co myśli facet po rozstaniu i co czuje

Co myśli facet po rozstaniu? Jak się zachowuje i co czuje

Nie jest łatwo zinterpretować uczucia faceta, który doznał rozstania ze swoją ukochaną. Warto jednak poznać mechanizmy jego działania i dowiedzieć się, co myśli facet po rozstaniu. Będzie to interesujące w kontekście przeżywania własnych uczuć i być może stanie się przyczyną powrotu do dawnego związku. Dowiedz się, czy mężczyzna przeżywa rozstanie ze swoją ukochaną zupełnie bezboleśnie? A może jest zupełnie odwrotnie i zatraca się w swoim smutku? Postaramy się, chociaż w części odpowiedzieć na zadane tu pytania. Wierzymy, że poznanie męskich uczuć to początek drogi do zrozumienia mężczyzn, chociaż w małym fragmencie. Jeżeli chcesz zgłębić nieznane zakamarki męskiej psychiki – koniecznie musisz przeczytać ten artykuł!

Brak okazywania uczuć i samotne cierpienie

Dla mężczyzny zakończenie związku również wiąże się ze smutkiem i rozgoryczeniem. Nikt nie lubi zmian, a już zwłaszcza osobnik płci męskiej. Zatem, co myśli facet po rozstaniu? Oczywiście ani Ty, ani nikt z otoczenia mężczyzny nie będzie wiedział, że tak źle, znosi on rozstanie. Wszystko to za sprawą męskiej dumy, która nie pozwala mu przyznać, że jest mu zwyczajnie przykro. Będzie starał się funkcjonować normalnie, a swoje prawdziwe uczucia obnaży jedynie przed samym sobą w pustym pokoju. To tam, gdy nikt nie będzie go już słyszał i będzie miał pewność, że jest zupełnie sam, być może niejednokrotnie się rozpłacze. Oczywiście nie musi tego robić. Niektórzy mężczyźni za wszelką cenę będą starać się unikać łez, a swoją rozpacz będą pokazywać poprzez samotnie spędzany czas czy wyładowywanie smutku poprzez sporty ekstremalne. Uczucia to sprawa indywidualna, możesz być jednak pewna, że nawet jeżeli mężczyzna tego nie okazuje, to przeżywa rozstanie równie mocno, jak Ty.

POLECAMY RÓWNIEŻ:  Nieodwzajemniona miłość. Jak ją zażegnać?

Przebudzenie i próba odreagowania rozpaczy

Po czasie przeznaczonym na wyrażenie swojego smutku i bólu, przychodzi przebudzenie. Wówczas mężczyzna rozpoczyna swoje życie na nowo. Jest przekonany, że teraz świat stoi przed nim otworem, a on może korzystać z dobrodziejstw, które tylko czekają na jego ruch. Ponownie zaczyna spotykać się z kumplami na imprezach, ale również zdobywać dziewczyny, żeby udowodnić sobie, że nie wyszedł z wprawy. Jego działania są często nieprzemyślane. Facet wierzy jednak, że w ten sposób pozbędzie się trawiącego go od środka smutku i będzie mógł rozpocząć swoje życie na nowo. Nie tylko odnawiając kontakty z dawno niewidzianymi kumplami, ale również poznając liczne partnerki i licząc na to, że być może uda mu się stworzyć kolejną relację. Bardzo trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, co myśli facet po rozstaniu. Jednakże takie zachowanie może jedynie świadczyć o tym, że jeszcze w pełni nie przepracował tego wydarzenia.

Rozpaczliwe ratowanie nieistniejącego związku

Czas spędzony na imprezach zakrapianych alkoholem i przepełnionych seksownymi dziewczynami może doprowadzić mężczyznę niestety do smutnego wniosku. Nigdzie nie będzie mu tak dobrze, jak u Twojego boku. Być może wydawało mu się, że poradził sobie z rozstaniem, ale wszystko dotychczas pokazało mu, że nie potrafi się już cieszyć, bo nie ma przy nim Ciebie. Wtedy z dużą pewnością, podczas samotnego wieczoru, często zakrapianego alkoholem napisze do Ciebie wiadomość. Zdarzyć się może, że będzie to zwykłe „Cześć. Co tam?”, jednakże możesz otrzymać także litanie połączoną z wyznaniem miłości i rozpaczliwą próbą powrotu do związku. Zważając jednak na chaotyczność działania oraz to, co myśli facet po rozstaniu, pakowanie się ponownie w taką relację nie jest dobrym pomysłem. Prawdopodobnie oboje jeszcze niedostatecznie nie poradziliście sobie z rozstaniem, zatem jedynie powtórzylibyście już raz popełnione błędy. Uprzejmie odpisz, ale nie staraj się przeciągać rozmowy. Tak będzie lepiej dla Was obojga.

POLECAMY RÓWNIEŻ:  Rozpad małżeństwa. Czy da się uratować związek?

Jak Odzyskać Faceta

Ebook stworzony na podstawie własnych doświadczeń i wieloletniej wiedzy o tym jak odzyskać faceta i sprawić, by było jak dawniej

POBIERZ E-BOOK

Pogodzenie się z rozstaniem i powrót do rutyny

Wszystkie te trudne emocje, które towarzyszyły mężczyźnie przez czas zmagań z rozstaniem, powoli będą wygasać. Zaakceptowany zostanie smutek i przerodzi się z czasem w obojętność. Podobnie z tęsknotą, która również straci na sile, aż do całkowitego jej wyciszenia. Facet z pewnością postara się przechodzić do rutynowego spędzania czasu i organizowanie sobie zajęć dodatkowych. Poradzenie sobie przez niego z rozstaniem to bardzo ważny element doświadczania emocji w trakcie całego życia. Nie tylko łatwiej pozwoli znieść trudne emocje podczas kolejnych rozstań, ale także pozwoli uodpornić się na porażki w życiu codziennym czy zawodowym.  Mężczyzna, który świadomie przeszedł rozstanie z partnerką, będzie także dużo łatwiej opowiadał o swoich emocjach i nie będzie się ich wstydził. Oczywiście, od reguły zawsze znajdą się wyjątki. Ostatecznym etapem w tym cyklu godzenia się z rozstaniem będzie pełna akceptacja i być może rozpoczęcie nowej relacji.

Co myśli facet po rozstaniu? Wiesz już wszystko, by odczytać subtelne sygnały z jego zachowania

Każdy z nas przeżywa rozstanie w bardzo indywidualny sposób. Jednak są pewne sygnały, które pozwalają dowiedzieć się co myśli facet po rozstaniu. Bez wątpienia jest smutny i trudno mu przywyknąć do nowej rzeczywistości. Stara się ze wszystkich sił zrozumieć swoje uczucia i dać im upust. Może się to odbywać poprzez szalone imprezowanie czy uprawianie sportów ekstremalnych. Jeżeli jednak zrozumie, że dalsze walczenie z tym stanem nie ma sensu i zaakceptuje obecny stan rzeczy, z pewnością łatwiej będzie mu zacząć normalnie funkcjonować.