jak napisać do dziewczyny

Jak napisać do dziewczyny? Nie popełniaj tych błędów!

Od kilku dni ciągle myślisz o pewnej osobie i zastanawiasz się, jak napisać do dziewczyny? Postanowiłeś zrobić pierwszy, ten ważny krok i zacząć rozmowę z nieznajomą, jednak nie do końca wiesz, jak zagadać, by nie wyjść na kogoś nachalnego? Początki są trudne, jednak warto postarać się i pokazać się z jak najlepszej strony. Kolejny krok już będzie dużo łatwiejszy.

 

Jak napisać do dziewczyny? Najważniejszy pierwszy krok

Często przed rozpoczęciem znajomości pada pytanie, jak napisać do dziewczyny? Na jakie tematy pisać, a co pomijać? Czujesz się zagubiony? Brak Ci odwagi? To normalne, przecież nie chcesz się ośmieszyć i nie chcesz zostać odrzucony. Nawiązanie nowej znajomości bywa trudne, jednak efekt często jest bardzo zadowalający, a nowo zapoznana dziewczyna, może okazać się wyjątkowa. Co robić? Jak napisać do dziewczyny te pierwsze kilka zdań?

 

Dzisiejsze media społecznościowe wiele ułatwiają, jednak ta pierwsza wiadomość zawsze jest bardzo ważna, może nawet najważniejsza. To właśnie od niej zależy cały sukces. Powinieneś dobrze się zastanowić, co powinna zawierać. Należy obrać odpowiednią strategię, by po przeczytaniu kilku zdań od Ciebie, dziewczyna poczuła się wyjątkowo i zapragnęła poznać Cię lepiej. Pierwsza wiadomość powinna być krótką prezentacją siebie samego i wyrażać zainteresowanie osobą, do której piszesz. Wielu specjalistów uważa, że najlepszym sposobem na zainicjowanie rozmowy jest zadanie prostego pytania. W ten sposób masz szansę pokazać, że interesuje Cię ta druga osoba. Przecież każde pytanie wymaga odpowiedzi.

POLECAMY RÓWNIEŻ:  Przerwa w związku: czy ma sens?

 

O czym pisać z dziewczyną, którą chciałbyś bliżej poznać? Tematy na pierwszą wiadomość

Przed wysłaniem pierwszej wiadomości zapewne kilkukrotnie ją zaczynasz pisać, a następnie usuwasz cały tekst. Masz wrażenie, że wszystkie słowa są nieodpowiednie? Więc, jak napisać do dziewczyny? Sprawdzonych tematów, od których można bezpiecznie rozpocząć rozmowę, jest kilka:

  • Ostatnie wasze spotkanie na imprezie, w sklepie, a nawet na przerwie na uczelni, po którym postanowiłeś napisać do tej dziewczyny. Jest to bardzo dobry temat do rozpoczęcia rozmowy, który nawiązuje w pewnym stopniu do wspólnych wspomnień. Możecie podczas pierwszej rozmowy omówić, co was tego dnia spotkało.
  • Nawiązanie do aktywności lub wpisu w portalu społecznościowym. Jeśli masz tę dziewczynę w znajomych, to zainteresuj się jej postami, pozostaw po sobie ślad w postaci komentarza czy też kciuka w górę. W ten sposób będziesz miał możliwość pokazania tego, że jest ona dla Ciebie ważna, że dziewczyna wzbudziła Twoje zainteresowanie. Pamiętaj jednak, by nie przesadzić, gdyż może się wystraszyć.
  • Rozmowa o jej lub może nawet wspólnych pasjach. Warto zapytać, co lubi robić w wolnej chwili. Może są to górskie wędrówki, a może po prostu lubi pojeździć na rowerze lub potańczyć. Możliwości jest wiele. Warto do tematu podejść z dużym zainteresowaniem.

Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne i na zawsze pozostaje w pamięci. Warto podczas tych kilku zdań wstępu zaprezentować się z jak najlepszej strony.

Jak Odzyskać Dziewczynę

Ebook stworzony na podstawie własnych doświadczeń i wieloletniej wiedzy o tym jak odzyskać dziewczynę i sprawić, by było jak dawniej.

POBIERZ E-BOOK

Na co zwrócić uwagę podczas rozmowy?

Podczas pierwszej rozmowy można poruszyć wiele tematów, jednak powinieneś mieć na uwadze, że każda kobieta jest inna. Nie ma również szablonu pierwszej wiadomości do niej. Odbiorczynią może być, zarówno dziewczyna, którą zainteresuje zwykłe „Cześć”, jak i taka, która potrzebuje słów, które ją zaintrygują. Może wirtualna kawa? A może spacer po wirtualnym parku?

POLECAMY RÓWNIEŻ:  Jak rozkochać kobietę i być szczęśliwym?

Ilu chłopaków, tyle pomysłów. Każdy z nich chce wypaść jak najlepiej, zaprezentować swoją osobę bardzo korzystnie. Dlatego ta pierwsza wiadomość jest taka ważna. Wiele osób zastanawia się, jak napisać do dziewczyny, by wypaść oryginalnie. Należy jednak pamiętać, abyś trzymał się zasady, by słowa, które napiszesz były odpowiednie do sytuacji. W wiadomości może znajdować się niebanalny komplement. Wystarczy na początek pochwalić jej urodę. Aby wypaść dobrze należy zwracać uwagę na szczegóły. W wiadomości możesz odnieść się także do treści, którą napisała na swoim profilu, albo do jej zdjęcia. W ten sposób zasygnalizujesz jej, że jesteś nią poważnie zainteresowany.

Błędy, które możesz popełnić w pierwszej wiadomości

Jeśli jesteś osobą zbyt pewną siebie, musisz uważać. Często takie zachowanie bywa odbierane jako zuchwałe i zarozumiałe. Kobiety nie lubią mężczyzn, którzy się popisują. Wiele z nich uważa, że nie są przy takich chłopakach zbyt bezpieczne, a ich zachowania irytują je. Dlatego na starcie powinieneś zacząć z dużym dystansem do siebie, aby nie wystraszyć swojej rozmówczyni. Błędy można bardzo łatwo popełnić, jednak dużo trudniej je naprawić.

Początki konwersacji nie są łatwe i warto zadbać o szczegóły. Niezbyt przyjemną praktyką jest wysyłanie zbyt dużej ilości emotikonek. Wiele dziewczyn uważa, że ktoś, kto używa nadmiernie emotikonek, nie ma tak naprawdę nic do powiedzenia. Zwykły tekst typu „Cześć, co słychać?” to raczej standard, który nie wzbudza zainteresowania wśród dziewczyn. Pisząc pierwszą wiadomość powinieneś wysilić się na więcej. Częstym błędem jest również zbytnie komplementowanie rozmówczyni.  Błędy na wstępie to raczej codzienność, dlatego warto dobrze zastanowić się, jak napisać do dziewczyny ciekawą wiadomość, która zachęci ją do nawiązania dalszej znajomości. Pamiętaj jednak, musisz być szybki. Nie zastanawiaj się zbyt długo, bo ktoś inny może Cię ubiec i oczarować pierwszy Twoją wybrankę.

POLECAMY RÓWNIEŻ:  Czy dystans działa na faceta? Działaj skutecznie

Bezpieczne tematy, na które zawsze można porozmawiać

Jeśli dobrze wybrałeś i z nowo poznaną dziewczyną łączy was wiele, to pierwsza rozmowa przebiegnie bardzo łatwo i przyjemnie. Z intensywnej konwersacji wyciągną was tylko obowiązki dnia codziennego. Niezależnie od tego, czy postanowiłeś napisać na FB czy na innym komunikatorze, pamiętaj, że każda dziewczyna jest inna, wyjątkowa. Dlatego porady, które mówią, jak napisać do dziewczyny mogą okazać się nietrafione.

Warto jednak pamiętać, by zwracać uwagę na rozmówczynię, zapytać o jej pasje, zainteresowania, a nie tylko prezentować swoją osobę. Istotne są pytania o jej pracę, studia lub miasto, w którym mieszka. Możliwości jest wiele, a neutralny temat sam się nasunie. Czy Twoja rozmowa była udana? To pytanie nurtuje wiele osób. Dowiesz się tego, gdy potencjalna partnerka sama napisze zwrotnie lub chętnie odpowie na Twoją kolejną wiadomość. Nie bój się! Jeśli wzbudziłeś jej zainteresowanie, a co ważne jesteście sobie pisani, los was bez problemu połączy i po kolejnej przyjemnej rozmowie może przyjdzie czas na spotkanie w realnym świecie.

Strach to trudny przeciwnik, jednak dobre przygotowanie pokona takiego wroga. Warto dlatego dobrze przemyśleć, jak napisać do dziewczyny, jakie tematy poruszyć, na co zwrócić uwagę, by przyszła rozmówczyni poczuła zainteresowanie Twoją osobą.

5/5 - (1 vote)