Jak przestać kochać - miniaturka

Jak przestać kochać kogoś na kim nam zależy?

Doskonale rozumiem, jak ciężko jest człowiekowi, gdy właśnie rozstaliśmy się z ukochaną osobą, dlatego w tym artykule zdradzę Ci, jak przestać kochać kogoś na kim nam zależy. Jak sobie poradzić z tym okropnym uczuciem i przestać tęsknić? Odpowiedź na te nurtujące Cię pytania znajdziesz w tym właśnie artykule.

Często po rozstaniu z ukochaną osobą wmawiamy sobie, że nie znajdziemy drugiej takiej osoby. Nie wyobrażamy sobie życia bez tej jednej konkretnej osoby, bo myślimy, że jest ona wyjątkowa w swoim rodzaju i nikogo lepszego nie znajdziemy.

Prawdą jest to, że każdy człowiek jest inny i nie znajdziemy drugiej takiej samej osoby. Nie mniej jednak złudnym wrażeniem jest, że nikogo odpowiedniego dla nas już w życiu nie spotkamy.

Takie uczucie często pojawia się dlatego, że jesteśmy bardzo zżyci z daną osobą. Często jesteśmy przyzwyczajeni do jej obecności i jeden dzień bez tej osoby staje się utrapieniem.

Ale nie musisz się martwić, ponieważ niezależnie od tego, jak bardzo kochasz tę osobę – istnieje sposób na to, by szybko przestać ją kochać i o niej zapomnieć.

Jak przestać kochać i tęsknić?

Jeśli naprawdę chcesz przestać kogoś kochać, to najpierw musisz sobie uświadomić, że najprawdopodobniej jesteś uzależniony lub uzależniona od tej osoby.

Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy. Najpewniej spędzaliście razem mnóstwo czasu i teraz po prostu czujesz pustkę, której nikt nie jest w stanie zapełnić.

Jak przestać kochać i tęsknić

To zupełnie normalne, że jeśli spędzasz z kimś dużo czasu i nagle tej osoby zabraknie w Twoim życiu, to czujesz mocną potrzebę spotkania się z nim.

Zupełnie podobnie jest z uzależnieniem do narkotyków, alkoholu, czy kofeiny. Jeśli nagle zabraknie tego w Twoim życiu – czujesz potrzebę zażycia.

Tak samo jest z ludźmi. Jeśli kogoś zabraknie – czujesz silną potrzebę zaspokojenia tej potrzeby. Dlatego, jeśli zastanawiasz się jak się odkochać to przede wszystkim zacznij od całkowitego odizolowania się od tej osoby!

POLECAMY RÓWNIEŻ:  Niska samoocena: objawy i przyczyny

Jak Się Odkochać

Ebook stworzony na podstawie własnych doświadczeń i wieloletniej wiedzy o tym jak się odkochać, zapomnieć o ex i zacząć nowe życie.

POBIERZ E-BOOK

Musisz zerwać z nią wszelki kontakt i unikać tej osoby na wszelkie możliwe sposoby. Jeśli choć raz spotkasz tą osobę na ulicy – Twoja potrzeba bycia z tą osobą gwałtownie wzrośnie.

Gwarantuję Ci, że jeśli ta osoba całkowicie zniknie z Twojego życia, to w przeciągu tygodnia nauczysz się bez niej żyć, a w niedalekiej przyszłości odkochasz się i zaczniesz nowe, lepsze życie.

Jak przestać kochać przyjaciela?

Gdy w przyjaźń zaczyna wkradać się miłość, zaczynasz czuć coś poważniejszego do drugiej osoby i chcesz z nią być, pojawia się strach. Strach przed wyjawieniem swoich uczuć, ponieważ boisz się, że cała wasza przyjaźń legnie w gruzach.

Jak przestać kochać przyjaciela

Nie zawsze ten strach jest uzasadniony. Często bywa tak, że druga osoba czuje to samo do nas, lecz żadna ze stron nie odważy się tego powiedzieć i żyjemy w błędnym kole.

Jeśli jednak wyjawiłeś bądź wyjawiłaś swoją miłość do przyjaciela i ten nie odwzajemnił jej to, z pewnością pojawia się pytanie: co dalej? Jak się odkochać?

Zasada jest podobna jak w każdym innym przypadku. Izolacja. Musisz odizolować się od tej osoby na tak długo, jak będzie to potrzebne.

W międzyczasie powinieneś/powinnaś zapełnić tę lukę w swoim życiu. Mam na myśli to, by spotykać się z innymi ludźmi i przestać myśleć o miłości do przyjaciela.

Jak Się Odkochać

Ebook stworzony na podstawie własnych doświadczeń i wieloletniej wiedzy o tym jak się odkochać, zapomnieć o ex i zacząć nowe życie.

POBIERZ E-BOOK

Gdy spotkasz osobę równie atrakcyjną dla Ciebie – uczucie do przyjaciela szybko przeminie i pójdzie w zapomnienie.

Wtedy zrozumiesz, że Twoje uczucie do przyjaciela nie było prawdziwe i możecie nadal się przyjaźnić lub kolegować, a prawdziwą miłością obdarujesz osobę, która to uczucie odwzajemni.

POLECAMY RÓWNIEŻ:  Jak olać faceta, żeby zaczęło mu zależeć?

Jak przestać kochać kobietę?

Rozstałeś się niedawno z żoną, narzeczoną, czy dziewczyną, lecz wciąż czujesz, że nadal ją kochasz… Irytuje Cię sama myśl o tym, że może ona się spotykać teraz z innym facetem i zastanawiasz się jak się odkochać.

Przede wszystkim musisz zająć czymś głowę. Nie możesz dopuszczać do sytuacji, w której leżysz całe dnie w łóżku i myślisz o niej, o tym, co robi, gdzie jest i jak się czuje.

Nieodwzajemniona miłość to przede wszystkim potworny ból i zdaje sobie z tego sprawę. Kochasz kogoś tak bardzo i chcesz, by ta osoba również kochała Ciebie. Nie zawsze jest to możliwe.

Pierwszą moją radą dla Ciebie jest to, byś uaktywnił swoje życie. Spotykaj się ze znajomymi, zajmij się nauką, pracą, studiami, czy chociażby nawet grami.

Wiem, że może to się dla Ciebie wydawać banalne i nieskuteczne, ale najprostszym sposobem na to, by przestać kochać kobietę jest… Spotykanie się z innymi kobietami.

Gdy znajdziesz inną, równie atrakcyjną dziewczynę, która będzie w Twoich oczach idealną kandydatką na partnerkę, to szybko zapomnisz o Twojej byłej i zaczniesz układać sobie życie na nowo!

Jak Się Odkochać

Ebook stworzony na podstawie własnych doświadczeń i wieloletniej wiedzy o tym jak się odkochać, zapomnieć o ex i zacząć nowe życie.

POBIERZ E-BOOK

 

3.9/5 - (15 votes)