występuje brak motywacji do pracy lub uczenia się,

Tych objaw może być zdecydowanie więcej, wymieniłem jedynie kilka, by zobrazować Ci, jak silnym uczuciem jest miłość i jak jej utrata może zawładnąć Twoim życiem.

Jak się odkochać i zapomnieć

6 sprawdzonych porad na to, jak się w kimś szybko odkochać

Pokaże Ci kilka podstawowych metod na to, jak się odkochać i szybko o kimś zapomnieć. Są to porady, które sprawdziły się u moich klientów, jak i w moim prywatnym życiu.

Dzisiaj dziele się nimi z Tobą, bo wiem, jak potwornie się teraz czujesz. Szczegółowo problem nieszczęśliwej miłości opisałem w moim ebooku, do którego pobrania serdecznie Cię zachęcam, bo warto.

1. Poświęć się pasji, pracy lub szkole.

Sposób bardzo prosty, wręcz banalny wydawałoby się. Możesz pomyśleć, że praca, czy szkoła to ostatnie, na co masz teraz ochotę. Wiem, bo czułem się doskonale to samo. Dziś mogę Ci zdradzić, że najtrudniejszym krokiem jest wstanie z łóżka, by zacząć coś robić.

Jednak kiedy wpadniesz w wir pracy lub nauki zauważysz, że to naprawdę pomaga. Zapominasz o problemach, skupiasz się na jednej konkretnej czynności. W moim przypadku bardzo pomogła mi praca z ludźmi. Podczas rozmów z nimi, czy z klientami zapominałem o mojej ówczesnej miłości.

POLECAMY RÓWNIEŻ:  Kiedy wyznać miłość dziewczynie?

Jest to najprostszy i zarazem najtrudniejszy w realizacji sposób z racji na brak chęci do działania, jednak moim zdaniem warto i gwarantuje jego skuteczność.

2. Uaktywnij swoje życie towarzyskie.

Kolejna porada, która może Ci się wydawać niemożliwa do zrealizowania. Ja jednak uważam, że jest to jeden z najlepszych sposobów, by szybko zapomnieć o dziewczynie/chłopaku i się odkochać.

Po prostu zacznij żyć – wychodź częściej na miasto ze znajomymi, zapisz się na siłownie, do klubu fitness, czy nawet na golfa. Niesie to za sobą sporo plusów, których możesz nie dostrzegać. Między innymi:

 1. Możesz poznać nowych ludzi, może nawet przyjaciół,
 2. Możesz poznać swoją nową połówkę, dzięki której zapomnisz o poprzedniej miłości,
 3. Zajmiesz głowę nowymi doświadczeniami, nie będziesz myślał o nieszczęśliwej miłości,
 4. Zdobędziesz nowe umiejętności lub poprawisz swoją sprawność fizyczną,

Zobacz jakie to proste! Poznaj kogoś i zacznij żyć. Nowa miłość przyjdzie prędzej niż myślisz.

3. Odetnij się całkowicie od tej osoby.

To jedna z podstawowych czynności, którą powinieneś zrobić, jeśli zastanawiasz się jak się odkochać. Nie możesz wiecznie sprawdzać jej/jego Facebooka, Instagrama, Snapchata i dowiadywać się co u niej słychać.

Jak Się Odkochać

Ebook stworzony na podstawie własnych doświadczeń i wieloletniej wiedzy o tym jak się odkochać, zapomnieć o ex i zacząć nowe życie.

POBIERZ E-BOOK

Osobiście radziłbym Ci, by usunąć tę osobę ze swoich mediów społecznościowych i nie stalkowanie jej. Nie pomoże Ci to w zapomnieniu o niej. Będziesz ciągle o niej myślał i zastanawiał się, czy jest już w nowym związku, co właśnie robi i z kim się spotyka. To do niczego dobrego nie prowadzi, zaufaj mi.

4. Zacznij się umawiać z kimś innym.

Z początku może Ci się to wydawać niemożliwe do realizacji… Najprawdopodobniej niedawno zakończyłeś dotychczasowy związek. Spotykanie się z kimś zupełnie innym może przyprawiać Cię o dreszcze.

Miałem dokładnie tak samo. Nie mogłem się pozbierać po poprzednim związku. Ciągle w głowie tylko jedno pytanie „jak się odkochać?”… Nie wspominając już o spotykaniu się z nową dziewczyną. Uczucie miłości zawładnęło nade mną i sprawiło, że nie chciałem nikogo. Wiesz co? Potrzebowałem czasu, ale w końcu przełamałem się. Postanowiłem wziąć się za siebie. Zainstalowałem aplikację randkową. Zacząłem randkować z innymi dziewczynami.

Z początku było to dość trudne, nie miałem na to ochoty i poniekąd czasu. Po czasie dostrzegłem jednak, jak wiele wartościowych kobiet można poznać na takim portalu. Zorientowałem się, że naprawdę jest wiele wartościowych ludzi i nie można się załamywać utratą tej jednej osoby.

Szybko zorientowałem się jak bardzo przydają się nowe znajomości i jakie plusy niesie to za sobą. Zobacz sam i daj znać w komentarzu, czy działa to również u Ciebie!

5. Nie wspominaj byłej dziewczyny lub byłego chłopaka.

Najgorsze co możesz zrobić, to wspominać byłą dziewczynę lub chłopaka. Jeśli chcesz odkochać się w kobiecie lub chłopaku, to przede wszystkim nie wspominaj!

Nie przypominaj sobie waszych dobrych chwil. Pogorszy to tylko Twój stan. Staraj się myśleć o negatywnych sytuacjach z wami związanych. Wspominanie, myślenie o tej osobie wpłynie negatywnie na Twoje samopoczucie.

Osobiście po każdym rozstaniu starałem się pozbywać wszystkiego, co związane z moją byłą dziewczyną. Zdjęcia, pamiątki, wszystko, co mi ją przypominało. Oczywiście nie musisz od razu tego wyrzucać, bo de facto w przyszłości może to być ciekawa pamiątka, by opowiadać o tym wnuczkom lub śmiać się z tej sytuacji z żoną.

POLECAMY RÓWNIEŻ:  Jak odzyskać byłego chłopaka? Poznaj pewne metody.

Jednak dobrym pomysłem będzie schowanie tych rzeczy do kartonu, który odłożysz na drugim końcu piwnicy. Uwierz mi – dobrze Ci to zrobi, a kiedyś będziesz wspominać swoją dawną miłość.

6. Uświadom sobie to, że odkochanie się wcale nie oznacza końca.

To tak naprawdę początek. Początek nowej przygody, nowych doświadczeń, często lepszych od poprzednich. Czas w którym będziesz jako singiel pozwoli Ci na wiele nowych doświadczeń, rozwój osobisty.

Wykorzystaj dobrze ten czas, podnieś swoje kwalifikacje w zawodzie, rozwiń swoją pasję, czy przeczytaj książki, które zawsze chciałeś przeczytać. Spełniaj siebie na sto procent i nie przejmuj się niczym i nikim.

Jak się odkochać w przyjacielu?

Rozumiem, że jest to dla Ciebie ciężka sytuacja. Niewątpliwie nie jest ona zbyt wygodna zarówno dla Ciebie, jak i osoby, w której się zakochano. Przyjaciel to osoba, na której zawsze możesz polegać, prawda? Która zawsze jest z Tobą w ciężkich chwilach. No więc jak o nim zapomnieć?

Prawda jest taka, że każdy człowiek potrzebuje przyjaciela. Nie należy jednak zapominać, że przyjacielem jest również druga połówka! Związek to nie tylko seks. To również więź przyjacielska. Dążę do tego, że to, że się z kimś przyjaźnisz, nie przekreśla was jako para.

Jak się odkochać w przyjacielu

Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie możecie być razem i chcesz się dowiedzieć jak się się szybko odkochać w przyjacielu to należy zacząć od tymczasowego ukrócenia waszej znajomości do minimum. Brak spotkań, pisanie ze sobą ograniczyć do minimum, a najlepiej całkiem wykluczyć.

To podstawa, jeśli chcesz się odkochać w przyjacielu. Nie możesz widywać go na co dzień, bo będziesz o nim cały czas myśleć. Będzie Cię kusiło, by do niego napisać, zagadać, uśmiechnąć się.

To złudne i absolutnie nie powinieneś tego robić. Zastosuj porady, które opisałem w moim ebooku, a gwarantuję Ci, że odkochasz się w przyjacielu lub przyjaciółce w mniej niż tydzień. Pamiętaj, że to tak naprawdę jest w Twojej głowie. Od Twojego nastawienia i myśli zależy, czy się odkochasz, czy nie.

Jak się odkochać w dziewczynie, z którą nie byłeś w związku?

Czasami jest tak, że zakochujemy się w kimś platonicznie. W kimś, z kim nie możemy być. Jest to z pewnością dość kłopotliwe. Jesteśmy świadomi, że ta osoba jest dla nas nieosiągalna z różnych powodów. Może to być różnica wieku, a może ta osoba jest po prostu zajęta bądź jest innej orientacji.

Jak Się Odkochać

Ebook stworzony na podstawie własnych doświadczeń i wieloletniej wiedzy o tym jak się odkochać, zapomnieć o ex i zacząć nowe życie.

POBIERZ E-BOOK

Należy jak najszybciej uwolnić się od uczuć do tej osoby, jeśli nie chcemy naprawdę cierpieć. W takim przypadku polecałbym Ci przestać idealizować tę dziewczynę. Pamiętaj, że każdy ma jakieś wady, Ty również.

Przedstawię Ci w kilku prostych krokach, co powinieneś zrobić, by odkochać się w dziewczynie i by wreszcie o niej zapomnieć

 1. Krok pierwszy: Weź kartkę papieru, długopis. Pomyśl o tej dziewczynie, o jej charakterze. O tym, co lubi robić, jak się ubiera lub z jakimi ludźmi się zadaje. Z pewnością znajdziesz w niej wiele wad. Takich wad, które Ci przeszkadzają i nie mógłbyś być z taką osobą.
 2. Krok drugi: Zapisz te wady na kartce papieru, nie zapisuj żadnych pozytywów. Same wady. Najlepiej w podpunktach.
 3. Krok trzeci: Zastanów się, czy chciałbyś z taką dziewczyną? Dostrzeż to, że tak naprawdę nie jesteś nią zainteresowany. Przestań ją idealizować. Nie jest wcale taka, jaka Ci się wydaje. Z pewnością lubi imprezy, kluby, skąpo się ubierać, a może ma dużo kolegów? Czy aby na pewno nie byłbyś zazdrosny? Czy jesteś pewny, że by Cię nie zdradziła? Pomyśl o tym, przekonaj samego siebie, że to nie jest dobra kandydatka na dziewczynę.
 4. Krok czwarty: Pognij kartkę papieru, wyrzuć do kosza. Uświadom sobie, że ta dziewczyna nie jest Cię warta i przestań zawracać sobie nią głowę.
POLECAMY RÓWNIEŻ:  Jak być asertywnym? Najlepsze porady

Jak się odkochać w koleżance z pracy?

Zauroczenie lub zakochanie się w koleżance z pracy może być naprawdę bardzo frustrujące. Chociażby dlatego, że rozprasza Cię to w wykonywaniu obowiązków. Nie możesz skupić się na pracy, ciągle spoglądasz na nią, myślisz o niej.

Musisz pamiętać, że romanse w pracy z koleżanką nigdy nie są zdrowe i zawsze źle się kończą. Najczęściej zwolnieniem z pracy obu pracowników lub przynajmniej jednego z nich. Nawet jeśli jesteś właścicielem firmy; jest to po prostu nieetyczne.

W firmie zaczną krążyć plotki. Stworzy się wokół Ciebie nieprzyjemna atmosfera. Przechodziłem przez to osobiście i uwierz mi, że nie chcesz przez to przechodzić. To piekło.

Jak się odkochać w koleżance z pracy

Dam Ci kilka porad, co zrobić, by szybko odkochać się w koleżance z pracy i zapomnieć o niej.

 • Unikaj jej w pracy – jeśli masz możliwość, wybieraj dni pracujące wtedy, kiedy ona ma wolne,
 • Ogranicz kontakt z nią do minimum. Staraj się służbowe sprawy załatwiać za pośrednictwem innych ludzi – pracowników,
 • Nie jedz lunchu o tej samej porze co ona,
 • Staraj się utrzymywać stały kontakt z innymi pracownikami, rozmawiać i zajmować sobie w ten sposób czas,
 • Skup się na pracy, zacznij się realizować i zdobywać nowych klientów,

Podsumowanie.

Dotarłeś do końca tego wpisu. Bardzo Ci dziękuję za przeczytanie go w całości. Mam nadzieję, że Ci pomogłem. Jeśli nadal czujesz niedosyt, to zachęcam do pobrania mojego ebooka, w którym dowiesz się o kilkudziesięciu sprawdzonych metodach na odkochanie się.

Powiem Ci dokładnie, co zrobić krok po kroku, by wyrzucić z głowy i przestać kochać osobę, w której nieszczęśliwie się zakochałeś. Zobacz sam!

Jeśli jednak uznałeś, że nie chcesz się jeszcze poddawać i chcesz spróbować odzyskać dziewczynę to zachęcam do przeczytania mojego wpisu jak odzyskać dziewczynę i sprawić, by chciała do Ciebie wrócić w mniej niż 7 dni! To możliwe, wystarczy uwierzyć w siebie i miłość do tej osoby.

Na koniec chciałbym Ci tylko powiedzieć, że nieszczęśliwa miłość to nie koniec świata i każdy przez nią przechodził. Głowa do góry i musisz pozytywnie patrzeć w przyszłość. Bądź żądny, by zdobywać nowe doświadczenia poznając kogoś nowego.

Pamiętaj, że czasu nie można kupić, a ulatnia się on nieubłaganie, dlatego weź się w garść. A po więcej porad zapraszam do mojego ebooka oraz do wpisu jak się odkochać, który również pomoże Ci zrozumieć proces zapominania o byłej kobiecie.

Jak Się Odkochać

Ebook stworzony na podstawie własnych doświadczeń i wieloletniej wiedzy o tym jak się odkochać, zapomnieć o ex i zacząć nowe życie.

POBIERZ E-BOOK

4.8/5 - (42 votes)