Jak odzyskać narcyza? 3 sprawdzone metody

Jak odzyskać narcyza? 3 Sprawdzone metody

Z własnego doświadczenia już na pewno wiesz, że związek z osobowością narcystyczną kosztuje wiele emocji. Było różnie, totalna emocjonalna sinusoida. A teraz narcyz mnie zostawił, a jatęsknię! Jeśli rozważasz, jak odzyskać narcyza, to musisz zdecydować czy stać cię na to, żeby znowu tak było.

Jest opcja, że Wasza relacja może się udać, ale będzie to wymagało pracy nie tylko twojej, ale i jego. Manipulacje narcyza bywają nie do przejścia. Czasami możesz nie być w stanie uratować partnera przed nim samym. Co zrobić, żeby na tym statku nie zatonąć razem? Sprawdź kilka moich sprawdzonych metod na to, jak odzyskać narcyza.

Związek z narcyzem

Cechą charakterystyczną takiej osoby jest miłość do samego siebie, przekonanie o swojej wyjątkowości i potrzeba ciągłej uwagi. Zaburzenia osobowości wywoływane są przez wiele różnych czynników. Wpływ może mieć przeszłość narcyza, np. brak uwagi dorosłych w dzieciństwie lub odwrotnie, ich przesadna kontrola połączona z krytyką.

Związek z narcyzem do najłatwiejszych nie należy. Takie osoby albo nie nawiązują faktycznych relacji z innymi, albo osaczają swoich partnerów i nie wyobrażają sobie bez nich życia. Jeśli dochodzi do rozstania i zastanawiasz się jak odzyskać narcyza, to takie myślenie na szybko niczego nie zmieni. Oni kochają głównie siebie i swoje potrzeby stawiają na pierwszym miejscu. Trudno więc o odpowiednie zadbanie o partnerkę.

W takiej relacji najlepiej sprawdzi się osoba pewna siebie, która również jest przekonana o poczuciu własnej wartości (nie tak bardzo, jak narcyz! 😊), wyrozumiała, stanowcza i przede wszystkim odporna na manipulacje narcyza.

Związek z narcyzem

Jak odzyskać narcyza – sprawdzone metody

„Narcyz mnie zostawił i nie wiem, co robić”, „Tęsknie za nim, ale nasz związek, to nie była bajka”, czy po prostu „Jak mam go odzyskać, skoro nie wiem, czy będzie mną zainteresowany”. Takich pytań w Twojej głowie może się pojawić teraz mnóstwo, to normalne.

POLECAMY RÓWNIEŻ:  Przerwa w związku: czy ma sens?

Jeśli narcyz Cię zostawił, to nie licz na to, że wróci, bo będzie brakowało mu miłości, zaangażował się na tyle w Waszą relację i brakuje mu wspólnych chwil czy potrzebuje ciepła i że okazując mu tę miłość, skłonisz go do nagłej zmiany zdania. To nie ten typ. Zobacz, jak odzyskać narcyza na Twoich zasadach.

Zignorowanie narcyza i zerwanie z nim kontaktu

Wszystko, co mówi i robi narcyz, ma ukryte intencje. Manipulacje narcyza w Waszym związku były dla niego pożywieniem a dla Ciebie udręką. Nawet jeśli tęsknisz i wciąż go kochasz, to chwilowy brak kontaktu może być dla Ciebie krótkim ratunkiem od tego toksycznego związku.

Jak krótkim? Sama zdecyduj. Tylko w swoim tajemniczym planie jak odzyskać narcyza nie działaj pochopnie! Daj sobie czas. Pozwól swojej psychice odpocząć i nabrać na nowo dystansu do tego wszystkiego. Ja osobiście zalecam przerwę trwającą 2-3 miesięcy.

Jak Odzyskać Faceta

Ebook stworzony na podstawie własnych doświadczeń i wieloletniej wiedzy o tym jak odzyskać faceta i sprawić, by było jak dawniej

POBIERZ E-BOOK

Niech Cię to nie przeraża. Narcyz z reguły zawsze wraca. Musisz tylko nauczyć się przez ten czas go ignorować, a on sam prędzej czy później wróci z kilku względów.

  1. Narcyz lubi mieć kontrolę nad dotychczasowymi ofiarami,
  2. Musi czuć dalej władzę i siłę w Waszej relacji,
  3. Im dłużej poczekasz, tym większą zazdrość w nim wzbudzisz i wróci „oznaczyć teren”,

Osobowość narcystyczna zrobi i powie wszystko, aby odzyskać Cię wtedy, kiedy tylko będzie tego potrzebował. On, nie Ty. Nie łudź się, że jest to wielki powrót ukochanego. To jego taktyka, manipulacje narcyza, które mają wprawić Cię w sentymentalny nastrój i zmiękczyć na tyle, aby mógł do Ciebie wrócić.

Należy do nich np. hoovering, z angielskiego wciągać, niczym odkurzacz. To określenie idealnie pasuje do całej sytuacji, ponieważ z jednej strony narcyz stanie na głowie, aby wciągnąć Cię ponownie do związku, a z drugiej – na końcu i tak potraktuje Cię jak śmieci.

POLECAMY RÓWNIEŻ:  Jak podjąć decyzję o rozwodzie? Wybierz właściwie + test

Na początku jednak wspominałem, sama musisz zdecydować czy stać Cię na to, żeby pakować się w to na nowo. Pierwszą zasadę jak odzyskać narcyza właśnie poznałaś. Czas na kolejną

Postaw na siebie

Czas na zmiany w Twoim życiu. Jeśli dalej siedzisz na kanapie i męczą Cię myśli typu „Narcyz mnie zostawił, co ja teraz zrobię?”, to wstań i otrzyj łzy. Przychodzę z ratunkiem, powiem Ci, jak odzyskać narcyza, a dokładnie, jaki jest kolejny krok.

Najlepszym sposobem będzie Twoja całkowita zmiana. Czy to nie działa tak, że jak mężczyzna zostawia kobietę, to ta chce się pokazać z jak najlepszej strony i dać mu do zrozumienia, że stracił najcudowniejszą kobietę, o jakiej tylko mógł pomarzyć?

Niech tak właśnie teraz będzie. Nie macie kontaktu, on nie wie, co się u Ciebie dzieje, więc to jest najlepszy czas na zmiany! Będziesz nie do poznania, a on padnie Ci do stóp, jak tylko później przypadkowo odzyskacie kontakt lub się spotkacie. Co możesz zrobić?

  • Idź do fryzjera: zmień fryzurę, odśwież kolor, zmień coś, jeśli to możliwe,
  • Chodź regularnie do kosmetyczki, zadbaj o cerę, paznokcie,
  • Zadbaj o swoją figurę, wykup karnet na siłownię/basen/sauny, forma i kondycja jest ważna,
  • Nie przestawaj się piąć po szczeblach kariery (jeśli nie masz takiej możliwości w pracy, spróbuj nowych doświadczeń, być może jakichś kursów),

Jesteś aktywna w mediach społecznościowych? Na pewno tam zagląda, w końcu tylko taki kontakt z Tobą mu został. Tylko tak może zobaczyć, jak sobie bez niego radzisz i co robisz. Pokaż mu, że idzie Ci świetnie, ale nie zdradzaj za dużo, tak by efekt był dla niego oszałamiający! Brak kontroli i władzy nad Tobą sprawi, że będzie chciał wrócić. 

Przyciąganie – odpychanie

Jak odzyskać narcyza zabawy ciąg dalszy. Walczysz już nie tylko o siebie, bo jesteś coraz bliżej walki o Was. O siebie zawalczyłaś, jesteś odmienioną i odpoczętą wersją siebie. Jak się czujesz? Czy Twoja psychika jest gotowa na kolejny etap?

POLECAMY RÓWNIEŻ:  Kiedy dla faceta zaczyna się związek?

Zacznij od wznowienia kontaktu lub przypadkowego spotkania. Byliście jakiś czas w związku, więc raczej nie będzie problemu z tym, żebyś domyśliła się, gdzie czasami spędza czas lub chodzi ze znajomymi. Wtedy zabawa się dopiero rozpocznie.

Jak Odzyskać Faceta

Ebook stworzony na podstawie własnych doświadczeń i wieloletniej wiedzy o tym jak odzyskać faceta i sprawić, by było jak dawniej

POBIERZ E-BOOK

Bądź miła i nie okazuj żalu, staraj się negatywne emocje i smutek związany z tym, że Cię porzucił odłożyć na bok. Spraw, żeby czuł się ważny, okaż zrozumienie, ale nie sprawiaj, żeby od razu dumnie podniósł głowę i czuł, że zdobył Cię w jedno spotkanie. Po tym szybciej będziesz mogła przejść do flirtu.

Jestem pewien, że po takim spotkaniu, to on będzie zabiegał o kontakt. Ale Ty bądź silna i stanowcza. Pokaż mu, że nie do końca jest tak, że masz dla niego czas wtedy, kiedy on chce. Zabierz troszeczkę niepewności, którą dostał ostatnio.

Nie odpowiadaj na wiadomości, nie umawiaj się na spotkania, mówiąc, że już jesteś umówiona… Niech zacznie się zastanawiać, czy na pewno odzyska nad Tobą kontrolę i władzę.

Jak odzyskać narcyza? Pomoże Ci w tym właśnie takie przyciąganie i odpychanie. To sprawi, że z jednej strony nie będzie wiedział, na czym stoi, a z drugiej strony doprowadzi go do szaleństwa myśl, że Cię nie odzyska. Zacznie się więc angażować i będzie Cię pragnął z każdym spotkaniem bardziej.