jak przestac byc zazdrosna

Jak przestać być zazdrosną?

Wiele osób uważa, że nie ma miłości bez zazdrości. Zapewne zastanawiasz się czy to prawda. Nowy związek, motyle w brzuchu i uczucie, które kładzie cień na szczęście. Jak przestać być zazdrosną? Co zrobić, aby nie wpaść w obsesję? Osoby, które są chorobliwie zazdrosne często posiadają niską samoocenę, niedostatecznie poznały swojego ukochanego lub obawiają się jego utraty. Duży wpływ na zachowanie mają również krzywdzące stereotypy na temat płci przeciwnej. Jak zmienić swoje postępowanie? Warto pod uwagę wziąć kilka cennych rad.

Jak przestać być zazdrosną? Postaw na szczerość

Każdy w swoim życiu doświadczył uczucia zazdrości o partnera. Zdrowa zazdrość, taka której nie towarzyszą awantury i wyrzuty, może przynieść wiele korzyści. Na przykład podkręci ona temperaturę w Twoim związku. Jednak ciągłe pretensje w stosunku do partnera, mogą mieć bardzo negatywny wpływ na waszą relację. Jak przestać być zazdrosną i cieszyć się pełnią szczęścia? Warto postawić na szczerość. Rozmowa z partnerem może wiele wyjaśnić. Jeśli widzisz, że zachowanie Twojego partnera w stosunku do innej osoby sugeruje większą zażyłość, której nie jesteś w stanie zaakceptować, zamiast zadręczać się i tworzyć w głowie czarne scenariusze, powiedz mu o tym wprost.

Warto otwarcie powiedzieć partnerowi o swoich emocjach i uczuciach, o tym co Cię niepokoi, martwi i przygnębia. Takie postępowanie na pewno oczyści atmosferę, a kwestia taka, jak przestać być zazdrosną, nie będzie Twoim problemem. Uważaj! Zanim oskarżysz partnera o zdradę, najpierw lepiej go wysłuchaj. Nie rób wymówek. Często różne sytuacje są zbyt wyolbrzymiane. Rozmowa powinna przebiegać w spokojnej atmosferze, a na związek należy spojrzeć z dystansem. Gdy w waszej relacji nie ma niedomówień, nie ma też powodu do zazdrości.

POLECAMY RÓWNIEŻ:  Jak wrócić do byłej dziewczyny? 5 etapów

Popracuj nad pewnością siebie, a przestaniesz martwić się o swój związek

Wielu specjalistów uważa, że bycie zazdrosną, to efekt poczucia niskiej wartości, a bliskość drugiej osoby sprawia, że każdy czuje się bezpiecznie. Osoby posiadające niską samoocenę wyszukują w sobie same wady i słabe punkty, a przecież każdy jest wyjątkowy. Jeśli należysz do tego grona, daj sobie szansę i po prostu pokochaj siebie! To pomoże Ci w rozwiązaniu problemu, jak przestać być zazdrosną. Gdy poczujesz, że potrafisz siebie zaakceptować, bez problemu uwierzysz, że ktoś może również Ciebie pokochać i stworzyć z Tobą szczęśliwy związek. Nie bądź krytyczna. Pomyśl raczej co Twojemu partnerowi się w Tobie podoba. Nogi? Talia a może kocha Cię za sposób bycia, a wygląd nie ma dla niego znaczenia.

Warto trochę popracować nad sobą i podkreślić swoje atuty np. odpowiednim strojem. Gdy poczujesz się pewniej, przestaniesz patrzeć na każdą ładną kobietę, jak na potencjalną rywalkę. Aby stworzyć zdrową relację z inną osobą, w pierwszej kolejności musisz zaakceptować siebie. Jeśli uporasz się z tym problemem, na pewno nie wkradnie się do waszego związku zazdrość. Czy już wiesz, jak przestać być zazdrosną? Skup się na swoim partnerze. Każdy jest inny, warto docenić to, co się ma. Lepiej wolny czas poświęcić na budowanie zdrowego związku i wspólnej przyszłości niż tworzenie wizji, które nie mają żadnego pokrycia w zachowaniu partnera.

Jak Odzyskać Faceta

Ebook stworzony na podstawie własnych doświadczeń i wieloletniej wiedzy o tym jak odzyskać faceta i sprawić, by było jak dawniej

POBIERZ E-BOOK

Skup się na sobie, a nie tylko na swoim partnerze

Jeśli wciąż myślisz negatywnie o sobie i swoim związku, wróć wspomnieniami do wspólnych, szczęśliwych chwil, takich jak chociażby ostatnie wakacje czy spacer po parku. Przypomnij sobie również cechy, które cenisz w swoim partnerze. Może Twój mężczyzna jest cierpliwy, czuły, a może po prostu ostatnio zrobił zakupy? Jednak, aby te miłe uczucia trwały, warto dać sobie w związku trochę wytchnienia, przestrzeni.

POLECAMY RÓWNIEŻ:  Jak rozkochać w sobie faceta po 40? Wszystkie praktyczne wskazówki

Powinnaś znaleźć chwilę dla siebie, na działania, które lubisz, aby po krótkim czasie spędzonym osobno, ponownie za sobą zatęsknić. Wszystkiego nie musicie robić razem. Znajdź sobie jakieś absorbujące zajęcie, a Twój ukochany mężczyzna niech ma również czas dla siebie. Nie warto siedzieć i zastanawiać się, co on robi w wolnej chwili. Lepiej skupić swoją uwagę na regeneracji własnego ciała i duszy. Doskonałym wyborem będą zakupy, zabiegi w spa, jakiś kurs czy po prostu kawa z koleżanką. Nie będziesz się już więcej zastanawiać, jak przestać być zazdrosną. Dobrze spędzając czas wolny na pewno wrócisz do domu z nowym, lepszym nastawieniem.

Uwolnij się od stereotypów

Każdy mężczyzna ogląda się za innymi kobietami a każda kobieta szuka mężczyzny z dobrym samochodem i zasobnym portfelem. Znasz to stwierdzenie? Zapewne nieraz słyszałaś, jak ktoś tak wypowiadał się o innych osobach. W życiu funkcjonuje o wiele więcej takich stereotypów. Jednak czy są one dobre? Czy nie wpływają one zbyt negatywnie na Twoje życie? Nie zwracasz na co dzień na to uwagi, lecz w Twej podświadomości, gdzieś głęboko zakorzenione są pewne stare poglądy.

Prawdziwe problemy zaczynają się dopiero wtedy, gdy rodzą się podejrzenia. Niewyjaśnione sytuacje, pretensje i wyrzuty mogą doprowadzić do tego, że kogoś niesłusznie oskarża się o zdradę. Jak przestać być zazdrosną? Przestań słuchać innych, żyj własnym życiem, a na pewno nie zwracaj uwagi na przesądy czy też „dobre rady” źle życzących Ci osób. Stereotypy tkwią niestety w naszej codzienności. Warto jednak podchodzić do nich rozważnie, by przypadkiem kogoś nie skrzywdzić, by nie okazało się, że ukochany mężczyzna odszedł ze względu na Twoje uprzedzenia. Wystarczy chwila nieuwagi a szczęśliwy, dobrze zapowiadający się związek może przestać istnieć.

Pomoc fachowca – rozmowa z psychologiem

Jeśli nie umiesz sama sobie poradzić ze swoją zazdrością powinnaś skorzystać z pomocy specjalisty. Psycholog spojrzy bliżej na Twoje obawy i zaleci konkretne działania. Z problemem takim, jak przestać być zazdrosną trudno sobie poradzić. Uczucie zazdrości wywołuje frustrację nie tylko u partnera, ale często również u Ciebie. Kilka spotkań ze specjalistą wystarczy, by zgłębić problem i spróbować wprowadzić w swoim życiu zmiany.

POLECAMY RÓWNIEŻ:  Co zrobić, żeby facet zatęsknił? 6 porad

Psycholog to fachowiec, który pomoże Ci zrozumieć popełniane błędy i odbudować własne poczucie wartości. Pierwszy etap to zrozumienie, dlaczego w ogóle jesteś zazdrosna. Czas ten jest bardzo trudny, dla obu partnerów. Jednak warto dać sobie szansę na odbudowanie zaufania i naprawienie relacji. Wprowadzone zmiany często przynoszą wiele korzyści, a osoby borykające się z chorobliwą zazdrością stają się bardziej ufne, pewne siebie i swojego związku. Do wyboru masz terapie indywidualne, grupowe lub możesz skorzystać z konsultacji psychologa w formie online. Wybór należy do Ciebie! Ważny jest pierwszy krok, który pomoże uratować wasz związek.

Zazdrość to trudne uczucie, jednak można z nim skutecznie walczyć. Dobre nastawienie oraz odpowiednio podjęte działania sprawią, że w związku zapanuje zgoda i szczęście, a negatywne myśli szybko nie wrócą. Jak przestać być zazdrosną? Nie trzeba zbyt wiele, popracuj nas sobą, daj sobie i partnerowi czas wolny, a szczera rozmowa wyjaśni wszelkie niedomówienia.