Jak o kimś zapomnieć miniaturka

Jak o kimś zapomnieć? 5 kroków by przestać kochać i iść naprzód

Często dzieje się tak, że nieszczęśliwi się w kimś zakochujemy lub ktoś nam się bardzo spodobał i myślimy o kimś całe dnie, a w nocy często nie możemy spać. Wtedy nasuwa się pytanie: Jak o kimś zapomnieć?

W tym wpisie poprowadzę Cię przez 5 wymaganych kroków, by o kimś zapomnieć. Dodatkowo przedstawię Ci 4 błędy, które na 99% popełniłeś(-łaś) i przez które nie możesz o kimś zapomnieć.

Jeśli jednak jesteś zakochany(a), to powinieneś/powinnaś zastanowić jak się odkochać.

Proces jest bardzo podobny, jednak mimo wszystko tutaj odsyłam Cię do tamtego wpisu, który będzie dla Ciebie po prostu lepszy.

Dodatkowo chciałbym Ci polecić mój ebook, w którym opisałem krok po kroku jak się odkochać. Przedstawiłem tam sprawdzone sposoby na to, by szybko się odkochać i o kimś zapomnieć. Sposoby, które tam przedstawiłem, są wzięte z życia i ebook pomógł już blisko dwóm tysiącom ludzi! Jest to jeden z lepszych sprzedających się ebooków w moim wydaniu, dlatego zachęcam!

Na starcie musimy wyjaśnić jedną kwestię. Nie jest możliwe zapomnienie o ukochanej osobie w 1 dzień. Oczywiście zdarzają się takie przypadki, ale jeśli czytasz ten wpis, to Twój przypadek nie jest jednym z nich i będziesz potrzebował(a) najpewniej około tygodnia czasu lub dłużej.

Jak Się Odkochać

Ebook stworzony na podstawie własnych doświadczeń i wieloletniej wiedzy o tym jak się odkochać, zapomnieć o ex i zacząć nowe życie.

POBIERZ E-BOOK

Nie mniej jednak statystyka pokazuje, że około 90% klientów, którzy kupili mojego ebooka, który opisuje krok po kroku jak się odkochać – zaczęli żyć na nowo, bez zmartwień już kilka dni po przeczytaniu, a zapomnieli o nieszczęśliwej miłości po około miesiącu. Nie wierzysz? Sprawdź sam, kup teraz ebook i odkochaj się!

Jak o kimś zapomnieć? 5 kroków by zaakceptować swoją sytuację

Krok 1. Zerwij kontakt.

Pierwszym krokiem, który powinieneś/powinnaś wykonać to absolutne zerwanie kontaktu z danym człowiekiem. Przebywanie z nią, czy nawet samo pisanie będzie prowadziło do ciągłego myślenia o niej, co w efekcie skutkuje tym, że nie zapomnisz o tej osobie lub będzie to znacznie bardziej utrudnione.

Dlatego mimo tego, że jest to jeden z najtrudniejszych kroków, to jest on zarazem najważniejszy i trzeba przez to przejść, by ruszyć dalej.

Krok 2. Zajmij czymś głowę.

Musisz zająć czymś głowę, czyli po prostu zająć się czymś, co będzie wymagało od Ciebie jakiegoś skupienia, myślenia o tym. Może to być praca, rysowanie, granie, sport. Tak naprawdę wszystko, co przyjdzie Ci do głowy i będzie wymagało skupienia.

Jak o kimś zapomnieć

Dla niektórych idealną metodą będzie spotykanie się ze znajomymi, a dla innych granie w gry karciane, komputerowe, planszowe.

Weź kartkę, długopis, zastanów się, co lubisz robić i zacznij to robić, po prostu.

Krok 3. Rozwijaj się.

Zacznij się rozwijać, kupuj kursy, ucz się, edukuj. Niekoniecznie musi to być coś związane ze szkołą. Niech to będzie coś, co będziesz robił z wielką przyjemnością. Jeśli kręci Cię programowanie to kup kurs programowania i przejdź go w całości.

POLECAMY RÓWNIEŻ:  Niska samoocena: objawy i przyczyny

Jeśli lubisz gotować lub po prostu chcesz się nauczyć robić podstawowe dania to kup książkę kulinarną i zacznij gotować! Pomysłów jest dużo, wszystko zależy od indywidualnych upodobań.

Krok 4. Prowadź towarzyskie życie.

Najlepszym sposobem na zapomnienie o kimś jest spotykanie się z ludźmi. Jest to lekarstwo na wszystko. Nieważne jak zły humor masz danego dnia – znajomi zawsze Ci go poprawią.

Oczywiście często jest tak, że nie mamy ochoty wyjść z domu, a spotkanie się ze znajomymi przyprawia nas danego dnia o dreszcze, jednak mimo wszystko zaufaj mi, że warto się zmusić i po prostu wyjść z domu.

Badania dowodzą, że zbyt długie siedzenie w domu prowadzi do depresji. Dlatego tak ważne jest, by codziennie przynajmniej na godzinę wyjść z domu i pooddychać świeżym powietrzem. Może to być nawet Twój ogródek.

Jak Się Odkochać

Ebook stworzony na podstawie własnych doświadczeń i wieloletniej wiedzy o tym jak się odkochać, zapomnieć o ex i zacząć nowe życie.

POBIERZ E-BOOK

Krok 5. Naucz się żyć również w samotności.

Bardzo cenną umiejętnością jest umiejętność życia samemu. Po prostu. Jeśli lubisz podróżować, to pojedź gdzieś, gdzie Cię jeszcze nie było samemu. Musisz poznać samego siebie, jest to pewna podróż, która nigdy się nie kończy i zawsze będzie pozytywnie na Ciebie oddziaływała.

Nawet jeśli nie wyobrażasz sobie życia poza ludźmi, to choć raz spróbuj wyjechać gdzieś w samotności, by zobaczyć jak to jest. Gwarantuję, że z czasem to pokochasz i nigdy więcej nie będziesz cierpiał(a) z powodu rozstania.

Dlaczego nie można o kimś zapomnieć? 4 popularne błędy

  1. Ciągłe myślenie o kimś.

To najpopularniejszy i najpoważniejszy błąd, który możesz popełnić, próbując o kimś zapomnieć. Siedzenie w domu i ciągłe myślenie o nim czy onej w niczym Ci nie pomoże, a wręcz może doprowadzić do depresji, z której ciężko będzie Ci się wydostać.

Dlatego tak ważnym krokiem jest, by zacząć wychodzić z domu i spotykać się z ludźmi. Pozwoli Ci to odciąć się od nieustannych myśli o danym człowieku. Przekonaj się sam(a) i daj znać, czy miałem rację (a mam na pewno).

  1. Kontrolowanie w social media, stalkowanie.

Kolejny popularny błąd to ciągłe stalkowanie tej osoby. Sprawdzanie jej social media, instastory, czy innych snapchatów. Jest to kategoryczny błąd. Jeśli ta osoba będzie dodawała zdjęcia ze swoimi znajomymi, czy, co gorsza, nowym partnerem/partnerką to będzie Cię to jeszcze bardziej dołowało.

Polecam Ci, by zablokować wybraną jednostkę wszędzie gdzie się tylko da, jeśli naprawdę chcesz o niej zapomnieć. Lub po prostu przestać ją obserwować i nie zaglądać na jej profil. Musisz wziąć się za siebie i zacząć działać, bo inaczej będziesz żył(a) w błędnym kole.

  1. Nieustanne idealizowanie.

Częstym błędem jest również idealizowanie danej osoby. Myślenie w sposób: „Nie spotkam już drugiej takiej osoby”, „On/Ona był(a) taki idealny(na).. Nie znajdę drugiej takiej osoby”. To błąd! Znajdziesz drugą taką osobę i to jeszcze nie raz, gwarantuję Ci to.

POLECAMY RÓWNIEŻ:  Co zrobić żeby dziewczyna się zakochała? Działające schematy

Oczywiście nie taką samą, ale aktualnie jesteś w takim stanie, że nie spoglądasz na innych ludzi. Rozejrzyj się. Na pewno otacza Cię mnóstwo wspaniałych ludzi, którzy są równie wartościowi.

Pamiętaj, że nie ma ludzi idealnych i ciągle myślenie o zaletach danej osoby jest błędem. Lepszym pomysłem, by zapomnieć o danej osobie będzie myślenie o jej wadach i uświadamianie sobie, że ona nie jest dla nas.

  1. Brak poczucia własnej wartości.

Często myślimy również o sobie jako o kimś bezwartościowym, myślimy, że żadna inna osoba nie zaakceptuje nas i dlatego tak bardzo ciągnie nas do osoby, o której chcemy zapomnieć. To błąd, który również popełniałem i popełnił go każdy w swoim życiu.

Niestety, ale taka jest natura ludzka, że jeśli chodzi o naszą osobę to mamy w głowie tylko nasze wady, a w kwestii innych ludzi widzimy same zalety.

Prawda jest taka, że wady ma każda osoba żyjąca na tym świecie, tak samo, jak i zalety. Pomyśl o swoich zaletach i uświadom sobie, że jest na świecie mnóstwo ludzi, którzy pokochają Cię za to, kim jesteś. Nieważne jak wyglądasz, czy jesteś pełnosprawny(na), czy niepełnosprawny(na).

Jak zapomnieć o kimś, kogo się kocha?

Nieodwzajemniona miłość to częsta przypadłość w dzisiejszych czasach, w dobie Internetu, gdzie szukanie „miłości” w głównej mierze polega na przesuwanie palcem po ekranie telefonu z aplikacją Tinder, czy innym portalu randkowym.

Niestety jest to fakt i trzeba się do tego po prostu przyzwyczaić. Trzeba się dostosować do innych ludzi i uświadomić sobie, że nieszczęśliwe miłości będą zdarzały się coraz częściej.

Jak zapomnieć o kimś kogo się kocha

Musimy podchodzić do każdej znajomości z ogromnym dystansem. Nieważne czy chodzi o znajomość na stopnie przyjacielskiej, czy miłosnej. Nie należy przesadnie przywiązywać się do człowieka zaraz po poznaniu go.

Jeśli chcesz zapomnieć o osobie, która Cię po prostu nie kocha, to najprostszym sposobem będzie znalezienie innej, często bardziej wartościowej osoby, która stanie się dla nas większym priorytetem.

Generalnie powinieneś/powinnaś zastosować się do 6 kroków, które przedstawiłem Ci powyżej. Jeśli jednak potrzebujesz konkretnych porad co zrobić, by się odkochać, to koniecznie przeczytaj mojego ebooka, którego możesz kupić TUTAJ.

Dowiesz się w nim jak się odkochać często w mniej niż 7dni!

Jak zapomnieć o kimś na kim Ci zależy?

Najlepszym sposobem, by zapomnieć o kimś na kim Ci zależy, będzie po prostu odizolowanie się  i znalezienie innego kandydata/kandydatki na związek. Jest to najlepszy sposób na zapomnienie o kimś i najskuteczniejszy. Polecam go każdemu i sam go stosowałem niejednokrotnie. Stosuję zresztą do dziś.

Znam wiele przypadków, w których dana osoba czekała na ruch ze strony osoby, na której jej zależało. Łudziła się, że coś się zmieni i nagle zostaną parą. To złudne wrażenie i nie należy się na to nastawiać.

Trzeba pamiętać, że im bardziej nam zależy – tym mniej zależy drugiej osobie, bo przestajemy być dla niej wyzwaniem. To złota zasada, o której trzeba pamiętać.

Jak zapomnieć o kimś, kogo się kocha?

W przypadku, gdy kogoś kochamy, trzeba możliwie jak najszybciej odkochać się. Przestań się łudzić, że do siebie wrócicie i że Twój były partner/partnerka się zmieni. To nie nastąpi. A jeśli nastąpi to dopiero wtedy, gdy zobaczy, że pali mu się grunt pod nogami i może Cię stracić nieodwrotnie.

POLECAMY RÓWNIEŻ:  Co zrobić żeby dziewczyna zatęskniła?

Dlatego koniecznie przeczytaj mój wpis o tym, jak się odkochać, a jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady to zachęcam do przeczytania mojego ebooka.

Dowiesz się w nim jak się odkochać często w mniej niż 7dni!

Podsumowanie

Rozwijaj wiarę w siebie i swoje możliwości serce nie sługa lecz staraj się analizować swoje posunięcie, a jeśli to konieczne należy czasem zrobić krok do tyłu i pracować nad swoimi słabościami. Jeśli ktoś Cię będzie ranić i ignorować smsy, to znaczy, że nie warto kontynuować takiej znajomości. Dobrym sposobem i rozwiązaniem problemu może być całkowita próba zapomnienia, aby przebrnąć i wyzbyć się wszelkich uczuć i ukoić nerwy.

Aby przestać o kimś myśleć zajmij się swoim hobby. Tak by zacząć żyć na nowo, to że na początku próbujesz zapomnieć o relacji i ciężko Ci funkcjonować jest całkowicie normalne. Zadbaj o kontakt czy to bezpośredni czy telefoniczny z bliskimi w celu uzyskania wsparcia i rozmowy. Nowe hobby również jest dobrą alternatywą by na dobre odciąć się od przeszłości i miejsc w których razem przebywaliście. Pozwoli Ci to ruszyć dalej ze swoim życie, zapominanie stanie się o wiele łatwiejsze i twoje złamane serce powstanie na nowo. Dzięki temu z czasem dojdziesz do etapu gdzie będziesz w stanie znaleźć kogoś innego i najszybciej zapomnieć o przeszłości.

W naszym sercu powinna znajdować się jedynie osoba, dla której my jesteśmy najważniejsi i odwrotnie. W momencie kiedy jest inaczej należy zacząć myśleć logicznie i rozsądnie aby przestać cierpieć i znaleźć dla siebie uniwersalny schemat aby się nie przejmować już odrzuceniem i ułożyć sobie życie na nowo.

To, że dany facet czasem okazuje się być osobą, która nie powinna cieszyć się i zasługiwać na twoje towarzystwo nie sprawia, że powinnaś wymazać ze swojego życia jakiekolwiek próby bycia szczęśliwą z kimś innym. Rozpad związku może wynikać niestety z wielu rzeczy takich jak np. zdrada, które mogą doszczętnie zranić i usunąć znamiona miłości sprawiając, że relacja zamienia się w bolesny mętlik w naszej głowie, który często będziemy długo przeżywać.

Dobrym krokiem jest zapomnieć i iść naprzód to kogo kochamy na przestrzeni lat może się zmienić w wyniku negatywnych doświadczeń z obecnym partnerem i zapisać w naszej głowie blokadę, która będzie nas skutecznie zatrzymywać przed osiągnieciem właściwej ścieżki w kontekście relacji z drugą osobą.

Stworzenie nowych rozwiązań nie jest łatwym zadaniem lecz zakończenie związku czasami jest konieczne. Porzucenie mimo dalszych obiekcji kogoś zdarza się w nadmiarze emocji. Trudno zapomnieć o ex i znaleźć cierpliwość i rzeczywistość w której czas leczy rany i jesteś stopniowo w stanie zaakceptować swoje działania by iść naprzód.

Uwierz, że wspólne życie w związku często różni się od tego prezentowanego w mediach społecznościowych przez celebrytów. Uświadom sobie, że czasami nie ma w nieporozumieniach mojej winy lecz są to wspólne zaniedbania, które towarzyszą bólowi i rozpadowi znajomości.

Jeśli potrzebujesz dodatkowych wskazówek, to możesz zerknąć do tego wpisu. Dodatkowo bardzo zachęcam do sprawdzenia mojego ebooka, który pomoże Ci się odkochać często w mniej niż 7dni. Zaczniesz normalnie żyć, funkcjonować i poznasz nowe, lepsze życie.

Nauczysz się żyć w samotności i przekonasz się, że życie jako singiel może być o wiele ciekawsze niż Ci się wydaje, a zalety bycia singlem przewyższą Twoje oczekiwania!