jak nie być zazdrosnym

Jak nie być zazdrosnym? Nie popełnij tych błędów

Z pewnością nieraz zastanawiałeś się, jak nie być zazdrosnym? Jeśli jesteś w związku uczuciowym, powinieneś mieć świadomość, że ograniczanie wolności swojej partnerki nie uchroni Waszej relacji przed ewentualną zdradą. Zbytnia zazdrość, podejrzliwość, a także brak porozumienia, mogą doprowadzić do rozpadu Waszego związku. Jak się przed tym zabezpieczyć? Wykorzystaj kilka sprawdzonych porad.

Jak nie być zazdrosnym? Prawidłowa relacja uczuciowa jest oparta na zaufaniu

Jeśli już w początkowej fazie Waszego związku pojawia się u Ciebie podejrzliwość wobec Twojej partnerki, jesteś przekonany, że może ona zdradzić Cię lub też zawieść Twoje zaufanie, to powinieneś, jak najszybciej zrezygnować z tej relacji. Związek buduje się nie tylko na uczuciu, ale również na zaufaniu. W uczuciowej relacji pomiędzy kobietą a mężczyzną może pojawić się lekka zazdrość. Jednakże uczucie to nie może powodować u Ciebie złości, agresji czy frustracji. Jak nie być zazdrosnym posiadając atrakcyjną partnerkę? Nie bądź osobą podejrzliwą I postaraj się zaufać swojej drugiej połówce. Tylko wówczas będziesz mógł dowiedzieć się, czy zasługuje ona na uczucie, którym ją obdarzyłeś. Najlepszą metodą na to, jak nie być zazdrosnym mężczyzną w relacji z partnerką jest obdarzenie ją wolnością. To najlepszy sprawdzian uczuć, które Was połączyły!

Miej wysokie poczucie własnej wartości

Osoby, które nie wierzą w siebie, jak również uważają siebie za gorsze od innych, bardzo często mają złe zdanie, nie tylko o sobie samym, ale również o własnej partnerce. Unikaj wchodzenia w związek z atrakcyjną kobietą, tylko po to, aby się dowartościować. To droga donikąd! Najpierw popracuj nad samym sobą i postaraj się wzmocnić poczucie własnej wartości. Tylko wówczas masz szansę na stworzenie szczęśliwej, długotrwałej i opartej na prawdzie relacji. Mając taki związek nie będziesz zmuszony poszukiwać informacji na temat tego, jak nie być zazdrosnym? Tego typu wiedza nie będzie Ci do niczego potrzebna, ponieważ będziesz czuł się osobą wartościową, która zasługuje na miłość, lojalność i wierność swojej partnerki, bez potrzeby kontrolowania jej czy też ograniczenia jej wolności.

POLECAMY RÓWNIEŻ:  Czy powrót po rozwodzie ma sens?

Otaczaj się kobietami godnymi zaufania- jak nie być zazdrosnym?

Ciągle przeglądasz strony internetowe w poszukiwaniu porad na temat tego, jak nie być zazdrosnym? To niepokojące uczucie towarzyszy Ci za każdym razem, kiedy Twoja partnerka wychodzi do klubu bądź też ma wieczorne spotkanie, rzekomo ze swoimi dawno niewidzianymi koleżankami ze szkolnej ławy? Jeśli chcesz uniknąć tych negatywnych emocji, postaraj się zweryfikować dotychczasowe relacje, w których tkwiłeś. Możliwe, że niektóre z nich, od początku wskazywały na to, że wiążesz się z nieodpowiednimi kobietami. Powinieneś mieć świadomość, że osoby godne zaufania nie będą dawały Ci powodów do zazdrości. Tego typu zasada dotyczy również Twoich partnerek, z którymi tworzysz relację uczuciową. Jeśli kobieta za wszelką cenę próbuje udowodnić Ci, że podoba się także innym mężczyznom, a oni otaczają ją nieustanną adoracją i próbują ją uwieść, to może oznaczać, że pragnie zmusić Cię do określonego działania. W taki sposób mogą zachowywać się kobiety niedojrzałe emocjonalnie, które traktują mężczyzn jak zabawki, manipulując nimi i wykorzystując niszczące uczucie zazdrości.

Jak Odzyskać Dziewczynę

Ebook stworzony na podstawie własnych doświadczeń i wieloletniej wiedzy o tym jak odzyskać dziewczynę i sprawić, by było jak dawniej.

POBIERZ E-BOOK

Nie dawaj się wciągnąć w intrygi

Zdarza się, że przypadkowo zobaczysz zdjęcie swojej kobiety z innym mężczyzną, zrobione podczas imprezy firmowej w pracy, a może ktoś wyśle Ci SMS-a na temat Twojej partnerki, która zamiast ćwiczyć w klubie fitness, pozwala sobie na miłą pogawędkę z przystojnym trenerem personalnym? Niektóre tego typu wiadomości mogą być podszyte fałszem, zakłamaniem i próbą manipulacji Twoją osobą. Grono zaufanych przyjaciół i bardzo dobrych znajomych będzie za wszelką cenę starało się pomóc Ci w tym, aby stworzona przez Ciebie relacja była szczęśliwa, a Ty byś mógł skupić się na jej budowaniu. Celowo przesłane wiadomości czy zdjęcia, które mają być dowodem na rzekomą zdradę Twojej partnerki, mogą być próbą wprowadzenia Cię w stan frustracji czy złości, tylko po to, aby w Waszym związku zaczęły pojawiać się kłótnie i nieporozumienia. Zamiast godzinami analizować zdjęcia partnerki na portalach społecznościowych, skup się na samym sobie bądź też spróbuj porozmawiać ze swoją kobietą i wyjaśnić powstałe nieporozumienie. To najlepsza metoda na to, jak nie być zazdrosnym, gdy w  Twoim otoczeniu pojawiły się zawistne osoby bądź konkurenci, którzy na siłę próbują rozbić Waszą relację, zazwyczaj wykorzystując do tego dość prymitywne narzędzia.

POLECAMY RÓWNIEŻ:  Ciche dni w związku - 4 mechanizmy gwarantujące zmianę

Pozbądź się lęku przed utratą kolejnej ukochanej

Jeśli zdarzyło Ci się być w kilku relacjach, w których partnerka dopuściła się zdrady bądź też poważnie nadwyrężyła Twoje zaufanie, to z pewnością stałeś się bardziej podejrzliwy i ostrożniejszy w kontaktach z kobietami. Niestety tego typu zachowanie może negatywnie odbić się na kolejnych, tworzonych przez Ciebie związkach. Jeśli na każdym kroku towarzyszy Ci lęk przed utratą ukochanej, to walcz z tym przeświadczeniem. Może być potrzebna nawet pomoc specjalistów. Może być to psycholog lub psychoterapeuta. Traumatyczne doświadczenia w poprzednich związkach, które zakończyły się zdradą partnerki, mogą spowodować u Ciebie narastającą frustrację i lek przed doznaniem ponownego rozczarowania związkiem. Zamiast szukać odpowiedzi na pytanie- jak nie być zazdrosnym – postaraj się rozwiązać ten problem, jak najszybciej, aby nie stracić szansy na wspaniałą miłość i posiadanie kochającej kobiety.

Wspólnie ustalcie pewne zasady w Waszym związku

Denerwuje Cię spotykanie się Twojej obecnej partnerki z jej ekschłopakiem? A może Twoja ukochana w dalszym ciągu ma na swoim koncie społecznościowym wiele zdjęć zrobionych w czasie poprzedniego związku? Nie wiesz, jak nie być zazdrosnym, jeśli Twoja partnerka jest zmuszona na przykład pracować ze swoim byłym narzeczonym? Tego typu stan rzeczy jest trudny do zmiany, dlatego też musisz pogodzić się z nim i go zaakceptować licząc na lojalność wybranki. Tylko wówczas odzyskasz wewnętrzny spokój. Jeśli tego typu zachowania nie odpowiadają Ci i powodują u Ciebie narastanie frustracji, złości, a nawet agresji, postaraj się nie urządzać karczemnych awantur, lecz porozmawiaj o tym ze swoją drugą połową. W trakcie dialogu możecie wyjaśnić sobie wiele kwestii, jak również dojść do wspólnych wniosków. To najskuteczniejsza metoda na to, aby pozbyć się uczucia zazdrości, które może przekształcić się nawet w agresję.

 

Nie wiesz, jak nie być zazdrosnym w związku? Bez względu na jego staż, powinieneś przestrzegać kilku podstawowych zasad. Tylko wówczas masz szansę na stworzenie prawidłowej, szczęśliwej i trwałej relacji, która będzie satysfakcjonująca, nie tylko dla Ciebie, ale i  dla Twojej partnerki.

POLECAMY RÓWNIEŻ:  Jak napisać do dziewczyny? Nie popełniaj tych błędów!