jak odbudowac zaufanie w zwiazku

Jak odbudować zaufanie w związku?

Jeśli zastanawiasz się, jak odbudować zaufanie w związku, to jesteś na odpowiedniej stronie. Jeśli zraniłeś drugą połówkę i szukasz rozwiązań w tej sytuacji, próbując, by na nowo ci zaufała, to uzbrój się w cierpliwość. Nie będzie to łatwe, ale jak najbardziej możliwe, dzięki kilku trikom, które przedstawione są w tym artykule. Nie zwlekaj i jeszcze dziś zacznij z nich korzystać, a nie będziesz już musiał/musiała zastanawiać się nad tym, jak odbudować zaufanie w związku.

Powód braku zaufania.

Tak naprawdę wszystko zależy właśnie od przyczyny i tego, czego dotyczy, a tym samym, czy jest drażliwym tematem dla drugiej strony. Może druga połówka zauważyła niepokojące dla niej wiadomości w twoim telefonie, które były wymieniane i przekroczyły poziom koleżeństwa. Może doszło do zdrady emocjonalnej lub fizycznej. Może dla ciebie był to niewinny flirt, ale dla kogoś niekoniecznie. Może wcale nie chodzi o trzecią osobę, która zepsuła waszą więź, ale przykładowo o kompulsywne wydawanie pieniędzy, które miały być wspólnymi oszczędnościami albo o nadużywanie alkoholu. Obietnica została złamana. Miał być już nietknięty, ale druga osoba wyczuła go od ciebie i nie ufa w to, że przestaniesz sięgać po butelkę. Przede wszystkim daj ukochanej lub ukochanemu do zrozumienia, że obietnice nie są puste i mają pokrycie w rzeczywistości. Choć to irytujące, początkowo pozwól drugiej stronie na kontrolę twoich poczynań, czy telefonu, umożliwi to wzbudzić zaufanie. To tymczasowe. Nie zabieraj telefonu, nie unikaj konfrontacji, pokaż, że nie masz nic do ukrycia i naprawdę ci zależy.

Wybaczy, czy też nie?

Wszystko zależy od tego, jaka jest druga osoba i gdzie ma granice tolerancji. Jedna osoba jest w stanie dać wiele szans, natomiast inna nie daje żadnej, prócz jednej i łatwo ją do siebie zrazić. Wybadaj grunt i pokaż, że sytuacja, która was od siebie oddaliła, już się więcej nie powtórzy. Najlepiej zapytaj wprost, co musisz zrobić, by zaufanie powróciło. Nie musisz się domyślać. Może wymagania, z jakimi się spotkasz, to poświęcenie większej ilości czasu lub czułość, a może urozmaicenie związku, czy zwyczajne pokazanie, że żałujesz. Bywa, że ze strachu przed utratą ukochanej osoby, zataja się więcej kwestii, ale takie rozwiązanie to droga donikąd, a raczej prowadząca do szybkiego rozejścia się na dobre. Jeśli chcesz wiedzieć, jak odbudować zaufanie w związku, to musisz umieć przyznać się do błędu, zamiast się wybielać i wymyślać wymówki, a co gorsza obarczać winą drugą osobę. Absolutnie nie obwiniaj kogoś za to, co się stało, zaczynając kłótnie lub odbijając przysłowiową piłeczkę, słowami: “to dlatego, że ty jesteś taki i taka”, “to wszystko przez ciebie”, “gdybyś była/był bardziej taki lub taka, to nic takiego by się nie wydarzyło”. Umiejętność przepraszania ukazuje, że odczuwasz skruchę, a to będzie dobrze o tobie świadczyć. Możesz zaproponować terapię dla par, na pewno wam posłuży i da nowe spojrzenie na relacje. Trzecia osoba obiektywnie ukaże wam problemy, nad którymi należy pracować. Bardzo możliwe, że wiele myśli lub działań jest podświadomych, dlatego pozornie nie masz na nie wpływu. Dopiero, kiedy sobie je uświadomisz, będzie mogła/mógł nad tym popracować.

POLECAMY RÓWNIEŻ:  Co zrobić żeby dziewczyna zatęskniła?

Jak Odzyskać Dziewczynę

Ebook stworzony na podstawie własnych doświadczeń i wieloletniej wiedzy o tym jak odzyskać dziewczynę i sprawić, by było jak dawniej.

POBIERZ E-BOOK

Pokaż, że można na ciebie liczyć.

Szczególnie w trudnych sytuacjach, inni ludzie chcą móc na tobie polegać. To sprawia, że stajesz im się bliski i czują się wobec ciebie dłużni, więc zazwyczaj odwzajemniają wsparcie, gdy go potrzebujesz. Oferuj pomoc, pytaj drugą osobę o jej samopoczucie. Poczuje się w takich momentach istotna w twoim życiu i będzie żyła ze świadomością, że zauważasz jej problemy. Pozwól wygadać się osobie, która została przez ciebie zraniona i uważnie jej słuchaj. Gdy poświęcisz komuś czas, to zobaczysz, jak szybko odzyskasz szacunek w oczach osoby, na której ci zależy. Dzięki temu szybko zauważysz, jak wasza relacja pnie się ku górze i rozwija, wzbogacona o nową wiedzę i doświadczenia. Bardzo prawdopodobne, że ten kryzys tylko umocni wasz związek, jeśli tylko zechcecie przejść przez to razem, wspólnie się wspierając.

Zdobądź się na przeprosiny i szczerą rozmowę.

Napisz list, aby w rozmowie niczego nie pominąć. Przelej wszystkie ciążące ci myśli na papier i zorganizuj wieczór w zaciszu domowym, podczas którego odbędzie się oficjalny odczyt listu. Nie odnoś się negatywnie do drugiej osoby, wyraź skruchę i napisz o swoich emocjach. Komplementuj drugą osobę, doceniając jej wyrozumiałość i cierpliwość względem ciebie, niech wie, że to widzisz. Oddziałuj na uczucia ukochanej lub ukochanego, to na pewno pomoże. To, jak odbudować zaufanie w związku, zależy od twojego nastawienia i samozaparcia. Nikt nie powiedział, że będzie łatwo, ale praca nad relacją opłaci się i przyniesie oczekiwane efekty. Musisz dać z siebie wszystko. Nikt jeszcze niczego nie zdziałał na pół gwizdka. W końcu po drugiej stronie też jest człowiek, który odnotowuje w pamięci wszelkie twoje starania lub popełnione błędy. Zatem wykaż się empatią i pomyśl, jak ty chciałbyś/chciałabyś być traktowany/traktowana. Zawsze miej z tyłu głowy powiedzenie: “nie rób drugiemu, co tobie niemiłe”. Czasem człowiek zapomina o tym, że nie chciałby być potraktowany tak, jak sam traktuje drugą osobę.

POLECAMY RÓWNIEŻ:  Oznaki, że ona nie chce z Tobą być - 5 sygnałów i 5 porad

Jak odbudować zaufanie w związku na trwałe?

Aby utrzymać ten stan rzeczy, po prostu dotrzymaj dane słowo. Pamiętaj, że z tyłu głowy, druga osoba zawsze będzie pamiętała o tym, co ją zraniło. Owszem, rana zabliźni się, ale nigdy całkowicie nie zniknie. Chodzi przecież o to, aby druga osoba naprawdę potrafiła ci wybaczyć. W końcu nie bez powodu mówi się, że związek zbudowany jest na zaufaniu. Rzeczywiście to jeden z fundamentów budowania każdej relacji. Bez zaufania, prędzej czy później po prostu się rozsypie, czy to znajomość, czy też związek. Jednak z czasem, poszanowanie czyjejś prywatności powinno być całkowicie zrozumiałe. Jeśli wasz związek przetrwał taką próbę, to na pewno sobie poradzicie. Zamiast życia w ciągłej podejrzliwości, patrzcie na wspólną przyszłość w sposób pozytywny. Pesymistyczna percepcja świata, wykończy was na dłuższą metę. Nikt nie chciałby słyszeć sformułowań typu: “i tak to się powtórzy”, “już nigdy nie będzie tak samo”. Każdy zasługuje na drugą szansę, choć oczywiście zależy to od sytuacji. Skupcie się na tym, co was łączy, a nie dzieli. Ustalcie własne granice i trzymajcie się ich. Wypracujcie kompromisy i cieszcie się sobą, jak i tym, że siebie macie. Z czasem jedna strona doceni to, że ktoś jej wybaczył, a druga doceni starania i szczere przeprosiny. To kwestia czasu.